قیمت طلا امروز دوشنبه 12 آبان ارزان می شود ؟

کدخبر : 14827

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه با ۶۲۵۰۰ تومان افزایش، با قیمت یک میلیون و ۲۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. این رشد اندک در قیمت سکه نیز قابل مشاهده بود. اما امروز بازار طلا چه وضعیتی خواهد داشت؟

دو سیگنال کاهش قیمت دلار داخلی و کاهش قیمت طلا در بازار جهانی ممکن است قیمت طلا امروز را تحت تاثیر قرار دهد.

 

 

پیش‌بینی قیمت دلار در امروز 12 آبان ماه حاکی از ارزانی احتمالی این ارز است.

 


خبرداغ : چه کسانی بزرگترین یارانه سال را دریافت می کنند ؟


 

اما در بازار جهانی طلا اوضاع چطور است؟

طبق گزارش دنیای اقتصاد، طلا آخرین هفته اکتبر را با نوسان شدید قیمت سپری کرد و ماه گذشته را در پایین مرز ۱۹۰۰ دلار به پایان برد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی نیویورک در ۱۸۷۹ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته بیش از 5/ 1 درصد کاهش نشان داد که سومین کاهش هفتگی متوالی بود و همچنین 8/ 0 درصد کاهش ماهانه در اکتبر را به ثبت رساند. بازار طلا در آستانه پر رویدادترین هفته سال، نفس خود را در سینه حبس کرده است. فضای طلا شاهد حجم بسیار اندک معاملات است و سرمایه‌گذاران در انتظار کنار رفتن ابهامات، در حاشیه بازار قرار گرفته‌اند. در نخستین هفته نوامبر، علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا برگزار می‌شود و آمار مهمی شامل اشتغال ماهانه اکتبر آمریکا منتشر خواهد شد که بر بازار طلا تاثیرگذار است.

 

 

اما علاوه بر این‌ها، دنیای اقتصاد در گزارشی دیگر نوشته است: مساله‌ای که می‌تواند سیگنالی برای بازار سکه به حساب آید، قیمت کشف شده برای سکه در بورس کالا بود.

 


خبر مهم : ریحانه پارسا در ترکیه کشف حجاب کرد + عکس


 

سکه طرح جدید که روز شنبه در بورس کالا کمتر از 12 میلیون و 400 هزار تومان قیمت خورده بود روز گذشته افزایش قیمت را تجربه کرد و هر قطعه سکه بورسی 13 میلیون و 300 هزار تومان قیمت‌گذاری شد. این یعنی، معامله‌گران بورسی هم انتظار افزایش قیمت سکه را در روز‌های اخیر دارند.

 

منبع : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه