کدخبر : 15855

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: علت روند ادامه‌دار کاهش قیمت طلا و سکه کاهش تقاضا است. پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا هم احتمالا فردا روند ثابتی داشته باشد.

قیمت طلا و سکه امروز دوباره در بازار کاهش یافت. فروشندگان طلا می‌گویند علت افت قیمت طلا و سکه به چهار عامل باز می‌گردد:


1- افت 50 تومانی قیمت دلار و رسیدن آن به کانال 25 هزار و 800 تومان
2- کاهش 16 دلاری انس جهانی و رسیدن آن به قیمت یک هزار و 823 دلار
3- کاهش میزان تقاضا
4- قوت گرفتن بررسی مجدد لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام

 

همین چهار عامل باعث شد که قیمت طلا و سکه در سومین روز از هفته  اندکی ارزان شود. اما آیا این روند فردا هم ادامه می‌یابد؟

 


خبرداغ  :  ثبت نام وام مشاغل کرونا + نحوه ثبت نام


 

به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، علت روند ادامه‌دار کاهش قیمت طلا و سکه افت میزان تقاضا است. همچنین قیمت انس جهانی و قیمت دلار هم روند نزولی داشته است. با این وضعیت پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا فردا هم همین وضعیت فعلی را دارد.

 

ابراهیم محمدولی معتقد است: از این پس، قیمت طلا همانند گذشته روند کاهشی یا افزایشی آزاردهنده‌ای ندارد. یعنی در ارزان شدن قیمت طلا یا گران شدن آن شدت گذشته تکرار نمی‌شود. ممکن است روند قیمت طلا در همین محدوده ( 50 یا 100 هزار تومان کاهش یا افزایش) باشد.

 

خرید طلا در شب یلدا مثل قدیم نیست

روز گذشته نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته بود: «چنانچه فردا (امروز) قیمت انس جهانی طلا و قیمت دلار کاهش یابد، قیمت طلا و سکه هم فردا ارزان می‌شود که این پیش‌بینی تحقق یافت.»

او به این نکته هم اشاره کرده بود که «در یک هفته گذشته تقاضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه به پایین‌ترین حد خود رسیده است و نبود تقاضا باعث شده قیمت طلا و سکه مجددا ارزان شود.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به تجارت‌نیوز گفت: مردم در گذشته شب یلدا را در کنار هم جشن می‌گرفتند. امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن است سنت قدیم برگزار نشود. بنابراین ممکن است خرید طلا در شب یلدا مثل قدیم نباشد.

 

انواع سکه چقدر افت کرد؟

محمدولی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار نسبت به روز گذشته 10 هزار تومان ارزان شد و با نرخ یک میلیون و 125 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم با مقداری نوسان به 12 میلیون و 60 هزار تومان رسید. این در حالی است که امروز قیمت سکه تا 11 میلیون و 850 هزار تومان هم رسیده بود.

 

همچنین امروز کاهش قیمت نیم سکه و ربع سکه بیشتر از روز گذشته است. نیم سکه 100 هزار تومان کاهش یافت و با قیمت شش میلیون و 300 هزار تومان معامله شد. ربع سکه هم با کاهش 150 هزار تومانی با قیمت چهار میلیون و 250 هزار تومان فروخته شد.

 

سکه گرمی هم با 20 هزار تومان افت با قیمت دو میلیون و 400 هزار تومان داد و ستد شد.

 

 

منبع : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  روی خط رسانه
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی