کدخبر : 15332

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | سه شنبه 4 آذر | 99/9/4

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | سه شنبه 4 آذر | 99/9/4 

 

 

خبرداغ : نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهارشنبه 5 آذر | 99/9/5

 


خبرداغ و جنجالی : اختلاف سنی باورنکردنی مهدی پاکدل و رعنا ازادی ور + فیلم و عکس


 

قیمت دلار به 25050 تومان رسید / دومین نرخ ارز صرافی ملی 99/9/4

 

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز سه‌شنبه برای دومین بار اعلام شد که بر این اساس قیمت دلار و یورو نسبت به ساعتی قبل ۱۰۰ تومان کاهش یافت و بهای دلار به رقم ۲۵ هزار و ۵۰ تومان رسید.

امروز سه‌شنبه 4 آذر ماه نرخ ارز در صرافی ملی برای دومین بار اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، 25050 تومان اعلام شد. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز 23850 تومان تعیین شد. قیمت دلار در بانک مرکزی 4200 تومان است.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی 29700 تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی 28500 قیمت خورده است. قیمت یورو در بانک مرکزی 4986 تومان است. / تجارت نیوز 

 


خبرداغ : ریحانه پارسا مدل بدون لباس شد + عکس بدون لباس ریحانه پارسا در مدلینگ


 

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 4 آذر 99

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و ۱۱۲ هزار تومان معامله شد. اما امروز برای قیمت طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و 112 هزار تومان معامله شد. اما امروز برای قیمت طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گفته نادر بذرافشان، دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران علت نوسان قیمت طلا به افزایش اندک قیمت دلار ارتباط دارد. پیش‌بینی می‌شود با کاهش قیمت انس جهانی طلا قیمت طلا و سکه در روزهای آینده کاهش می‌یابد.

در این مورد اقتصادنیوز نوشت: قیمت پایانی اونس طلا در اولین روز هفته (در بازارهای جهانی) 33 دلار نسبت قیمت آغازین کاهش داشت. قیمت اونس فلز زرین با این کاهش قیمت بر روی 1837 دلار بسته شد. این قیمت به معنای شکست و سقوط از کف‌های حمایتی 1850 و 1840 دلار بود. کف‌های حمایتی که بعد از صعود قیمت اونس به 2000 دلار، همواره پایدار مانده بودند. قیمت لحظه‌ای اونس طلا با رسیدن به 1831 دلار به پایین‌ترین قیمت خود در 4 ماه و 4 روز گذشته رسید، بازه ای که طلا در مسیر صعود به کانال 1900 دلار و سپس قله 2000 دلار بود.

مانند دو هفته گذشته، سقوط این هفته بازار طلا در روز دوشنبه رخ داد. همچنین مانند دو هفته گذشته، اخبار واکسن کرونا مجدداً در دوشنبه منتشر شد. اما برخلاف دو هفته گذشته نمی‌توان با قاطعیت گفت که دلیل سقوط، اخبار واکسن کرونا بوده است. در حالی که ممکن است گفته شود که سومین واکسن کرونا سرمایه‌گذاران را به بهبود اقتصادی خوش‌بین‌تر و نسبت به آینده طلا بدبین‌تر کرد، اما در نهایت کاهی که کمر شتر را شکست، انتشار آمار شاخص مدیران خرید آمریکا بود که بهتر از انتظارات پیش رفت.

 


خبرداغ : بوسه عاشقانه مهدی پاکدل و همسرش غوغا به پا کرد + فیلم لورفته


 

محرک‌های بازار طلا اقتصادی شدند

شاخص مدیران خرید آمریکا (PMI) که در ایران تحت عنوان شامخ نیز شناخته می‌شود، شاخصی است که در بازار طلا کمتر به آن توجه می‌شود و در چند ماه گذشته تاثیر چشم‌گیری بر این بازار نگذاشته است.

به گفته سایت اینوستینگ این شاخص که توسط Markit Economics منتشر می شود، آماری را بر اساس نظرسنجی از بیش از 400 مدیر در شرکت‌های بخش خصوصی ارائه می‌دهد. سطح شاخص هنگامی که بر روی 50 قرار دارد به آن معنی است که هیچ تغییری را نسبت به ماه قبل نشان نمی‌دهد. سطح بالای 50 نشان دهنده بهبود و زیر 50 نشانگر وخامت است. قرائت قوی‌تر از پیش‌بینی عموماً برای دلار حمایتی (صعودی) است و برای طلا نزولی و بالعکس.

آمار ماه نوامبر این شاخص در ساعت 18:15 منتشر شد و همزمان قیمت طلا را تا ساعت 19:40 دقیقه کاهش داد. این شاخص که ماه قبل 55 واحد بود، در این ماه میلادی به 57.7 رسید؛ درحالی که انتظار می‌رفت تنها به 56.9 واحد برسد. این عملکرد قوی‌تر از پیش‌بینی، منجر به ضربه‌ای مهلک به بازار طلا شد.

با این اتفاق به نظر می‌رسد اکنون توجه سرمایه گذاران پس از قال مقال انتخابات، بسته محرک‌های مالی و واکسن، مجدداً به آمار و ارقام اقتصادی جلب شده است. اتفاقی که هفته گذشته تا حدود کمتری قابل مشاهده بود.

 

آخرین قیمت دلار تا پیش از شروع امروز 4 آذر 99 چقدر بود؟

دیروز قیمت دلار روند کاهشی خاصی نداشت و سعی می‌کرد خود را به کانال ۲۶ هزار تومانی نزدیک کند. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۴ آذر ۹۹ چقدر بود؟

دیروز قیمت دلار روند کاهشی خاصی نداشت و سعی می‌کرد خود را به کانال ۲۶ هزار تومانی نزدیک کند. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از شروع امروز 4 آذر 99 چقدر است؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: دیروز قیمت دلار روند کاهشی خاصی نداشت و سعی می‌کرد خود را به کانال ۲۶ هزار تومانی نزدیک کند. روز دوشنبه، دلار حدود ساعت ۳ بعدازظهر در بازار آزاد با قیمت ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رفت که ۳۰۰ تومان بالاتر از روز دوم هفته بود.

به گفته فعالان، معامله‌گران در بازار تلاش زیادی کردند که سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را برای دلار حفظ کنند. گفته می‌شود دلار تا زمانی که زیر سطح ۲۶ هزار تومانی قرار دارد، در معرض نزول بیشتر است، ولی درصورتی که سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را از دست بدهد، حتی می‌تواند با سرعت بیشتری نزولی شود و به سوی ابتدای کانال ۲۴ هزار تومانی حرکت کند.

بازارساز هم به‌نظر می‌رسید دیروز بیشتر تمایل داشت که قیمت را در همان کانال ۲۵ هزار تومان نگه دارد و اجازه بازگشت به بالای ۲۶ هزار تومان را ندهد. حدود ساعت ۳ بعدازظهر صرافی‌های بانکی نرخ فروش دلار را ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان درج کرده بودند که فاصله ۳۰۰ تومانی با قیمت بازار داشت.

به گفته فعالان، معامله‌گران غیررسمی از انتشار خبرهای منفی برای مقابله با افت قیمت دلار استفاده می‌کردند؛ عده‌ای حمله یمن به عربستان را برجسته و گروهی سعی می‌کردند روی احتمال حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران مانور دهند.

با این حال، بازار هر دو خبر را چندان جدی نگرفت و واکنش زیادی نشان نداد. این مساله نشان می‌داد که شاید اخبار هم دیگر مانند گذشته بر انتظارات افراد اثر ندارد. معامله‌گران به‌نظر می‌رسید در انتظار خروج ترامپ از کاخ سفید و آمدن بایدن هستند و تا آن زمان تا اتفاق خاصی رخ ندهد، به راحتی موقعیت خرید درازمدت نخواهند گرفت. در این میان، عده‌ای باور دارند، معامله‌گران افزایشی روی افزایش تقاضا در آستانه ماه ژانویه حساب کرده‌اند.

به طور سنتی در آستانه سال نوی میلادی تقاضا برای دلار توسط شرکت‌های تجاری و افراد عادی بالا می‌رود. با این حال، به‌نظر می‌رسد با توجه به شیوع ویروس کرونا این بار خبری از سفرهای افراد عادی نباشد و حداقل از این ناحیه به بازار فشار زیادی وارد نشود. گروهی از افزایشی‌ها هم اعتقاد دارند که قیمت دلار به ارزش بنیادی خود نزدیک شده و در صورتی که نقدینگی با همین سطح از سرعت به رشد خود ادامه دهد،

دلار را هم با خود به سوی سطوح بالاتر خواهد برد. امید بازیگران کاهشی البته به کاهش تحریم‌ها و آغاز دوباره فروش نفت در شرایط عادی است. آنها اعتقاد دارند، جنس شوک دلار در سال ۹۹ از سمت عرضه ارز و تضعیف آن بوده و در صورتی که صادرات نفت و دسترسی به درآمدهای نفتی آسان‌تر شود، قیمت دلار حتی به سوی سطوح پایین‌تر هم حرکت خواهد کرد. // تجارت نیوز 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه