کدخبر : 15708

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز یکشنبه 16 آذر را با ما دنبال کنید .....

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | دوشنبه 17 آذر | 99/9/17

 

 

در حال بروزرسانی ....... 

 

 

 

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 99/9/17

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز دوشنبه اعلام شد که بر این اساس قیمت دلار نسبت به دیروز تغییر نکرد و در رقم ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان ثابت ماند اما بهای یورو با افزایش ۱۰۰ تومانی مواجه شد.

 

امروز دوشنبه 17 آذر ماه نرخ ارز در صرافی ملی اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، 25600 تومان اعلام شد. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز 24600 تومان تعیین شد. قیمت دلار در بانک مرکزی 4200 تومان است.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی 31100 تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی 30100 قیمت خورده است. قیمت یورو در بانک مرکزی 5096 تومان است. / تجارت نیوز 

 


خبرداغ و جنجالی :» جدایی شاهرخ استخری از همسرش فاش شد + علت طلاق


 

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 17 آذر 99

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و ۱۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بود. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و 127 هزار و 500 تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه طرح جدید 12 میلیون و 25۰ هزار تومان بود. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گفته نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران، چنانچه امروز قیمت انس جهانی تغییر خاصی نداشته باشد، قیمت طلا و سکه ثابت باقی می‌ماند. با ساخت واکسن کرونا وضعیت بورس‌های جهانی تقویت شده است. پیش‌بینی می‌شود امروز قیمت انس جهانی طلا تغییر چشم‌گیری نداشته باشد.

در این مورد اقتصادنیوز هم نوشت: رشد سکه بدون حمایت دلار و اونس طلا موجب شد که حباب این فلز ارزشمند بار دیگر  به بالای یک میلیون تومان برود. هر چقدر حباب سکه بیشتر شود، ریسک خرید این فلز گران بها افزایش پیدا می‌کند و از این جهت می توان خطر را در کمین خریداران بازار سکه دانست. با این حال، نباید از خاطر برد که در برخی مواقع افزایش حباب سکه، نشان گر بالا رفتن تقاضای فیزیکی و تغییر انتظارات معامله گران بوده است.

تغییر انتظارات و رشد تقاضا موجب شد که حباب سکه در مهرماه 99 به بالای دو میلیون تومان هم برود؛ با این حال، مساله اینجاست که این حباب هم در هر صورت در مسیر تخلیه قرار گرفت. به عنوان مثال پس از اینکه حباب سکه در مهر به بالای 2 میلیون رفت، به یکباره قیمت سکه دچار ریزش شد و بیش از 30 درصد از ارزش خود را از دست داد و حتی حباب سکه هم تا 200 هزار تومان افت کرد. به عبارت ساده‌تر، درست است که افزایش حباب می‌تواند نشان گر افزایش تقاضا و رشد احتمالی بیشتر قیمت‌ها باشد، ولی این ریسک زیر پای معامله گران است که هر لحظه‌ای، قیمت در مسیر ریزش و تخلیه حباب قرار بگیرد. در این شرایط، ممکن است افرادی از ریسک خود در بازار سود بگیرند یا دچار ضررهای سنگین شوند.

سکه دیروز در حالی نزدیک به 3 درصد گران شد که در بازارهای جهانی تغییر طلا به دلیل تعطیلی صفر بود و در بازار داخلی هم دلار بین 25 هزار و 600 تا 25 هزار و 900 تومان نوسانات محدودی داشت. سکه در صورتی می تواند قیمت‌های انتهای امروز را در روز سوم هفته حفظ کند که قیمت اونس طلا افزایش معناداری را تجربه کند یا دلار به بالای 26 هزار تومان برود.

با این حال، نشانه‌ای حداقل از احتمال رشد قابل توجه دلار در بازار نبود و می توان گفت سکه بازان به روند اونس طلا دل بسته اند. سکه در ساعات انتهایی روز حتی بالای محدوده 12 میلیون و 450 هزار تومان معامله می‌شد. در صورتی که بالای این محدوده مقاومتی امروز باقی بماند، ممکن است حتی قیمت های بالاتری را  برخلاف انتظارات به ثبت برسد. با این حال، به نظر می‌رسد بدون حمایت دلار و اونس، افزایش روزهای اخیر به قصد فروش در قیمت های بالا و خالی کردن خریدهای گذشته صورت گرفته باشد. سکه با رشد 3 درصدی در صدر جدول بازدهی قرار گرفت و پشت سر ان، شاخص کل بورس بود که بیش از 2 درصد بالا رفت. // تجارت نیوز 

 


خبرمهم : عکس لورفته از بازیگر معروف پایتخت در استخر ویلای لاکچری اش + عکس


 

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 17 آذر 99 / سکه 200 هزار تومان گران شد

 

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید: فردا قیمت انس جهانی احتمالا تغییر خاصی ندارد در نتیجه قیمت طلا و سکه ثابت باقی می‌ماند. قیمت سکه امروز ۲۰۰ هزار تومان گران شد.

بعد از رفع محدودیت دو هفته‌ای تهران، قیمت طلا و سکه اندکی گران شد.

امروز قیمت دلار با 100 تومان افزایش به قیمت 25 هزار و 850 تومان رسید. همچنین به دلیل تعطیلی بازارهای بین‌المللی قیمت انس جهانی طلا نسبت به دیروز به قیمت یک هزار و 837 دلار ثابت ماند.

به گفته نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران، چنانچه فردا قیمت انس جهانی تغییر خاصی نداشته باشد، قیمت طلا و سکه ثابت باقی می‌ماند. با ساخت واکسن کرونا وضعیت بورس‌های جهانی تقویت شده است. پیش‌بینی می‌شود فردا قیمت انس جهانی طلا تغییر چشم‌گیری نداشته باشد.

مسعود یزدانی معتقد است که علت نوسان اندک قیمت طلا در بازار ایران نوسان قیمت دلار است. به دلیل شرایط اقتصادی مردم طلا نمی‌خرند. فعلا تقاضایی برای خرید طلا و سکه در بازار وجود ندارد. واحدهای صنفی در سطح شهر هم بدون مشتری ماندند.

دیروز هم ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا تهران گفته بود: «قیمت طلا فردا در محدوده یک میلیون و ۱۱۹ هزار تومان ثابت باقی می‌ماند» اما نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا گفته بود قیمت طلا و سکه فردا دوباره ارزان می‌شود.

هر چند که امروز قیمت طلا به دلیل نوسان قیمت دلار امروز تا حدودی گران شد اما نایب رئیس اول اتحادیه طلا به تجارت‌نیوز گفت: قیمت فعلی طلا همانند نرخ امروز یعنی ( یک میلیون و 127 هزار تومان) ثابت باقی می‌ماند.

سکه گران شد؟

یزدانی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار نسبت به دیروز پنج هزار تومان کاهش یافت و با نرخ یک میلیون و 127 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید با افزایش 200 هزار تومانی نسبت به روز پنج‌شنبه با قیمت 12 میلیون و 200 هزار تومان فروخته شد.

همچنین امروز قیمت نیم سکه نسبت به دیروز با قیمت شش میلیون و 250 هزار تومان ثابت ماند.

اما ربع سکه و سکه گرمی هر دو با 50 هزار تومان افزایش به ترتیب با قیمت چهار میلیون و 250 هزار تومان و دو میلیون و 400 هزار تومان داد و ستد شد. // تجارت نیوز 

 

 

پیش‌بینی قیمت دلار فردا 17 آذر 99 / 5 سیگنال ارزانی ارز

قیمت دلار در بازار آزاد امروز به ۲۵۸۵۰ تومان و قیمت دلار صرافی ملی به ۲۵۶۰۰ تومان رسیده است. این دو قیمت در روز گذشته به ترتیب ۲۵۷۵۰ و ۲۵۷۰۰ تومان بود. روز گذشته تجارت‌نیوز از احتمال ارزانی بیشتر ارز گزارش داده بود. آیا این روند نزولی در فردا هم ادامه خواهد یافت؟

 امروز پنج خبر منتشر شده که شاید در روند احتمالی بازار ارز فردا تاثیرگذار باشد. ارزانی بیشتر قیمت دلار با توجه به این اخبار در فردا محتمل است.

1- معاون اول رئیس جمهور از تداوم احتمالی توزیع دلار 4200 تومانی در سال آینده خبر داد و گفت: در خصوص افرادی که از سال ۹۸ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دارو و کالای اساسی دریافته کرده اما کالایی به کشور وارد نکرده‌اند، کارگروهی برای شناسایی دقیق اینگونه افراد و شرکت‌ها فعال شده و در صورت تایید عدم واردات دارو و کالا به کشور، با آنها برخورد جدی خواهد شد.

2- سخنگوی وزارت بهداشت از بهبود آمار جانباختگان روزانه کرونا خبر داد و گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۹۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۰ هزار و ۳۱۰ نفر رسید.

3- رئیس جمهور گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ با نگاه واقع بینانه و منطبق بر نیازهای جامعه و مردم تدوین و تنظیم شده است و حاوی پیام‌های روشن و متعددی است که می‌تواند بیانگر وضعیت اقتصادی کشور در سال آینده باشد.

4- به گفته منابع آشنا به روابط ایران و ونزوئلا، تهران در حال فرستادن بزرگ‌ترین ناوگان سوخت خود تاکنون به متحد دیرین خود در آمریکای لاتین است. ایران در چند ماه گذشته، مشخصا از ماه می، با ناوگانی از تانکرهای نفتی که شامل سه تا پنج نفتکش می‌شد چند مرتبه موفق به صادرات سوخت به متحد خود در آمریکای لاتین شد. این بار اما تعداد نفتکش‌ها به ادعای بلومبرگ و به نقل از افراد مطلع به حدود ۱۰ فروند رسیده است که اکنون در مسیر خود برای رسیدن به ونزوئلا هستند. این به معنای ارسال بزرگ‌ترین ناوگان صادرات سوخت به کشوری است که همانند ایران تحت شدید‌ترین تحریم‌های ایالات متحده قرار دارد. (دنیای اقتصاد)

5- وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به محضر مقام معظم رهبری اقدامات انجام شده در مورد تسهیل فضای کسب و کار را تشریح کرد.


 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

روی خط رسانه