کدخبر : 15524

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز سه شنبه 11 آذر را با ما دنبال کنید ...... ....

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | سه شنبه 11 آذر | 99/9/11

 

 

خبرداغ و جنجالی : آفتاب گرفتن سارا و نیکا + عکس لورفته

 

 

خبرداغ : نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهار شنبه 12 آذر | 99/9/12

 

 

قیمت دلار امروز 11 آذر 99 چقدر شد؟

 

اولین قیمت‌های دلار در بازار امروز خبر از افزایشی چند صد تومانی در صرافی ملی و بازاد آزاد می‌دهد. این اسکناس آمریکایی در بازار آزاد بار دیگر در مرز ۲۶ هزار تومانی قرار گرفت.

 

اولین قیمت دلار در صرافی ملی 25 هزار و 170 تومان برای فروش و 24 هزار و 170 تومان برای خرید اعلام شد. بر این اساس قیمت‌های اعلام شده برای این اسکناس آمریکایی در روز سه‌شنبه به ترتیب 170 و 370 افزایش یافتند.

البته این اولین قیمت بود و بلافاصله دلار با 150 تومان افزایش به نرخ 25 هزار و 320 تومان برای فروش و 24 هزار و 320 تومان برای خرید رسید.

بازار آزاد نیز معاملات امروز خود را با 450 تومان افزایش نسبت به آخرین قیمت دیروز و با قیمت 25 هزار و 950 تومان آغاز کرد.

بازار متشکل ارزی و سامانه سنا ( خرده فروشی) هم به ترتیب با نرخ 24 هزار و 800 تومان و 25 هزار و 157 تومان آغاز به معامله کردند.

همچین بر اساس آخرین معاملات روزگذشته قیمت حواله درهم در سامانه نیما برای خرید ۲۵ تومان 402 تومان اعلام شد. / تجارت نیوز

 

 


بیشتر بخوانید : اخرین مهلت ثبت نام وام جدید کرونا فاش شد + مبلغ وام


 

پیش‌‎بینی قیمت دلار فردا 11 آذر 99 / نشانه‌های عقبگرد احتمالی دلار

قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۵۵۰۰ تومان و دلار صرافی ملی ۲۵۰۰۰ تومان بوده است. این دو نرخ در روز گذشته به ترتیب ۲۵۰۰۰ و ۲۴۴۵۰ تومان بود. پس از رشد به ترتیب دو و ۲٫۲ درصدی قیمت دلار آزاد و صرافی ملی در امروز، برای فردا چه روندی پیش‌بینی می‌شود؟

روز گذشته آخرین اخبار و سیگنال‌های بازار ارز حاکی از این بود که احتمال ارزانی بیشتر دلار کم شده است. این اتفاق در امروز رخ داد اما برای فردا چه اخباری به نظر موثر می‌رسند؟

هرچند پیش‌بینی ارزانی در بازار موازی ارز یعنی بازار طلا، جدی‌تر شدن اخبار مربوط به واکسن کرونا و جدی‌تر شدن بازگشت آمریکا به برجام هرکدام سیگنال‌هایی برای نزولی شدن روند قیمت دلار هستند اما در مقابل واریز هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی به بورس، تصویب دوفوریت بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌‍‌‌‌ها در مجلس و احتمال لغو بازرسی‌های آژانس از تاسیسات هسته‌ای در روز گذشته سیگنال‌هایی برای آینده بازار ارز بودند.

در امروز نیز اخبار احتمالا موثر بر بازارها منتشر شده است.

امروز اعلام شد اعضای ارشد شورای روابط خارجی اروپایی با صدور بیانیه‌ مشترکی از دولت‌های اروپایی خواستند تا با همکاری یکدیگر زمینه بازگشت دولت جو بایدن به برجام را فراهم کنند.

کاهش تعداد جانباختگان روزانه کرونا به 371 نفر و دستور رئیس‌جمهوری برای ترخیص 2000 کامیون معطل مانده در گمرک نیز از جمله اخبار حاوی سیگنال کاهش نااطمینانی بودند.

به نظر می‌رسد با اخبار امروز کمی از شدت روند رو به رشد قیمت دلار در فردا کاسته شود و حتی روند آن از صعودی به نزولی تغییر کند.

 

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 11 آذر 99 / قیمت طلا دوباره بالا رفت

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: آنچه پیداست قیمت طلا روند با ثباتی دارد و ممکن است فردا هم در محدوده یک میلیون و ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان نوسان داشته باشد.

قیمت طلا امروز در هر گرم 23 هزار تومان افزایش یافت. علت افزایش قیمت طلا، افزایش 500 تومانی قیمت دلار است. امروز قیمت دلار در بازار آزاد با نرخ 25 هزار و 500 تومان معامله شد. حال باید دید آیا با نوسان قیمت دلار قیمت طلا هم افزایش می‌یابد؟

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، با توجه به کاهش چشم‌گیر انس جهانی، قیمت طلا نباید افزایش یابد اما به دلیل افزایش قیمت دلار، قیمت طلا در بازار دوباره گران شد. به علت افزایش محدودیت‌ها و بسته بودن واحدهای صنفی تقاضایی در بازار طلا و سکه وجود ندارد. بنابراین در این شرایط افزایش قیمت طلا غیر منطقی است.

نادر بذرافشان معتقد است: چنانچه بازار ارز توسط بانک مرکزی کنترل شود، شیب کاهشی قیمت طلا و سکه بیشتر می‌شود. آنچه پیداست قیمت طلا روند با ثباتی دارد و ممکن است فردا هم در محدوده یک میلیون و 40 تا 50 هزار تومان نوسان داشته باشد.

فعالان بازار طلا در حالی بر روند تثبیت قیمت طلا تاکید دارند که روز گذشته هم نایب رئیس اول اتحادیه طلا گفته بود: «با باز شدن بازارها چنانچه حادثه‌ سیاسی و اقتصادی رخ ندهد، قیمت طلا دیگر گران نمی‌شود و قیمت طلا و سکه در محدوده فعلی باقی می‌ماند. فعلا قیمت طلا به حداقل رسیده است.»

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر درباره حباب سکه به تجارت‌نیوز گفت: با افزایش قیمت طلا حباب سکه دوباره روند صعودی گرفت. امروز حباب سکه نزدیک به یک میلیون تومان شد.

قیمت سکه چقدر افت کرد؟

بذرافشان در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار نسبت به دیروز 23 هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و 58 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید با افزایش 700 هزار تومانی نسبت به روز گذشته با قیمت 11 میلیون و 600 هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با افزایش 100 هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و 900 هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه هم با افزایش 100 هزار تومانی با قیمت سه میلیون و 900 هزار تومان معامله شد و سکه گرمی با 50 تومان افت با قیمت دو میلیون و 300 هزار تومان فروخته شد. // تجارت نیوز 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه