کدخبر : 12267

آخرین وضعیت بازار طلا پیش از شروع بازار در امروز چگونه بود؟ قیمت طلا در روز گذشته با چقدر بسته شده و چه سیگنال‌هایی برای آینده این بازار قابل مشاهده است؟

طلا در روز های اخیر افت قیمت داشته است . قیمت طلا در بازار جهانی در روز های اخیر کاهش پیدا کرده بود . اما امروز بازار طلا داغ شد و قیمت ها افزایش پیدا کرد .  قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۲۶ مرداد ماه با ۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۳۸ هزار تومان رسید.

 

 

بیشتر بخوانید : پیش بینی بورس / بورس به حالت عادی بر می گردد ؟

 

 

اما در بازار سکه اوضاع چطور است؟

در این مورد دنیای اقتصاد روایت کرده است: بازار سکه در معاملات روز یکشنبه بار دیگر روند صعودی به خود گرفت. بهای هر سکه طرح جدید که روز شنبه با کاهش قیمت مواجه شده بود در جریان داد و ستدهای روز گذشته با ۱۵۰ هزارتومان رشد در ارتفاع ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی قرار گرفت. افزایش ۹/ ۱ درصدی قیمت سکه در شرایطی رقم خورد که دلار نیز ۵/ ۰ در بازار ارز تهران افزایش داشت.

 


خبرداغ و جنجالی » ارایش غلیظ و موی فر بهنوش طباطبایی جنجالی شد + عکس لورفته


 

 

در مقابل قیمت گواهی سکه تحویل یک روزه با کاهش یک درصدی به ۱۰ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید تا فاصله بین سکه بورسی و بازار به کمتر از ۲۰۰هزار تومان برسد. با توجه به نحوه معاملات سکه در بازار تهران به نظر می‌رسد نوسانات سکه بین ۱۰ میلیون تومان تا ۱۱ میلیون تومان ادامه دارد. همچنین نرخ نیم سکه و ربع سکه نیز همانند سکه بهار آزادی در مدار صعودی قرار گرفت.

 

در بازار طلای جهانی چه خبر است؟

طی یک هفته گذشته نوسان شدید قیمت اونس جهانی طلا در بازارهای بین‌المللی افتی ۲۰۰ دلاری را رقم زد. کند بودن آهنگ افزایش بهای اونس تا ۱۹۴۸ دلار سبب شده بسیاری از کارشناسان افت مجدد قیمت طلا را محتمل بدانند، این به معنای این نیست که روند صعودی خاتمه یافته است.

 


خبرجنجالی : تیپ نامتعارف و بد حجاب صبا راد و عشقش لب ساحل در ترکیه + عکس و فیلم لورفته


 

بسیاری بر این باورند که افت قیمت طلا تا محدوده ۱۸۵۰ دلار می‌تواند زمینه تداوم رشد در روند صعودی را برای این کالا فراهم کند. این دیدگاه در صورتی محقق خواهد شد که مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا به سرانجام نرسد. انتظار می‌رود با رفع اختلاف میان دو حزب سیاسی عمده آمریکا بر سر تصویب محرک مالی شاهد افزایش انتظارات تورمی باشیم که به رشد مجدد قیمت طلا کمک خواهد کرد.

 

منبع : تجارت نیوز 

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه