کدخبر : 15904

در معاملات روز سه‌شنبه، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در پایان روز به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز سه شنبه ۲۵ آذر با 10,800 تومان افزایش، یک میلیون و 137 هزار و 900 تومان معامله شد.

 

در این مورد دنیای اقتصاد هم نوشت: قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار افزایش یافت، اما آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید- ۱۹ رشد این فلز ارزشمند را محدود کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری 2/ 0 درصد افزایش یافت و به 1846 دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با یک درصد افزایش، معادل 17 دلار به ۱۸44 دلار و ۵۰ سنت رسید.

 


خبرداغ :» ترلان پروانه جزو 100 زن زیبای دنیا انتخاب شد + عکس زیبا


 

بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۱۱ دلار و ۵۰ سنت معادل 6/ 0 درصد کاهش، در ۱۸۳۲ دلار و ۱۰ سنت بسته شد. دلار تحت تاثیر پیشرفت لایحه بسته کمک مالی و خوش‌بینی قانون‌گذاران آمریکایی به تصویب شدن آن، نزدیک به پایین‌ترین حد خود در دو سال و نیم گذشته قرار دارد. اما عاملی که رشد قیمت طلا را محدود کرد، واکسیناسیون کووید- ۱۹ در آمریکا از روز دوشنبه شروع شد.

 

نوسانات سکه

در معاملات روز سه‌شنبه، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در پایان روز به 12 میلیون و 200 هزار تومان رسید که نسبت به روز دوشنبه 190 هزار تومان افزایش یافته است. قیمت نیم سکه نیز 100 هزار تومان نسبت به روز قبل بالاتر رفت و 6 میلیون و 400 هزار تومان نرخ‌گذاری شد و ربع سکه نیز با افزایش 100 هزار تومانی قیمت 4 میلیون و 400 هزار تومان مبادله شد.

 

قیمت سکه گرمی نیز 2 میلیون و 420 هزار تومان است که نسبت به روز دوشنبه تغییری نداشته است. بعد از کاهش قیمت طلا و سکه در هفته‌های اخیر دیگر تقاضا و انگیزه‌ای برای خرید طلا و سکه در بازار وجود ندارد. تغییرات قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر براساس تغییرات قیمت‌های جهانی است و برابری ارزها درجهان و تغییر اونس جهانی باعث نوسان قیمت‌ها می‌شود.

 

 

منبع : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه