کدخبر : 14273

قیمت هر اونس طلا در پایان ساعات کاری بازار‌های جهانی ۰.۴ درصد افزایش داشت و مجدداً به کانال ۱۹۰۰ برگشت.

قیمت طلا در بازار جهانی در روز های گذشته با افزایش همراه بوده است . قیمت طلا در داخل متاثر از قیمت دلار است . قیمت طلا در بازار افزایش قیمت قابل توجهی داشته است . در ادامه به بررسی اینده قیمت طلا می پردازیم . 

 


خبر مهم : سکه 1 میلیون و 200 هزار تومان گران شد | شنبه 26 مهر


 

 با بسته شدن بازار‌ها، دیروز 5 شنبه قیمت اونس جهانی طلا با 8 دلار افزایش به 1909 دلار رسید. بالاترین قیمت لحظه‌ای دیروز 1909 دلار و پایین ترین آن 1889 دلار بود. تحلیل‌های فنی برای روز آینده توصیه به خرید و قویاً توصیه به خرید را نشان می‌دهند. این توصیه ها در حالی است که به گفته تحلیل‌گران بنظر نمی‌رسد که تا تصویب محرک‌های مالی و روشن شدن وضعیت انتخابات که 3 نوامبر یا 13 آبان برگزار می‌شود، قیمت طلا افزایش یا کاهشی چندان داشته باشد و در محدوده کنونی در نوسان باشد.

 

 

از نگاه برخی معامله گران بازار طلا تا میانه پاییز صبر می کند تا حداقل سرنوشتی یکی از عدم قطعیت های پیش رو تصویب شود. از نگاه معامله گران برای بازار طلا محرک های مالی می تواند خبر مهمی باشد زیرا با افزایش نرخ تورم اونس طلا به عنوان یک پناهگاه اهمیت بیشتری می یابد و می تواند قیمت طلا را بالاتر ببرد. خوش بین ها امیدوارند پس از تعیین تکلیف انتخابات آمریکا بازار طلا مجددا رونق پیدا کند به طوری که در ابتدای زمستان به مرز دو هزار دلار نزدیک شود. اما بد بین ها می گویند سرعت احیای اقتصاد از انتظارات بالاتر است و با رونق اقتصاد طلا سوخت چندانی برای صعود ندارد.

 


خبر داغ : جهت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان بعد از همسان سازی کلیک کنید

 


 

البته این گروه هم اعتقاد دارد در میان مدت و با وجود کرونا طلا کماکان پناهگاه سرمایه ها به حساب می آید. در روزهای اخیر دو میلیاردر مطرح جهان که تا کنون وارد بازار طلا نشده بودند از سرمایه گذاری خود در این بازار خبر داده اند. دلیل چنین سرمایه گذاری بدبینی به آینده عنوان شده است.

 

 

منبع : اقتصادنیوز

 

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه