کدخبر : 15183

دلار دیروز ۲۵۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان رسید. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

دلار دیروز ۲۵۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان رسید. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

از میان خبرهای دیروز می‌توان به خبر کشف واکسن دوم کرونا و همچنین صحبت‌های رئیس کل بانک مرکزی اشاره کرد که گفت: رشد بخش غیرنفتی کشور در نیمه دوم سال گذشته بهبود یافت و در سه ماهه اول امسال کمتر از یک درصد منفی شد و این مهم ریشه در حمایت بانک‌ها از جهش تولید به ویژه پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به بخش‌های اقتصادی و تولیدی کشور دارد؛ به طوری که سرمایه در گردش بخش‌های صنعت و کشاورزی به ترتیب ۷۴ و ۶۹ درصد رشد داشته است.

 

در این مورد دنیای اقتصاد هم نوشت: در روزهای آتی مشخص می‌شود که بازار آزاد از قیمت بازار متشکل تاثیر خواهد پذیرفت یا تنها قیمت جدیدی در حاشیه بازار ایجاد خواهد شد. به گفته یکی از بازیگران رسمی ارزی،‌ بازار متشکل ارزی از مدت‌ها قبل برای صرافی‌ها و کارگزاران قابل دسترسی بود و در نتیجه از گذشته بر روند قیمت اثر داشته است. از نگاه آنها اعلام قیمت در این سامانه تنها به شفاف سازی بیشتر نرخ منجر می‌شود. با این حال، افراد عادی در نهایت، قیمتی را به‌عنوان نرخ دلار می‌پذیرند که به راحتی بتوانند با آن اقدام به خرید و فروش کنند.

 


خبرداغ و جنجالی : همسر بهنوش طباطبایی ازدواج کرد + عکس همسر جدیدش


 

همچنین در میانه روز گذشته دومین خبر خوب مربوط به واکسن نیز به بازارها مخابره شد. خبری که از یکسو سرعت روند صعودی بازارها را افزایش داد و ازسوی دیگر سبب شد تا دومین ضربه شدید  طی یک هفته به قیمت پناهگاه‌های امن دارایی از جمله طلا وارد شود. مدرنا دومین شرکت داروسازی آمریکایی است که دقیقا یک هفته بعد از اعلام شرکت Pfizer از موفقیت ۵/ ۹۴ درصدی آزمایشات واکسن کرونا خبر داده است. تخمین زده می شود تا پایان ماه دسامبر، یعنی پایان سال‌جاری میلادی، ۶۰ میلیون واکسن برای استفاده اضطراری در آمریکا آماده استفاده باشد.

 

با همه این تفاسیر باید دید امروز قیمت دلار چه روندی دارد. آیا قیمت دلار مسیر کاهشی را در پیش می‌گیرد؟

 

منبع : تجارت نیوز 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه