یادداشتی از اسماعیل ابراهیمی:

از مدیریت فشل تا قطار بی ریل/بوشهر در آستانه یک جهش اقتصادی بزرگ

کدخبر : 35659

شاید کمتر کسی باور کند که ساخت یک خط ریل راه آهن در کشور ما به بیش از یک دهه به طول انجامیده و عمر دولت های گذشته به احداث خط راه آهن بوشهر کفاف نداده است.

به گزارش رصد اقتصادی ، اغلب پروژه های عمرانی و مهندسی در کشورهای اروپایی و پیشرفته حداکثر در مدت ۲ تا ۳ سال به بهره برداری می رسد اما علی رغم وجود منابع و زیرساخت های گسترده در کشور ساخت و افتتاح پروژه راه آهن بوشهر از چهارده سال گذشته تاکنون مسکوت مانده است پروژه ای که از سال ۱۳۸۴ کلید خورد و پس از گذشت بیش از یک دهه تنها ۲۰ درصد فیزیکی آن پیشرفت داشته است  و اگر با همین سرعت ادامه پیدا کند ۸۰ سال زمان نیاز دارد تا به بهره برداری برسد.

 این در حالی است که عمر مفید راه اندازی خط آهن بوشهر پنج سال است و اگر برای راه اندازی چنین پروژه ای چندین سال وقت و هزینه صرف شود به یک فاجعه بزرگ در مدیریت  عملیاتی در کشور مبدل می شود موضوعی که حتی در کشورهای کم برخوردار اتفاق نمی‌افتد.

 

دستور رئیس دولت سیزدهم برای تخصیص بودجه

طی سال ۱۴۰۰ با سفر استانی رئیس جمهور دولت سیزدهم دستور تخصیص بودجه، تکمیل و تسریع راه اندازی راه آهن بوشهر صادر شد.اما طبق اعلام بررسی اعتبار پروژه های سال ۱۴۰۱ مشخص شد که همچنان استان بوشهر از اعتبار تخصیص تکمیل راه آهن بوشهر بی بهره است این موضوع گواهی بر ادامه روند کند تکمیل فیزیکی  این پروژه دارد.

عدم مدیریت دقیق و به جا در به کارگیری منابع  مالی برای راه اندازی پروژه‌های خط‌آهن  نشان میدهد بسیاری از خطوط آهن کرد از تخصیص بودجه بهره مند شدند فاقد اولویت بوده و به لحاظ راهبردی و استراتژیکی در حد راه اندازی خط آهن بوشهر نیستند این موضوع تا آن حد اهمیت پیدا می‌کند که نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نسبت به اتخاذ تصمیم جدید دولت اعتراض کرد و خواستار توجه و اهمیت بیشتر به پروژه ملی راه اندازی خط آهن بوشهر شد.

تلاش مردم و همراهی و همکاری نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از دستگاه‌های دولتی نشان  از عزم جدی برای تسریع پروژه خط آهن بوشهر دارد اما به نظر می رسد اندک حرکت های انجام شده توان بزرگی برای تکمیل این پروژه عقب مانده را ندارد.

فقدان خط ریلی برای قطب انرژی کشور

با توجه به موقعیت و جایگاه استراتژیک استان بوشهر به عنوان قطب انرژی کشور عدم بهره مندی از خط ریلی مناسب نقطه ضعف بزرگی در مدیریت مسئولان دارد امسال علیرغم آنکه سه استان کشور به خط راه آهن اضافه شدند و تعداد استان های بهره مند از خط ریلی به ۲۵ ارتقا یافت اما جایگاهی برای استان بوشهر وجود ندارد این در حالی است که مسئولین استان بوشهر در خواب غفلت و فراموشی به سر برده و کاری جز راضی کردن مدیران، رسیدگی به امور سطحی  ندارند و به نظر می رسد توجه به رضایت مردم، توسعه پایدار خدمات و تحول اقتصادی برای این مسئولان به حاشیه رفته است.

بی شک  تسریع و تکمیل پروژه راه آهن بوشهر نیازمند افکاری با انگیزه‌ای بالا و تحول آفرین دارد تا بتوان در این موضوع مهم و استراتژیک ورود کرده تا مدیران سطح عالی کشور مجاب به تخصیص بودجه لازم شوند.

جایگاه شرکت فولاد بوشهر در توسعه استانی

یکی از مهمترین و ارزشمندترین پروژه های عمرانی در کشور متعلق به شرکت فولاد بوشهر است که در موقعیتی استراتژیک فرصتی مناسب برای توسعه و رونق این استان فراهم کرده است بر این اساس شرکت فولاد بوشهر با در اختیار داشتن تکنولوژی های به روز و قابلیت های زیست محیطی امکانی فراهم کرده است تا ضمن دسترسی به آبهای آزاد به چشم اندازهای توسعه صنعت فولاد در در خارج مرزهای کشور بیاندیشد و بسترهای توسعه اشتغال، افزایش سطح درآمد و رونق اقتصادی کشور را  به ارمغان آورد.

موتور صنعت فولاد که پس از چند دهه مسکوت ماندن در در دوران تعطیلی کارخانه ها و تعدیل نیرو جانی دوباره گرفته و همین امر موجب رشد مضاعف اقتصادی در کشور شده است مصرف سالانه فولاد از میانگین ۱۷ کیلوگرم در سال در کشورهای آفریقایی تا ۶۲۵ کیلو گرم در کشور ژاپن به عنوان کشوری توسعه یافته متغیر است همین امر موجب می‌شود تا با توسعه اقتصاد بین‌المللی و ارتباط با کشورهای همسایه و دور دست، نیاز به توسعه صنعت فولاد در آسیا تا ۴۰ درصد افزایش یابد از این رو در کشور ایران نیز توجه به توسعه و زیرساخت‌های صنعت فولادی دو چندان می شود.

بوشهر در آستانه یک جهش اقتصادی بزرگ

استان بوشهر در آستانه یک جهش اقتصادی بزرگ است و همه زیرساخت‌های لازم برای این جهش اقتصادی فراهم است.گواه این مدعا نیز راه‌اندازی واحد تولید فولاد بوشهر می باشد که یکی از مهم‌ترین نیازهای توسعه یافتگی کشور است.

طبق آمارهای به دست آمده عملکرد تولید فولاد ایران در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ با ۲۰ درصد رشد مواجه شد و این روند تا کنون ادامه داشته و  طی سال جاری پیش‌بینی می‌شود به ۳۰ درصد رشد برسد.براین اساس سال گذشته ۳۰ میلیون تن فولاد تولید و این میزان برای سال جاری به بیش از 33 تا 35 میلیون تن می رسد.

 جانمایی بکر شرکت فولاد بوشهر در کنار آبهای آزاد

دسترسی به مسیرهای ترانزیت بین المللی فرصتی بکر برای توسعه و صادرات محصولات شرکت فولادی است.از این رو شرکت فولاد بوشهر در موقعیت ایده آل می تواند بر توسعه و رونق صادرات این محصول استراتژیک و ارزآوری بیشتر نقش بسزایی ایفا کند.

 استان بوشهر امتحان خود را در توسعه یافتگی و رونق اقتصادی کشور به خوبی پس داده است بر این اساس این استان  سومین اقتصاد بزرگ کشور است و رتبه اول درآمد سرانه را در کشور دارا است.

ترکیبی از اقتصادهای بزرگ و متنوع مانند نفت و گاز و پتروشیمی، نیروگاه‌ها، کشاورزی و شیلات، معادن، تأسیسات هسته‌ای، صنایع دریایی، فعالیت‌های تجاری و موقعیت استراتژیک آن در خلیج فارس باعث شده تا این استان همیشه برای دیگر حکومت‌ها و قدرت‌های دنیا از اهمیت خاصی برخوردار باشد. با این پیش زمینه توسعه واحدهای تولیدی شرکت فولاد بوشهر این استان را علاوه بر قطب انرژی به قطب صنعتی کشور نیز تبدیل میکند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

خبرداغ روز

‍‍‍
ارسال نظر: