نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهار شنبه 21 آبان | 99/8/21

کدخبر : 15053

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز چهار شنبه 21 آبان را با ما دنبال کنید ......

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهار شنبه 21 آبان | 99/8/21

 

 

 

در حال بروز رسانی .... ...

 

 

 

 

 

قیمت طلا جهانی امروز ۱۳۹۹/۰۸/۲۰| قیمت بالا رفت

بازار جهانی امروز شاهد افزایش قیمت هر اونس طلا نسبت به روز گذشته است که به ۱,۸۷۷ (یک هزار و هشتصد و هفتاد و هفت) دلار رسید.

قیمت طلا امروز در بازار جهانی خلاف روند روز گذشته بالا رفت.

 

آخرین نرخ اونس طلا

هر اونس طلا، امروز به ۱,۸۷۷ (یک هزار و هشتصد و هفتاد و هفت ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۵۶ درصدی داشته است. // دنیای اقتصاد 

 

 


خبرداغ و جنجالی : رقص نامتعارف یکتا ناصر با شادمهر جنجالی شد + فیلم


 

قیمت دلار امروز 20 آبان 99 چقدر شد؟

تا ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه هیچ قیمتی برای دلار در صرافی ملی اعلام نشده و بازار ارز در غیاب نرخ رسمی باز هم با افزایش مواجه شده است.

 امروز سه‌شنبه تا ساعت 12 ظهر هیچ قیمتی برای ارز در صرافی ملی اعلام نشده است. اما آن‌طور که ایبنا خبر داده در صرافی‌های مجاز خرید هر اسکناس آمریکایی 25 هزار و 900 تومان و فروش آن 26 هزار و 900 تومان صورت می‌گیرد.

بازار آزاد امروز با قیمت 28 هزار تومان برای هر دلار آغاز شد. اما ساعتی بعد پا به کانال 27 هزار تومانی گذاشت و در حال حاضر 27 هزار و 800 تومان معامله می‌شود.

قیمت دلار در سامانه نیما نیز با اندکی تغییر نسبت به روز گذشته و در قیمت 24 هزار 307 تومان برای خرید و 25 هزار و 180 تومان برای فروش اعلام شد.// تجارت نیوز 

 

 

روند دلار صعودی می‌ماند؟ / کشف واکسن کرونا چه تاثیری بر بازار ارز خواهد داشت؟

بازار ارز این روزها آشفته به نظر می‌رسد. دلار که ابتدای هفته تا ۲۲ هزار تومان هم کاهش یافته بود حالا بار دیگر با نرخ ۲۸ هزار تومانی در بازار می‌تازد. آیا بازار روند صعودی را ادامه خواهد داد یا این صعود هم مثل افت چند روز پیش موقتی است؟ در این میان خبر کشف واکسن کرونا با بازار چه خواهد کرد؟

بازار ارز این روزها آشفته به نظر می‌رسد. دلار که ابتدای هفته تا 22 هزار تومان هم کاهش یافته بود حالا بار دیگر با نرخ 28 هزار تومانی در بازار می‌تازد.

نوسانات شدید ولی ناپایدار در بازار ارز در چند روز اخیر وضعیت نگران‌کننده‌ای‌ را برای سایر بازارها از جمله موبایل، خودرو و…هم ایجاد کرده است. معامله‌گران از ترس تکرار نوسان شدید از معامله پرهیز می‌کنند تا متضرر نشوند.

 


خبرداغ : کلاهبرداری میلیونی ریحانه پارسا فاش شد + عکس


 

البته از آنجا که ارزانی‌های اخیر بازار ارز علتی جز اخبار انتخابات آمریکا نداشته، ظاهرا مردم هم آن را چندان جدی نگرفته و دیر یا زود منتظر بازگشت دلار گران‌تر بودند. به عبارت دیگر کاهش 10 هزار تومانی نرخ ارز در عرض سه هفته برای جامعه چندان قابل پذیرش نبود اما حالا هم روند غیرقابل پیش‌بینی در بازاری که اصطلاحا هیجانی شده مردم را مستاصل‌تر از پیش کرده است.

این نوسانات تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد؟

مهدی پور مهر، کارشناس ارزی یکی از دلایل نواسانات ارز در روزهای اخیر و حتی در روزهای آینده را اقدامات غیرقابل پیش بینی ترامپ تا تحویل کاخ سفید به رئیس جمهور بعدی می‌داند.

او به بعضی از توئیت‌های ترامپ و مطالبی در این خصوص، اشاره می‌کند و باور دارد این‌ها حاکی از تعاملاتی است که امکان دارد با همراهی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای اعمال حرکت‌های غیرمعقول در مقابل ایران انجام شود. از طرفی هم حرف‌هایی که سیاست‌مداران ایران درخصوص قبول انتخاب شدن بایدن می‌زنند و اینکه با با کنایه با کشورهای عربی صحبت می‌کنند در اقدامات تهدیدآمیز دو ماه آینده ترامپ تاثیرگذار است.

این کارشناس ادامه می‌دهد: همچنین ارتباط زودهنگام اسرائیل با بایدن و جلب نظر دموکرات‌ها در تسریع سیاست خصمانه بایدن در مقابل ایران تاثیرگذار خواهد بود. این شرایط درعدم پذیرش کاهش قیمت ارز در ایران موثر است. عرضه کنندگان کالا به جهت مشخص نشدن قیمت قطعی ارز، کالا نمی‎فروشند. همین موضوع هم موجب سخت شدن کاهش قیمت دلار شده است.

بر اساس پیش‌بینی این کارشناس روند بازار ارز در روزهای آتی افزایشی خواهد بود. چرا که مردم شاهد بودند؛ دلار با تمام قدرت دولت و اخبار انتخابات امریکا تا 22 هزارتومان کاهش یافت ولی مجدد تا 27 هزارتومان رشد کرد. بنابراین با افزایش بی‌اعتمادی اکنون نمی‌‍‌توان مجدد دلار را به قیمت پائین‌تر کاهش داد ضمن این که اخبارپراکنی آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس هم به افزایش دلار کمک خواهد کرد.

واکسن کرونا

از روز گذشته خبر تولید واکسن کرونا با تاثیر 90 درصدی در کنار نورامیدی که دردل مردم جهان روشن کرده در بازارهای جهانی هم حسابی هیاهو به پا کرده تا جایی در همان روز بزرگ‌ترین ریزش قیمت طلا در هفت سال اخیر رقم خورد.

البته این درباره بازار جهانی است، در داخل کشور روز دوشنبه و سه‌شنبه نه دلار ارزان شد و نه طلا.

آیا واکسن کرونا می‌تواند تغییر مثبتی در بازار ارز رقم بزند؟ آن‌طور که پورمهر می‌گوید، نمی‌توان به اتفاقات مثبت در بازار ارز چندان امیدوار بود.

به اعتقاد او اخبار تولید واکسن کرونا در جهان در گردش مالی و تجارت بین الملل تاثیر مثبت گذاشته و بالتبع در مراودات مالی کمک خواهد کرد. اما موضوع کمبود ارز ایران به واکسن کرونا و تجارت بین‌الملل ارتباط ندارد.

او ادامه می‌دهد: متاسفانه، ایران در شرایط تحریم سخت قرار دارد و در ورود ارز با مشکل مواجه است. بنابراین برخلاف بهبود شرایط اقتصاد جهانی، قیمت ارز در ایران متاسفانه صعودی خواهد بود.

او در پایان نیز تاکید می‌کند که تولید واکسن کرونا در ایران تاثیر مثبتی بر بازار و گردش مالی داشته اما بر قیمت ارز تاثیر آنچنانی نخواهد داشت و نهایتا شاید بتواند کمی بازار ارز را تثبیت کند. // تجارت نیوز 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه