کدخبر : 14996

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز یکشنبه 18 ابان را لحظه به لحظه با ما دنبال کنید ....

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | یکشنبه 18 آبان | 99/8/18

 

 

 

خبرداغ  : نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | دوشنبه 19 آبان | 99/8/19

 

 

ریزش 7 درصدی قیمت دلار / نرخ ارز صرافی ملی 99/8/18

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز یکشنبه در حالی اعلام شد که سایت صرافی ملی با اختلال همراه است اما با این حال قیمت دلار و یورو نسبت به روند کاهشی خود ادامه داد و بهای دلار پس از کاهش ۱۶۱۰ تومانی به رقم ۲۲ هزار و ۸۹۰ تومان رسید.

امروز یکشنبه 18 آبان نرخ ارز در صرافی ملی در حالی اعلام شد که سایت صرافی ملی با اختلال همراه است.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، 22890 تومان اعلام شد. اما برای نرخ خرید دلار در این صرافی رقم صفر تعیین شد. قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی 27000 تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی صفر قیمت خورده است. بهای یورو در بانک مرکزی نیز 4985 تومان تعیین شده است. / تجارت نیوز 

 

 

خبرداغ و جنجالی : رقص ریحانه پارسا در ترکیه بعد از برهنه شدن + فیلم جنجالی

 

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ادامه دارد / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/8/17

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی در روز جمعه و افت نرخ ارز و با تاثیر از اخبار مربوط به انتخابات آمریکا، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به دوازده میلیون و ۱۷۱ هزار تومان رسید.

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی در واکنش به رشد قیمت دلار از ادامه روند افزایشی روز گذشته بازماند اما در مسیر ثبت بزرگترین رشد هفتگی در بیش از سه ماه گذشته قرار گرفت.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، به ۱۹۳۹ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمتها روز پنج شنبه تحت تاثیر افت ارزش دلار ۲.۴ درصد صعود کرد و رشد هفتگی را به ۳.۲ درصد رساند.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۹۴۰ دلار و ۲۰ سنت رسید.

دلار در برابر ارزهای رقیب ۰.۲ درصد رشد کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کرد.

به گفته کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی‌ان‌جی مارکتس، در یک هفته گذشته عامل تاثیرگذار بر طلا از بسته محرک مالی آمریکا به دلار تغییر پیدا کرده است. زمانی که گرد و خاک انتخابات بخوابد، معاملات طلا دوباره تحت تاثیر سیاست مالی قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، جو بایدن، نامزد دموکرات به پیروزی در انتخابات نزدیک شده اما شمارش آرا در ایالت‌های کلیدی ادامه دارد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA گفت: به نظر می‌رسد نتیجه انتخابات آمریکا یک رئیس‌جمهور دموکرات و یک سنای جمهوری‌خواه است و وضعیت فعلی سیاست در این کشور را حفظ می‌کند و به بازارها اجازه می‌دهد به موضوع واقعی سال ۲۰۲۰ که تسهیل سیاست پولی بانک مرکزی است، متمرکز شوند. اما چشم‌انداز تقسیم شدن کنگره میان اعضای دو حزب و به اکثریت نرسیدن یکی از این دو گروه احتمال تصویب فوری بسته کمک مالی را ضعیف کرده و توجهات را معطوف به بانک مرکزی می‌کند که ممکن است برای پر کردن این شکاف اقدام کند.

نرخ‌های بهره نزدیک به صفر در بحبوحه تزریق کم‌سابقه نقدینگی به منظور تعدیل پیامدهای اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، به رشد بیش از ۲۷ درصدی قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون کمک کرده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و ۱۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۸۹۲ دلار و ۴۵ سنت ایستاد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۳۹۲ دلار و ۶۵ سنت رسید.

، قیمت دلار در بازار آزاد امروز شنبه 17 آبان ساعت 19، با 1،853 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 24،502 تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 500 تومان اعلام کرده‌اند. قیمت خرید دلار امروز در صرافی‌ها اعلام نشده است.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌شنبه 17 آبان ساعت 19، با 1،997 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 28،902 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 28 هزار و 900 تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها اعلام نشده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم یازده میلیون و 498 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید دوازده میلیون و 171 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 140 هزار و 900 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 6 میلیون و 750 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 4 میلیون و 800 هزار تومان و دو میلیون و 690 هزار تومان است. // تجارت نیوز 

 

پیش‌بینی قیمت دلار فردا 18 آبان 99 / دلار تا چقدر ارزان می‌شود؟

ساعتی پیش جو بایدن به عنوان برنده انتخابات آمریکا اعلام شد. خبری که تاثیر آن بر بازارها از اکنون قابل مشاهده است. پس از اعلام این خبر، قیمت دلار در ساعات پایانی روز شنبه ۱۷ آبان ماه به کانال ۲۳ هزار تومان سقوط کرد. اما فردا چه خواهد شد؟

 پس از سقوط دلار به کانال 23 هزار تومان باید منتظر چه اتفاق دیگری در روز یکشنبه 18 آبان ماه بود؟

با وجود کاهش شدید قیمت دلار در بازار آزاد، امروز قیمت دلار در صرافی‌ ملی نسبت به دیروز هفت درصد افت داشت و به رقم ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. رقمی که تا پیش از شروع بازار آزاد روز یکشنبه دیگر تغییری نکرده است.

از سوی دیگر رئیس کل بانک مرکزی گفته است: اعتقاد بانک مرکزی این است که به‌صورت طبیعی و در چارچوب فرآیند‌های بازار، باید اجازه تخیله انتظارات متراکم شده به بازار ارز داده شود. لذا، بانک مرکزی با رصد دقیق بازار ارز و عوامل شکل دهنده و موثر برآن و به دور از هیجان، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

این سخنان همتی در روز اعلام نتیجه انتخابات آمریکا در حالیست که از نگاه خیلی از فعالان بازار انتخابات آمریکا عامل اصلی افت قیمت دلار بوده است.

محمد لاهوتی،رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران، گفته است: تجربه دو روز گذشته به خوبی نشان می‌دهد بالا رفتن نرخ ارز در روزهای ابتدایی هفته جاری و کاهش آن در روزهای پایانی هفته، متاثر از اخبار منتشره شده از انتخابات آمریکا است. (ایلنا)

بدین ترتیب به نظر می‌رسد این اثرگذاری در فردا نیز محتمل است و حتی قیمت دلار ممکن است تا حدود 20 هزار تومان نیز کاهش یابد.

حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق؛ مهدی سوری، کارشناس بازارهای مالی و بهزاد صمدی، کارشناس بازار سهام؛ از جمله کسانی هستند که پیش از این، این کاهش را محتمل دانسته بودند.

حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق معتقد است: اگر شوک روانی و سیاسی به بازار وارد شود، امکان کاهش نرخ ارز به محدوده ۲۰ هزار تومان وجود دارد.

به گفته وی، بازار ارز دیگر امکان بازگشت به قیمت ماه‌های قبل یعنی محدوده کمتر از ۲۰ هزار تومان را ندارد و در نتیجه اتفاقات مثبت می‌تواند ریزش قیمت‌ها در این محدوده را رقم بزند.(خبرآنلاین)

مهدی سوری، کارشناس بازارهای مالی نیز در گفتگویی باخطاب به کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارز را داشتند توصیه کرده بود که ریسک دلار 20 هزار تومانی را بپذیرند.

علاوه بر این دو، بهزاد صمدی، تحلیلگر بازار سرمایه نیز به ایسنا گفته بود: به نظر من اگر ترامپ برنده شود، هرچند دلار در این محدوده باقی خواهد ماند اما شرایط سیاسی سخت‌تر می‌شود و باید دید گزینه ایران برای انتخابات سال آینده خودش چیست ولی چنانچه بایدن برنده انتخابات ریاست جمهوری شود، دلار واکنش هیجانی خواهد داشت و ممکن است تا ۱۰ هزار تومان(و رسیدن به 20 هزار تومان) ریزش داشته باشد. / تجارت نیوز 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه