کدخبر : 15485

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز دوشنبه 10 آذر با ما دنبال کنید ..... ...

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | دوشنبه 10 آذر | 99/9/10

 

 

خبرداغ : نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | سه شنبه 11 آذر | 99/9/11
 

 

 

 


خبرداغ : اخرین مهلت ثبت نام وام جدید کرونا فاش شد + مبلغ وام


 

 

 

چرا سکه به رشد دلار توجه زیادی نکرد؟ / آخرین قیمت طلا امروز 10 آذر 99

قیمت سکه روز یکشنبه افت ۲۰ هزار تومانی را تجربه کرد و هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۱۰ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله شد. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۹ آذر با 18,500 تومان افزایش، یک میلیون و 53 هزار تومان معامله شد.

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: قیمت طلا در معاملات بازار جهانی هفته گذشته برای سومین هفته متوالی کاهش داشت. بهای این فلز گرانبها در ابتدای هفته به پایین‌ترین رکورد چهار ماه اخیر سقوط کرد و به زیر 1800 دلار رفت و در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته روی قیمت 1785 دلار بسته شد. حجم اندک معاملات در آستانه تعطیلات روز شکرگزاری در آمریکا در سقوط اونس طلا به پایین مرز ۱۸۰۰ دلار در معاملات روز جمعه نقش داشت.

اگرچه برخی از تحلیلگران مطمئن هستند فضای کلان همچنان از صعود قیمت طلا به سطوح بالاتر حمایت می‌کند اما برخی دیگر انتظارات برای صعود طلا به رکورد جدید را مورد بازبینی قرار داده و از پایان امسال به سال آینده تغییر داده‌اند. بهای اونس طلا در قراردادهای تحویل فوریه در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۲۳ دلار و ۱۰ سنت معادل 3/ 1 درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۷۷۸ دلار و ۱۰ سنت بسته شد.

کاهش20 هزار تومانی سکه

قیمت سکه روز یکشنبه افت 20 هزار تومانی را تجربه کرد و هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۱۰ میلیون و 780 هزار تومان معامله شد تا از اوج مهرماه خود 35 درصد فاصله بگیرد. تداوم کاهش بهای سکه از یکسو به افت چند روز اخیر نرخ دلار در بازار داخلی بازمی‌گردد و از طرف دیگر از بازارهای جهانی سیگنال کاهشی دریافت می‌کند. هر اونس طلای جهانی هفته گذشته به کانال 1700 دلار سقوط کرد.

سکه در شرایط کنونی حمایت محکم ۱۰ میلیون تومانی را پیش روی خود دارد و باید دید در معاملات روزهای آینده چه نرخ‌هایی پیش‌روی این بازار است. به‌نظر می‌رسد به دلیل روند کاهشی سکه در روزهای اخیر، نگاه سفته‌بازان از این بازار دور شده است و در روزهای نیمه‌تعطیل تمایلی برای سرمایه‌گذاری در این بازار دیده نمی‌شود.

چرا سکه به رشد دلار توجه زیادی نکرد؟

به گفته فعالان، به‌رغم رشد قیمت دلار، سکه به سرعت واکنش افزایشی نشان نداد و دلیل آن هم هراس سکه‌بازان از افت بیشتر قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی هفته جاری بود. عده‌ای هم عنوان می‌کردند سکه با تاخیر بیشتری به افزایش بهای دلار واکنش نشان داد و بعد از ساعت ۵ بعدازظهر بالای ۱۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گرفت.

از نگاه آنها، سکه‌بازان سعی کردند از روند افزایشی قیمت دلار مطمئن شوند و بعد در موقعیت خرید قرار بگیرند. در کنار این، اونس طلا در هفته‌های اخیر عموما روند نزولی داشته است و طبیعی است که معامله‌گران تا باز شدن بازارهای جهانی در زمینه خرید احتیاط بیشتری کنند. در صورتی که اونس طلا به بالای هزار و ۸۰۰ دلار بازگردد، ممکن است خریداران کمی احتیاط خود را کنار بگذارند. / تجارت نیوز 

 


خبرداغ : مهدی پاکدل از دخترش در ازدواج اولش رونمایی کرد + عکس لورفته


 

 

پیش‌بینی قیمت دلار فردا 10 آذر 99 / احتمال ارزانی بیشتر دلار کم شد

قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۵۰۰۰ تومان و دلار صرافی ملی ۲۴۴۵۰ تومان بوده است. این دو قیمت دیروز به ترتیب ۲۴۹۵۰ و ۲۴۷۰۰ تومان بود. در واقع در حالی که قیمت دلار بازار آزاد طبق پیش‌بینی‌ها عمل کرد و ارزان نشد اما دلار صرافی ملی یک روند نزولی به خود گرفت.

هرچند پیش‌بینی ارزانی در بازار موازی ارز یعنی بازار طلا، جدی‌تر شدن اخبار مربوط به واکسن کرونا و جدی‌تر شدن بازگشت آمریکا به برجام هرکدام سیگنال‌هایی برای نزولی ماندن روند قیمت دلار هستند اما برخی اخبار امروز کمی نااطمینانی برای بازار ارز به وجود آورده‌اند.

واریز هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی به بورس، تصویب دوفوریت بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌‍‌‌‌ها در مجلس و احتمال لغو بازرسی‌های آژانس از تاسیسات هسته‌ای با این طرح مجلس از جمله سیگنال‌های تحریک‌کننده قیمت دلار محسوب می‌شوند.

با این حال اخبار دیگری هم منتشر شده‌اند که احتمالا بتوانند به تداوم ارزانی ارز کمک کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته است: تمام صادرکنندگان دارای پروانه صادراتی (از ابتدای سال ۱۳۹۸ به بعد) با استفاده از واردات در مقابل صادرات با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانند به ایفای تعهدات ارزی خود بپردازد.

رئیس جمهور ضمن تسلیت و تبریک به مناسبت ترور ناجوانمردانه و شهادت سرافرازانه دکتر محسن فخری زاده، دستور پیگیری لازم جهت پیشگیری و مقابله با این قبیل اقدامات ناامن کننده را صادر کرد.

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: بانک مرکزی ضمن انجام اقدامات جدی برای ایجاد تعادل در بازار ارز از کلیه ابزارهای پولی در نیل به تورم هدف گذاری شده استفاده خواهد کرد، همچنین با توجه به تغییر قابل ملاحظه انتظارات تورمی در هفته‌های اخیر امید می‌رود که با این اقدامات سطح و نوسانات تورمی کاهش یافته و بستر مناسب تری برای فعالیت بنگاه‌های اقتصادی و جهش تولید فراهم شود.

با وجود این اخبار اختلاف قیمت دلار نیمایی با دلار بازار آزاد هم نشان می‌دهد همچنان احتمال نوسان قیمت دلار برای رسیدن به نرخ نیمایی وجود دارد.

بهای ارز در سامانه نیما امروز نهم آذر ماه ۲۵ هزار و ۸۳۱ تومان برای فروش دلار اعلام شده است. هرچند این نرخ سیگنال رشد برای قیمت دلار بازار آزاد دارد اما روند نزولی نرخ دلار نسبت به دیروز نشان می‌دهد احتمالا رشد قیمت دلار بازار مقطعی و کوتاه‌مدت باشد و پس از این مجددا قیمت دلار یک روند نزولی به خود بگیرد.

 

 

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 10 آذر 99 / طلا به کف قیمت رسید؟

نایب رئیس اتحادیه طلا می‌گوید: با باز شدن بازارها چنانچه حادثه‌ سیاسی و اقتصادی رخ ندهد، قیمت طلا دیگر گران نمی‌شود و قیمت طلا و سکه در محدوده فعلی ثابت باقی می‌ماند. فعلا قیمت طلا به حداقل رسیده است.

 

با تعطیلی بازارهای بین‌المللی، انس جهانی طلا با قیمت یک هزار و 787 دلار ثابت ماند؛ این در حالی است که قیمت دلار در بازار آزاد نسبت به دیروز افت 200 تا 250 تومانی داشت و هر دلار به قیمت 24 هزار و 450 تومان رسید.

آیا با برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی و باز شدن بازارها قیمت طلا مجدد گران خواهد شد؟ به گفته نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر، با باز شدن بازارها چنانچه حادثه‌ سیاسی و اقتصادی رخ ندهد، قیمت طلا دیگر گران نمی‌شود و قیمت طلا و سکه در محدوده فعلی ثابت باقی می‌ماند. فعلا قیمت طلا به حداقل رسیده است.

مسعود یزدانی معتقد است: برخورد نیروی انتظامی با برخی دلالان در کاهش قیمت طلا و ارز موثر بود. در تمام دنیا انس جهانی تحت تاثیر دلار است؛ این در حالی که طی چند ماه گذشته برخی سودجویان اقداماتی انجام دادند که طلا، قیمت دلار را تعیین می‌کرد.

نایب رئیس اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: با بسته بودن بازارها فعلا خرید و فروش طلا متوقف است؛ این در حالی است که طی دو ماه گذشته یک فرد در یک روز 700 کیلو طلا فروخته است. همین اقدامات کاذب قیمت طلا را در بازار هیجانی کرد.

قیمت سکه چقدر افت کرد؟

بذرافشان در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار نسبت به دیروز 13 هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و 43 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید با افت 100 هزار تومانی نسبت به روز گذشته با قیمت 10 میلیون و 750 هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با کاهش 50 هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و 600 هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه هم با افت 100 هزار تومانی با قیمت سه میلیون و 900 هزار تومان معامله شد و سکه گرمی با 50 تومان افت با قیمت دو میلیون و 350 هزار تومان فروخته شد. / تجارت نیوز 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه