امروز طلا بخریم یا نخریم ؟

کدخبر : 18468

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه، یک میلیون و ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزارتومان رسید. امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هاییی می‌شود؟

  قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۱۹ فروردین با ۷,۴۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزارتومان رسید. امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هاییی می‌شود؟

 

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: افزایش بهای طلای جهانی در روز پنج‌شنبه عاملی بود که موجب شد سکه بتواند سطح حمایتی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را حفظ کند. در صورتی که فلز گرانبهای داخلی این سطح را از دست بدهد، احتمال نزول‌های شدیدتر در بازار وجود دارد.

 

البته برای افت بیشتر سکه، قیمت دلار نیز باید افت بیشتری را تجربه کند. با این حال، در معاملات پشت خطی روز جمعه اسکناس آمریکایی رفتار افزایشی از خود نشان داد و حتی در مقاطعی به بالای مرز ۲۵ هزار تومانی بازگشت. اگر دلار روز شنبه بالای مرز ۲۵ هزار تومانی نوسان کند، احتمال دارد که سکه امامی نیز به بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی بازگردد.

 

به گفته فعالان، در آخرین روز هفته معامله‌گران به‌دلیل ادامه مذاکرات وین کمی محتاطانه‌تر رفتار کردند، ولی زمانی که احساس کردند نتیجه مورد انتظار آنها، ممکن است از این مذاکرات به‌دست نیاید، بار دیگر خریدار شدند. به‌نظر می‌رسد تا زمانی که تب و تاب خبری در بازار ارز وجود داشته باشد، چنین نوسانات رفت و برگشتی نیز ادامه خواهد یافت.

 

با این حال، در مجموع در هفته‌ای که گذشت قدرت با کاهشی‌های بازار بود، چرا که دلار نزدیک به ۴ درصد از ارزش خود را از دست داد و سکه امامی نیز حدود ۸/ ۴ درصد افت قیمت را به ثبت رساند. در بازار سکه‌های کوچک نیز افت‌های شدیدتری به ثبت رسید، به‌طوری‌که نیم سکه بیش از ۷ درصد از ارزش خود را از دست داد و ربع سکه نزدیک به ۶ درصد افت قیمت را به ثبت رساند.

 

نیم سکه در آخرین روز هفته به سمت محدوده ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی حرکت کرد. این درحالی بود که پنج‌شنبه دو هفته پیش در محدوده ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قرار داشت. ربع سکه نیز روز پنج‌شنبه تا محدوده ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومانی افت کرد. ربع سکه پنج‌شنبه دو هفته پیش ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورده بود.

 

در مورد بازار طلا تعطیلاتی وجود خواهد داشت که ممکن است حجم معاملات را کاهش دهد. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته است، بازار طلا و جواهر تهران و کلیه اعضای صنفی این اتحادیه همزمان با مشاغل گروه‌های ۲ به مدت دو هفته از روز شنبه ۲۱ فروردین تعطیل هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: