پیش بینی قیمت طلا ( چهارشنبه 21 ابان )

کدخبر : 15051

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود چنانچه قیمت انس جهانی ارزان شود و بازار ارز هم کنترل شود ممکن است کاهش قیمت طلا ادامه‌دار باشد، در غیراین صورت، طلا گران می‌شود.

قیمت طلا در روز های گذشته افزایش داشته است  . قیمت طلا امروز نیز روند صعودی داشته است . طلا در هفته گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرد . در ادامه به بررسی سرنوشت طلا در روز چهارشنبه می پردازیم .

 

 

در دو روز گذشته قیمت دلار در بازار آزاد ایران افزایش یافته و قیمت اونس جهانی طلا کاهش یافته است. حالا بازار طلای ایران برخلاف روزهای دیگر، بالاخره به روند جهانی طلا واکنش نشان داده و اندکی کاهش یافته است.

 

خبرداغ :  نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهار شنبه 21 آبان | 99/8/21

 

 

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید کاهش انس جهانی طلا در ارزان شدن قیمت آن در بازارهای داخلی نقش داشته است؛ چراکه دیروز با اعلام خبر «ساخت واکسن کرونا در آمریکا» قیمت انس جهانی 68 دلار نسبت به روز گذشته کاهش یافت. به طوری که انس جهانی طلا امروز در بازارهای بین‌المللی با قیمت یک هزار و 879 دلار فروخته شد.

 

از سوی دیگر اما قیمت دلار در بازار آزاد ایران افزایش یافت و به کانال 28 هزار تومان وارد شد. حالا نادر بذرافشان می‌گوید چنانچه قیمت انس جهانی ارزان و بازار ارز داخل هم کنترل شود ممکن است کاهش قیمت طلا ادامه‌دار باشد.

 

اما یکی از دو شرط لازم برای کاهش قیمت طلا گویا محقق نشده است. چراکه روز گذشته نایب رئیس اول اتحادیه طلا اعلام کرد بانک مرکزی نسبت به مدیریت بازار ارز عقب‌نشینی کرده و اگر این عدم مدیریت در بازار ارز ادامه پیدا کند قیمت طلا همچنان روند صعودی خواهد داشت.

 

 

خبرداغ و جنجالی : رقص نامتعارف یکتا ناصر با شادمهر جنجالی شد + فیلم
 

 

 

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران هم به تجارت‌نیوز گفت: روز گذشته به دلیل ساخت واکسن کرونا بازار جهانی طلا واکنش مثبت نشان داد و قیمت انس جهانی طلا ارزان شد. از طرفی به دلیل افزایش قیمت دلار قیمت طلا در بازارهای داخلی کمتر ارزان شد؛ این در حالی است که با توجه به کاهش چشم‌گیر قیمت انس جهانی قیمت طلا در بازارهای داخلی نیز باید بیشتر از رقم فعلی ارزان می‌شد.

 

قیمت انواع سکه چقدر ارزان شد؟

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار با 23 هزار تومان کاهش با قیمت یک میلیون و 232 هزار تومان معامله شد.

 

سکه طرح جدید نیز با کاهش 200 هزار تومانی نسبت به دیروز با قیمت 13 میلیون و 200 هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. نیم سکه با کاهش 150 هزار تومانی با قیمت هفت میلیون و 350 هزار تومان داد و ستد شد. ربع سکه نیز با کاهش 100 هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و 650 هزار تومان فروخته شد.

 

قیمت سکه گرمی بدون تغییر با قیمت دو میلیون و 650 هزار تومان معامله شده است.

 

 

منبع : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه