کدخبر : 15153

همزمان با افت قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز نزولی شد و در مقطع کوتاهی حتی زیر ۱۲ میلیون تومان معامله شد. اما آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز چقدر بود؟

قیمت سکه در روز های اخیر نوسانات زیادی داشته است . خبر کشف واکسن کرونا روی بازار طلا و سکه تاثیر گذاشت . قیمت سکه در یکی دو روز گذشته روند نزولی به خود گرفته است . در ادامه به بررسی قیمت روز سکه می پردازیم . 

 

 

 

 قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۲۵ آبان با 43,000 تومان کاهش، یک میلیون و 161 هزار و 700 تومان معامله شد.

 


خبرداغ : فیلم 18+ از کودک آزاری یک آقازاده فضای مجازی را منفجر کرد/بیوگرافی سروش خونانی+عکس


 

در این مورد دنیای اقتصاد نیز نوشت: روز جمعه با پایان یافتن داد و ستد‌ها در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا به حدود ۱۸90 دلار رسید. در حالی که رویدادهای جهانی در ابتدای هفته قیمت طلا را با کاهش شدید بیش از ۱۰۰ دلاری روبه‌رو کرده بود، افت هیجانات نسبت به کشف واکسن کرونا اما سبب شد تا‌ تمامی انتظارات نسبت به آینده اقتصادی جهان که طلا به نوعی ریسک‌های پیش روی آن را نشان می‌دهد، در روزهای پایانی هفته گذشته تعدیل شود.

 

در حال حاضر به‌رغم آنکه قیمت اونس نسبت به کف 1850 دلاری ساخته شده در روز 11 نوامبر رشد 40 دلاری را شاهد بود، بسیاری از تحلیلگران راه را برای افت بیشتر قیمت این فلز گرانبها هموار می‌دانند. هر نوع افزایش ریسک در صحنه جهانی راه را برای صعود مجدد طلا به محدوده قبلی باز خواهد کرد.

 

عقب‌نشینی سکه به 12 میلیون تومان

روز گذشته قیمت هر سکه بهار آزادی به حدود ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید. این کاهش 6/ 3 درصدی پس از آن روی داد که در معاملات روز شنبه، قیمت سکه به ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته بود. به‌رغم آنکه قیمت طلا در کشور از تغییرات اونس جهانی نیز اثر می‌پذیرد اما به نظر می‌آید که در حال حاضر بیشتر افت قیمت در دارایی یاد شده تحت‌تاثیر کاهش بهای ارزهای خارجی در بازار داخلی باشد.

روز گذشته قیمت دلار نیز مانند سکه افتی تقریبا 5/ 3 درصدی را شاهد بود. در حال حاضر بسیاری از کارشناسان بر این باورند که حباب قیمت سکه تخلیه شده است. قیمت این دارایی در حالی هم‌اکنون به کف کانال 12 میلیون تومان رسیده که 24 مهرماه سال‌جاری بهای آن به حدود 16 میلیون و 400 هزار تومان رسیده بود.

 

 

منبع  : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه