کدخبر : 15522

رفتار طلا و نقره در هفته اخیر سبب شد تا تحلیلگران انتظاراتشان را از رشد قیمت در این دو فلز گرانبها پایین تر بیاورند. در این سوگیری، بیت کوین نیز هم مسیر آنها شد و موازی با طلا کاهشی دیگر را تجربه کرد.

  بر اساس گزارش کیتکو، طلا شروع سختی را در هفته جاری داشت. این فلز زرد در معاملات آسیا حدود 1 درصد کاهش یافته است. روند نزول قیمت طلا که از 18 نوامبر(28 آبان) شروع شده ادامه یابد. طلا از آن تاریخ از سطح 1872 دلار هر اونس پایین تر آمد و در نیمه امروز به وقت تهران 1770 را لمس کردیعنی 100 دلار ریزش در 12 روز.

 

 

خبرداغ : اخرین مهلت ثبت نام وام جدید کرونا فاش شد + مبلغ وام

 

طلا در ادامه مسیر خود با سطح حمایت بالقوه در 1747 دلار روبرو است سطحی که شاید مانع ریزش بیشتر قیمت شود. نقره نیز با کاهش 2.6 درصد رو به رو شد و به نظر می رسد به پایین ترین سطح فعلی خود یعنی 21 دلار و 66 سنت در هر اونس برسد و جالب است که این حرکت در دو فلز گرانبهای مهم در حالی رخ داده که شاخص دلار نیز به اندازه 0.14 درصد کاهش داشته است. اتفاقی که قبلا سابقه نداشت و روند دلار با فلزهای گرانبها کاملا معکوس بود اما در هفته قبل و هفته جاری ارتباط شاخص دلار و این دو بازار مستقیم شده است و با هم در حال نزول هستند.

 
قیمت طلا چقدر افت خواهد کرد؟

استرالیا و گروه بانکی نیوزلند (ANZ) گفتند که اخبار واکسن نمی تواند عامل اصلی نوسان قیمت طلا باشد و این نرخ بهره واقعی، تورم و چشم انداز دلار آمریکا است که در قیمت طلا نقش آفرینی می کنند. از این رو این موسسات تصور می کنند طلا در سال آینده به 2100 دلار برسد. در همین حال ، CIBC پیش بینی کرد که انتظار دارد طلا در سال 2021 به طور متوسط 2 هزار و 300 دلار باشد.

 
 

این در حالی است که موسسه" سیتی" چنین نگاهی ندارد و پیش بینی خود از قیمت طلا را به 1700 دلار برای سال 2021 کاهش داده است. آنها انتظار دارند سرمایه گذاری خالص در ETF های طلا در سال 2020 به 800 تن برسد ، 75 تن کمتر از آنچه قبل از این پیش بینی شده بود.

 


خبرداغ : نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | سه شنبه 11 آذر | 99/9/11


 

همه خوش بین نیستند

بانک آمریکا نیز پیش بینی خود را از قیمت طلا کاهش داد و اکنون می گوید که این فلز گرانبها خنثی است این بانک که قبلا اعداد نجومی برای بازار طلا براورد کرده بود حال تصور می کند طلا در بهترین حالت در محدوده 2 هزار دلار برای سال آینده میلادی باشد. اما نظر وست پک در مورد طلا منفی تر از بقیه موسسات است و تخمین زد که در دو سال آینده هر اونس به هزار و 650 دلار کاهش یابد.

 

 
تصویر
 

بیت کوین موازی طلا

در هفته گذشته بیت کوین به طور تقریبی به بالاترین رکورد 2017 خود یعنی نزدیک به 20هزار دلار رسیده است. اما این حرکت ناگهان در پایان هفته معکوس شد و بیت کوین در روز پنجشنبه فروش گسترده ای را تجربه کرد و به 16 هزار دلار رسید. ترس از مقررات دقیق تر رمزنگاری و سودآوری پس از تجمع شدید به عنوان دلایل افت اعلام شد.

 

 


خبرداغ : علی انصاریان در جشن تولد عشقش + فیلم جنجالی


 

بازارهای جهانی در نخستین روز هفته

بر اساس گزارش سی ان بی سی، شاخص های اصلی در آسیا با پایین آمدن 0.79 درصد نیک کی 225 ،ASX 1.26 درصد و شاخص شانگهای 0.18 درصد افت کرد و شاخص های اصلی در آسیا پایین آمد.

معاملات آتی سهام در معاملات صبح زود در روز دوشنبه سقوط کرد. به نظر می رسد بازار برخی از سودهای قوی تاریخی که تاکنون در ماه نوامبر دیده شده را از بین ببرد.

معاملات آتی داو جونز 244 واحد افت کردند. در همین حال معاملات آتی S&P 500 و معاملات آتی نسداک 100 با نیز با روندی نزولی روبه رو شدند.

 

افزایش تنش با چین

رویترز گزارش داد که دولت ترامپ در طراحی لیست سیاه برای شرکت برجسته ساخت مایکروچیپ چینی SMIC و همچنین تولید کننده نفت و گاز دریایی CNOOC در خارج از کشور است و این اتفاق موجب کاهش معاملات آینده می شود. این اقدام باعث محدودیت دسترسی چینی ها به سرمایه گذاران آمریکایی و تشدید تنش ها با چین قبل از روی کار آمدن جو بایدن خواهد شد.

 

 
تصویر

 

 

منبع : اقتصاد نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه