کدخبر : 9120

صبح دیروز مهندس ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به همراه جمعی از معاونین و مدیران شرکت از واحد خردایش شماره دو شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر بازدید نمود.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از معدن نامه؛ واحد خردایش شماره ۲ گل‌گهر به عنوان بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه در سال «جهش تولید» در مرحله پیش راه‌اندازی و شروع تست با بار قرار دارد.

 

این واحد با هدف تامین خوراک خطوط فرآوری تعریف گردیده است. این پروژه شامل خردایش سنگ آهن معدن شماره ۳ و انتقال محصول مذکور به کارخانه های کنسانتره گل گهر می باشد.

 

ظرفیت این پروژه ۴۲۵۰ تن در ساعت معادل ۱۵ میلیون تن در سال بوده که البته انتظار می‌رود تولید سنگ خرد شده توسط این سنگ‌شکن در سال باشد.

 

طبق قرارداد سرمایه اجرای این پروژه در بخش ریالی معادل ۸۹ میلیارد تومان و در بخش ارزی شامل ۳۵ میلیون یورو با تکنولوژی خردایش اولیه و ثانویه (تیسن کروپ آلمان) و در بخش مهندسی و اجرا کنسرسیومی متشکل از فکورصنعت و آسفالت طوس صورت پذیرفته است.

 

اجرای این پروژه تاثیر بسزایی در جهت افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام شده محصول تولیدی در پی خواهد داشت. 

 

این پروژه ایجاد اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر در زمان احداث و همچنین فراهم ساختن بستری جهت ایجاد اشتغال ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در زمان بهره‌برداری کارخانه را به همراه داشته و خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍