کدخبر : 14991

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: با توجه به کاهش قیمت طلا و سکه به نظر می‌رسد روند کاهشی قیمت طلا ادامه‌دار است اما روند نزولی قیمت‌ها کمی کند خواهد شد.

طلا در دو سه روز قبل کاهش چشمگیری داشته است . قیمت طلا سقوط ازاد را تجربه کرد . قیمت طلا پیش از این نوسانات زیادی داشت اما با پیروزی جو بایدن در انتخابات بازار طلا واکنش هایی داشت . در ادامه به بررسی قیمت طلا در روز یکشنبه می پردازیم . 

 

 

خبرداغ : نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | یکشنبه 18 آبان | 99/8/18

 

قیمت دلار در صرافی ملی نسبت به روز گذشته  1850 تومان کاهش یافت و به 24 هزار و 500 تومان رسید. با ریزش قیمت دلار، قیمت طلا و سکه نیز در بازارهای داخلی واکنش نشان دادند.

 

به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران سه مولفه در کاهش قیمت طلا نقش دارد؛ نخستین مولفه کاهش حدود دو هزار تومانی قیمت دلار است. دومین مولفه این است که متقاضیان خرید طلا و سکه از بازار عقب‌نشینی کردند و فعلا خرید و فروش در بازار طلا راکد است. سومین مولفه که این روزها نقش مهمی در واکنش قیمت‌ها داشته انتخابات آمریکاست.

 

 

به گفته ابراهیم محمدولی پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا پایان هفته با نوسان‌های جزئی همراه باشد. با توجه به کاهش قیمت طلا و سکه به نظر می‌رسد روند کاهشی قیمت طلا ادامه‌دار است اما روند کاهش قیمت کمی کند خواهد بود.

 


خبرداغ : پراید ارزان شد ( شنبه 17 آبان ) + جدول


 

چرا قیمت انس جهانی بالا رفت؟

با توجه به نزدیک‌تر شدن به نتیجه نهایی انتخابات، این نخستین بار است که یک مقام رسمی از کاهش شتاب قیمت طلا و سکه خبر می‌دهد؛ چرا که انس جهانی در بازارهای بین‌المللی نیز نسبت به روز پنج‌شنبه 32 دلار افزایش را نشان می‌دهد.

یعنی در دو روز گذشته قیمت انس جهانی طلا یک هزار و 918 دلار بوده این در حالی است که امروز انس جهانی در بازارهای بین‌المللی با قیمت یک هزار و 950 دلار در حال معامله است.

البته در این رابطه اقتصادنیوز هم نوشت: «برای سرمایه‌گذاران انتخاب بایدن به معنای محرک‌های مالی بیشتر کووید 19 و سیاست‌های زیرساختی پرهزینه است، که به افزایش انتظارات تورمی و در نتیجه خرید طلا برای فرار از آن منجر می‌شود. تحلیل‌گران پیش‌بینی‌ می‌کنند که اگر در طول 2 روز تعطیلی بازار‌ها، نتایج نهایی انتخابات به نفع بایدن رقم خورد، قیمت آن در آغاز هفته کمی افزایش می‌یابد و به سقف قبلی 2000 دلار نزدیک شود.»

 

 خبرداغ و جنجالی :  رقص ریحانه پارسا در ترکیه بعد از برهنه شدن + فیلم جنجالی

 

 

انواع سکه چقدر ارزان شد؟

رئیس اتحادیه طلا با اشاره به قیمت طلا و انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار روز پنج‌شنبه با قیمت یک میلیون و 217 هزار تومان معامله شد این در حالی است که امروز با 75 هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و 142 هزار تومان رسید.

 

سکه طرح جدید اما بیشترین کاهش قیمت (یک میلیون و 200 هزار تومان) را نسبت به آخرین معاملات روز پنج‌شنبه داشت. این سکه روز پنج‌شنبه با قیمت 13 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد اما امروز سکه طرح جدید با قیمت 12 میلیون تومان فروخته شد.

 

نیم سکه و ربع سکه هر یک با کاهش 400 هزار تومانی به ترتیب با قیمت شش میلیون و 800 هزار تومان و چهار میلیون و 700 هزار تومان داد و ستد شدند. سکه گرمی هم با 100 هزار تومان کاهش به قیمت دو میلیون و 700 هزار تومان رسید.

 

 

منبع : تجارت نیوز 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه