ملارحمان با اشاره به مسیر جهش تولید در گل‌گهر خبر داد:

کدخبر : 7975

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر خبر داد: پروژه بهبود کیفیت و افزایش ظرفیت خطوط 5 تا 7 کنسانتره شرکت گل‌گهر در 3 فاز مجزا در حال اجراست و ‌نخستین مرحله در بهار سال امسال راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، مهندس جمشید ملارحمان در ابتدا با تاکید بر اینکه مجموعه اقدامات سال جدید بر مبنای "جهش تولید" استوار است، درباره واپسین وضعیت این پروژه اظهار کرد: این پروژه در 3 فاز مجزا در حال انجام است و بخش‌های این پروژه شامل واحد کوبینگ، خردایش مجدد و آبگیری می‌شود. پیش‌بینی می شود واحد کوبینگ اواخر اردیبهشت امسال راه‌اندازی می‌شود.

ملارحمان افزود: میزان سرمایه‌گذاری برای تمامی فازهای پروژه 42 میلیون یورو و 172 میلیارد تومان مشخص شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه تا به این لحظه در اجرای بخش تامین سرمایه که توسط خود گل‌گهر انجام می‌شود مشکلی وجود نداشته است و در تامین قطعات نیز با مسئله‌ای مواجه نبوده‌ایم.البته مواردی نیز به دلیل بحث تحریم‌ها وجود داشت اما خوشبختانه توانستیم آنها را حل کنیم و تقریبا می‌توان گفت پروژه مسیر عادی خود را طی می‌کند و اگر مشکل خاصی پیش نیاید کل فازهای این پروژه در اواخر سال 1401 به اتمام می‌رسد.

بومی سازی قطعات

به گفته ملارحمان، بومی‌سازی قطعات یکی از اهداف اصلی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است و تقریبا قسمت بزرگی از تجهیزات این پروژه یعنی حدود 60 درصد ساخت داخل است. البته در واحد کوبینگ بیش از 70 درصد تجهیزات ساخت داخل هستند به همین دلیل می‌توان گفت که پروژه در بخش تامین قطعات با مشکل خاصی همراه نیست.

 

همکاری با دانش‌بنیان‌ها در بومی‌سازی

به گفته مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، بومی‌سازی و ساخت داخل یکی از اصلی‌ترین اهداف این شرکت است که با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان سعی بر آن داشته تا بخش زیادی از نیازهای خود را در داخل کشور تامین کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه