کدخبر : 14672

پیش از شروع بازار طلا و سکه در امروز، قیمت طلا و سکه چقدر بوده است و چه پیش‌بینی‌هایی در این مورد وجود دارد؟

قیمت سکه در هفته ای که گذشت افت داشت . قیمت سکه در روز های اخیر به شدت کاهش پیدا کرد . قیمت سکه که در ماه های گذشته رکورد شکنی کرد در هفته اخیر ریزش قیمت داشت  . قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز با 28400 تومان کاهش، به یک میلیون و 253 هزار تومان رسید.

 

خبرداغ : یارانه سوم هر ماه به حساب مردم واریز می شود + مبلغ یارانه هر خانوار

 

اما در بازار سکه چه خبر بود؟

در این مورد روایت کرده است: قیمت سکه در هفته‌هایی اخیر در مدار صعودی قرار داشت و سرعت رشد قیمت سکه در مقایسه با سایر بازار‌ها شدت بیشتری خود گرفته بود. همین عامل موجب شد حباب قیمتی در سکه و نیم‌سکه بزرگ‌تر شود. بازدهی این قطعه گران‌بها درحال سبقت از بورس است و در طول دوره رونق مشتری زیادی به خود جذب کرد اما حال که انتظارات در سایر بازارها سمت و سوی کاهشی دارد، خریداران سکه تلاش دارند با کمترین خسارت از این وضعیت پیچیده عبور کنند. سکه در چند روز اخیر در دامنه 9/ 13 تا 1/ 14 میلیون تومان در نوسان بوده و بازار با سیگنال کاهشی یا افزایشی شدیدی روبه‌رو نشده است. بر همین اساس روز گذشته هر قطعه سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و40۰ هزار تومان معامله شد که نشان‌دهنده کاهش 700 هزار تومانی است.

 

خبرداغ : همه چیز در مورد یارانه سوم / یارانه جدید به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

 

 

متغیر روانی زمینه ساز کاهش سکه

این روزنامه در تحلیلی دیگر هم نوشته است: به گفته فعالان، مهم ترین عاملی که موجب شده است فضای کاهشی در بازارهای مختلف شکل بگیرد، انتظارات سرمایه گذاران نسبت به نتایج انتخابات آمریکا است. در بازار ارز و سکه، شانس بالای بایدن برای کنار زدن ترامپ از کاخ سفید موجب شده است که معامله‌گران دو بازار داخلی بیشتر در موقعیت فروش قرار بگیرند؛ عده‌ای هم خرید کردن را کنار گذاشته‌اند و با احتیاط به تماشای وضعیت بازار نشسته‌اند. در بازار سهام، جدا از بیم‌های مربوط به انتخابات آمریکا، ریسک‌های قانون‌گذاری و تصمیمات یک شبه سیاست مداران موجب شده است که اعتماد نسبت به معامله در این بازار کمتر شود و حقیقی‌های زیادی عطای معامله سهم را به لقایش ببخشند.

 

با این حال، روند بازار ارز و سکه نشان می‌دهد که حداقل سرمایه‌های خارج شده از بازار سهام در جای دیگری پارک شده‌اند و با وسعتی وارد معاملات بازارهای پرریسک دلار و فلز گرانبهای داخلی نشده‌اند که قیمت‌ها را دچار تغییرات معناداری نکنند. جو فروش در بازار ارز و سکه در هفته‌های اخیر به اندازه‌ای شدید بوده است که فلز گرانبهای داخلی از سقف ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی با سرعت زیادی فاصله گرفت و اکنون حدود سه میلیون تومان با آن فاصله دارد. در بازار ارز هم دلار با سقف ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومانی پنجشنبه دو هفته پیش فاصله زیادی گرفته است.

 


خبرداغ : شغل جدید بهنوش طباطبایی بعد از طلاق فاش شد + عکس


 

چنین تغییراتی نشان می‌دهد که در سمت و سوی انتظارات بازار اتفاقی رخ داده است و از آن جایی که معامله‌گران عنوان می‌کنند با آمدن بایدن به کاخ سفید فشارهای تحریمی کاهش خواهد یافت، به نظر می‌رسد، دیدگاه معامله‌گران به این سو رفته است که مانند نظرسنجی‌های غربی این نامزد دموکرات را برنده انتخابات ریاست جمهوری می‌دانند. در نتیجه تا حدی به استقبال پیروزی او رفته‌اند و فروشنده شده‌اند.

 

منبع : تجارت نیوز 

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه