نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهارشنبه 25 فروردین | 1400/1/25

کدخبر : 18620

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز چهارشنبه 25 فروردین را در این صفحه هر لحظه بخوانید .....

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهارشنبه 25 فروردین | 1400/1/25

 

 

در حال بروز رسانی .........

 

 

 

پیش بینی قیمت دلار امروز چهارشنبه 25 فروردین | 1400/1/25

روز سه‌شنبه‌ دلار ۲۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 روز سه‌شنبه‌ دلار ۲۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

  به باور تحلیلگران فنی تا زمانی‌که درهم زیر خط ۷ هزار تومانی قرار دارد، روند صعودی جدی شکل نخواهد گرفت و دلار برای افت معنادارتر نیاز به درهم زیر ۶هزار و ۷۰۰ تومان دارد.

بی محلی دلار به تحریم‌های اروپایی

اتحادیه اروپا عصر روز دوشنبه ۶ فرمانده ارشد نظامی، دو مقام امنیتی و سه زندان ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد. برخی معامله‌گران در واکنش به این اتفاق انتظار داشتند که قیمت دلار رفتار هیجانی را در پیش بگیرد و در روز سه‌شنبه سیر صعودی پیدا کند.

با این حال‌ چنین اتفاقی رخ نداد و اسکناس آمریکایی از مرز ۲۵ هزار تومانی به زیر کشیده شد. برخی از معامله‌گران اعتقاد داشتند در شرایط کنونی برای بازار تحریم‌های اتحادیه اروپا اهمیت چندانی نداشت و این تحریم‌ها را بیشتر نمادین در نظر گرفتند که در مسایل اقتصادی تاثیری ندارند.

از نگاه آنها بازار به مذاکرات هسته‌ای دقت دارد و بازیگران ارزی با توجه به ادامه مذاکرات ترجیح می‌دهند که با احتیاط بیشتری رفتار کنند. آخرین اخبار حکایت از آن داشت که هیات ایرانی به ریاست عراقچی و با حضور نمایندگانی از وزارت نفت و بانک مرکزی برای شرکت در دور جدید گفت‌وگوها با گروه ۱+۴ و نماینده اتحادیه اروپا در چارچوب کمیسیون مشترک برجام در روز چهارشنبه، وارد وین شده است.

شاید همین یک خبر برای برخی معامله‌گران کافی بود که خریدهای خود را به تعویق بیندازند. در کنار این، سایت اقتصاد‌نیوز گزارش داده است که در سه روز ابتدایی هفته عرضه دلار در بازار متشکل بالا رفته است.

آمارها نشان می‌دهد در این سه روز حدود ۱۲ میلیون دلار عرضه شده است. با توجه به سقف زمانی سه روزه برای فروش ارز تهیه‌شده از بازار متشکل انتظار می‌رفت که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، عرضه خرده‌فروشی اسکناس بالا برود. می‌توان گفت در روزهای اخیر بازار ارز صحنه رقابت سفته‌بازان و بازارساز بوده و نتیجه این تقابل تا الان به سود هیچ‌کدام به پایان نرسیده است. دلار مدت‌هاست که در دامنه ۲۴ هزار و۵۰۰ تا ۲۵ هزار و ۲۰۰  تومان زندانی شده است.

 

 

پیش بینی قیمت طلا و سکه امروز چهارشنبه 25 فروردین | 1400/1/25

قیمت طلای ۱۸ عیار با پنج هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۳۵ هزار تومان رسید. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با بسته شدن واحدهای صنفی قیمت طلا براساس نرخ انس جهانی طلا و قیمت دلار تعیین می‌شود. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا پایان کاهش یابد.

 قیمت طلا در بازار ایران تحت تاثیر نشست مذاکرات روند کاهشی به خود گرفت. هر چند که همزمان انس جهانی طلا هم از حرکت ایستاد و امروز با شش دلار کاهش با قیمت یک هزار و ۷۲۸ دلار معامله شد.

فروشندگان طلا و سکه نسبت به آینده مذاکرات سیاسی خوشبین هستند و معتقدند با انجام توافق‌ها روند قیمت دلار و طلا کاهشی است.

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، بازار طلا تعطیل است و قیمت‌ها براساس انس جهانی طلا و قیمت دلار تعیین می‌شود. با توجه به اینکه فردا نشست گروه مذاکره‌کننده برگزار می‌شود احتمالا قیمت طلا تا پایان هفته روند کاهشی دارد.

چرا در بازار ایران طلا و سکه ارزان شد؟ نادر بذرافشان به تجارت‌نیوز گفت: ارزان شدن طلا و سکه به کاهش میزان تقاضا، روند نزولی انس جهانی طلا و تعطیلی واحدهای صنفی ارتباط دارد.

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، مردم منتظر نتایج مذاکرات هستند. از این ‌رو از خرید طلا و سکه عقب‌نشینی کردند؛ زیرا معتقدند روند کاهشی قیمت طلا ادامه‌دار است.

رویترز درباره کاهش انس جهانی طلا نوشته:« عاملی که در معاملات روز جاری قیمت طلا را تحت فشار کاهشی قرار داد، بالاتر رفتن بازده اوراق خزانه آمریکا بود.»

سکه چقدر نوسان داشت؟

قیمت سکه نسبت به روز گذشته چقدر نوسان داشت؟ بذرافشان در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با پنج هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۳۵ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۹۰ هزار تومان کاهش با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه و ربع سکه نسبت به روز گذشته با ۲۰ هزار تومان کاهش با قیمت شش میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و سه میلیون ۸۸۰ هزار تومان فروخته شد.

سکه گرمی با ۵۰ هزار تومان افزایش با قیمت دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. حباب سکه طرح جدید همچنان ۳۵۰ هزار تومان است.

 

مرور بازار طلا و سکه در روز سه شنبه 1400/1/24

با عقب‌نشینی قابل توجه قیمت طلا در بازار جهان، بهای طلا در ایران هم عقب‌نشینی کرد. امروز بهای هر اونس طلابا ۱۴ دلار کاهش قیمت به ۱۷۲۷ دلار و ۶۳ سنت رسید.

با عقبگرد بهای هر اونس طلا امروز بهای هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار تهران به یک میلیون و ۳۵ هزار تومان رسید.

بهای تمام سکه طرح قدیم هم بدون تغییر نسبت به دیروز ده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. بهای سکه تمام بهار طرح جدید که دیروز به ده میلیون و ۵۳۰ هزار تومان رسیده بود، امروز به ده میلیون و ۴۴۰ هزار تومان کاهش یافت.

قیمت نیم سکه، ربع سکه و سکه یک گرمی هم بدون تغییر بود. بهای سکه در بازار تهران هم اکنون شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه