کدخبر : 15705

سیگنال مهم کرونایی برای بازار طلا / ریزش مجدد قیمت طلا در راه است؟

پس از اینکه معاون شهردار مسکو در امور توسعه اجتماعی از آغاز واکسیناسیون ساکنین پایتخت روسیه در برابر ویروس کرونا خبر داد، برخی انتظار کاهش شدید قیمت جهانی طلا را دارند. اگر این اتفاق بیفتند، ممکن است این ارزانی به بازار داخلی هم سرایت کند.

 

 پیش از این در اواسط آبان ماه(19 آبان) قیمت طلا تحت تاثیر خبر نتایج امیدبخش واکسن کووید ۱۹ و قوی شدن ارزش دلار، با بزرگترین ریزش قیمت در بیش از هفت سال اخیر روبرو شد و حدود ۱۰۰ دلار سقوط کرده بود.

 

قیمت جهانی طلا در آن روز به ۱۸۵۴ دلار در هر انس رسیده بود که طبق آخرین گزارش اکنون تا 1837 دلار هم کاهش داشته است.

 

در این شرایط اسپوتنیک گزارش داده که آناستازیا راکووا، معاون شهردار مسکو در امور توسعه اجتماعی اظهار کرده که واکسیناسیون ساکنین مسکو در برابر ویروس کرونا به عنوان بخشی از مطالعه دارو پس از ثبت آغاز شده است.

 

راکووا افزود: این موضوع به ما این امکان را می‌دهد تا به لحظه‌ای که واکسن در دسترس همه قرار گیرد نزدیک شویم. اولین شرکت کنندگان در این مطالعه امروز واکسینه شدند.

 

معاون شهردار مسکو تصریح کرد: تعداد متقاضیان روزانه در حال افزایش است. در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار ساکن مسکو درخواست داده‌اند. اکنون در پایتخت، بررسی واکسن کووید در شش موسسه پزشکی در حال انجام است. در آینده، این تعداد به ۲۰ موسسه افزایش می‌یابد.

 

از آنجایی که در بازار داخلی طلا به دو عامل قیمت جهانی طلا و قیمت داخلی دلار بستگی قابل توجهی دارد، ممکن است کاهش قیمت جهانی طلا به بازار داخلی نیز سرایت کند و به همین دلیل قیمت طلا داخلی نیز از این اتفاق متاثر شود.

 

بازار داخلی طلا در آخرین عملکرد خود یعنی روز شنبه 15 آذر قیمت یک میلیون و 115 هزار تومان در هر گرم را ثبت کرده و برخی فعالان منتظر کاهش بیشتر این قیمت هستند.

 

روز گذشته دبیر اتحادیه طلا به تجارت‌نیوز گفته است: «قیمت طلا و سکه فردا دوباره ارزان می‌شود.»

 

آیا قیمت طلا در بازار خارجی و داخلی طبق انتظار عمل می‌کند و همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد؟

 

منبع : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه