رپرتاژ اگهی /

معرفی اصطلاحات رمزارز و یک الگوی معاملاتی سود آور در روند صعودی

معرفی اصطلاحات رمزارز و یک الگوی معاملاتی سود آور در روند صعودی
کدخبر : 47028

مطمئنا برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق و کسب درآمد دلاری، نیازی به دانستن تمامی اصطلاحات رمزارز و همچنین تمامی الگوهای تحلیل تکنیکال نیست.

 به شکلی که حتی برخی از معامله گران ترجیح می دهند، بیشتر بر روی تعداد کمی از الگوهای معاملاتی تمرکز کنند. الگوهایی که با توجه به بررسی ها مطالعات آن ها قابل اعتمادتر، مطمئن تر و سودآورتر هستند. در حالی که برخی دیگر ممکن است ترجیح دهند از مجموعه متنوع تری از الگوهای معاملاتی، برای تشخیص روند کلی و یا به خصوص یک ارز در بازار کریپتو، برای تصمیم گیری استفاده کنند. 

 

.اصطلاحات رمزارز.

اهمیت الگوها و اصلاحات رمزارز در معاملات

 

در هر حال، با این که دانستن طیف گسترده ای از الگوهای تحلیل تکنیکال و اصطلاحات رمزارز را نمی توان برای معامله گران کاملاً ضروری دانست؛ اما شناخت آن ها می تواند ابزار مفیدی برای معامله گرانی باشد که به دنبال درک عمیق تر از بازار ارزهای دیجیتال هستند. درک عمیق تری که در پیشگیری از ضرر در بازار کریپتوکارنسی موثر خواهد بود.

شناخت اصطلاحات رمزارز و الگوهای تحلیلی مختلف، به شما در درک بهتر نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال و همچنین ویژگی ها و فناوری های مختلف مرتبط با آن کمک بسیاری خواهد کرد. مسئله ای که مطمئنا باعث بهبود استراتژی معاملاتی شما خواهد شد. به یاد داشته باشید که داشتن یک استراتژی حساب شده و دقیق برای معامله گران از نان شب واجب تر است.

شناخت اصطلاحات رمزارز و الگوهای به خصوص هر بازار مالی، به نوعی مانند درک و توانایی صحبت و برقراری ارتباط در یک زبان به خصوص و مشترک است. شما برای برقراری ارتباط درباره بازار رمز ارزها و یا فارکس، چه در گروه های آنلاین و رسانه های اجتماعی و چه در مکالمات حضوری، به درک درست و عمیقی از اصطلاحات و الگوهای رایج و این بازارها نیاز خواهید داشت.

همچنین شناخت اصطلاحات رمزارز و الگوهای تحلیل تکنیکال، بخش مهمی از تبدیل شدن به یک معامله گر آگاه و فعال در بازار و جامعه ارزهای دیجیتال است. 

  • اگر قصد سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارید، داشتن درک خوب از اصطلاحات ارزهای دیجیتال برای شما بسیار مفید و کلیدی خواهد بود. فهم درست این اصطلاحات شما را قادر خواهد ساخت تا تصمیمات سرمایه گذاری و خرید و فروش خود را آگاهانه تر و حساب شده تر بگیرید.

در این مقاله به دو مورد از پر سر و صدا ترین اصطلاحات رمزارز این روزها، یعنی کپی ترید (copy trade) و دامیننس تتر (tether dominance) خواهیم پرداخت و تاثیر آن ها بر تحلیل ها و سودآوری بازار را بررسی خواهیم کرد. در آخر نیز به شکلی جامع و کامل الگوی تحلیل تکنیکال فنجان و دسته، که یکی از بهترین ها برای کسب سود در بازار های صعودی است را بررسی خواهیم کرد.

کپی ترید؛ ساده ترین راه برای داشتن درآمد دلاری در بازارهای مالی

22222

.اصطلاحات رمزارز؛ کپی تریدینگ.

کپی ترید یا کپی تریدینگ، نوعی پلتفرم یا خدمات معاملاتی است که به معامله گران اجازه می دهد تا معاملات سایر معامله گران موفق را برای کسب سود کپی و استفاده کنند.

ایده پشت کپی ترید این است که به معامله گران، به ویژه آنهایی که تازه وارد بازار شده اند یا زمان یا تخصص کافی برای معامله کردن ندارند، این امکان را می دهد تا از دانش و تجربه معامله گران موفق تر و با تجربه تر بهرمند شوند. مسئله ای که می تواند باعث کسب سود سریع تر در بازار حتی با وجود تجربه و دانش کم شود.

برای استفاده از یک پلتفرم کپی ترید، معامله گران معمولا یک یا چند معامله گر با تجربه و مطمئن را بررسی و برای دنبال کردن انتخاب می کنند. سپس معاملات خود در بازار را بر اساس خرید و فروش های این معامله گر و یا معامله گران مدیریت می کنند. در بسیاری از این پلتفرم ها همه چیز به شکل خودکار انجام می شود. در واقع معامله گران در کپی ترید دقیقا همان معاملاتی را در حساب خود کپی می کنند که اصطلاحا «مسترها» در حساب های خودشان انجام داده اند. 

همچنین پلتفرم های کپی ترید به معامله گران اجازه می دهند تا سطح ریسکی که می بپذیرند را خود به شکل مستقل تنظیم کنند. همچنین در این پلتفرم ها می توان محدودیت هایی را نیز برای مقدار پول سرمایه گذاری شده تعیین کرد.

از آن جایی که موفقیت معامله گران با تجربه و حرفه ای نیز تضمینی ندارد، توجه به این نکته مهم است که تجارت کپی دارای برخی خطرات نیز هست. به همین دلیل معامله گران باید قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، خطرات و مزایای بالقوه استفاده از این پلتفرم ها را به دقت بررسی کرده و در نظر داشته باشند.

 

چگونه می توان با کپی ترید درآمد دلاری کسب کرد؟

 

راه های مختلفی برای کسب درآمد به کمک کپی ترید وجود دارد. سه راه اصلی کسب درآمد به کمک کپی تریدینگ عبارت اند از:

۱. با دنبال کردن معاملات معامله گران موفق، معامله گران کم تجربه و با دانش کم می توانند از کپی تریدینگ سودهایی را به دست آورند که به تنهایی قادر به کسب آن نبوده اند.

۲. برخی از پلتفرم های کپی تریدینگ به برنامه هایی ارجاع می دهند که به معامله گران اجازه می دهد تا با ارجاع معامله گران دیگر و معرفی آن ها به این پلتفرم ها، کمیسیون دریافت کرده و درآمد کسب کنند.

۳. همچنین معامله گران موفق که سابقه معاملات سودآور دارند، می توانند با اجازه دادن به معامله گران دیگر برای دنبال کردن معاملات آن ها، از طریق این پلتفرم ها کسب درآمد داشته باشند.

دامیننس تتر چیست و چگونه به کمک آن می توان روند بازار را پیشبینی کرد؟ 

33333

.اصطلاحات رمزارز؛ دامیننس تتر.

تتر (USDT) یک ارز دیجیتال است که برای حفظ ارزش ثابت نسبت به ارز یا دارایی خاص طراحی شده است. تتر اغلب به عنوان جایگزینی برای دلار آمریکا، در صرافی های ارز های دیجیتال در نظر گرفته می شود. این ارز به معامله گران اجازه می دهد تا بدون نیاز به تبدیل مجدد بین ارزهای دیجیتال مختلف، به راحتی در بازار کریپتوکارنسی خرید و فروش کنند.

دامیننس تتر، معیاری برای میزان استفاده از تتر به عنوان جایگزینی برای ارزهای دیگر در مبادلات ارزهای دیجیتال است. این معیار با تقسیم ارزش بازار Tether بر کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال محاسبه می شود. به طور کلی، دامیننس بالای تتر نشان می دهد که تتر به طور گسترده به عنوان جایگزینی برای سایر ارزها استفاده می شود. در حالی که دامیننس پایین تتر نشان می دهد که سایر ارزهای دیجیتال به طور گسترده به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات استفاده می شوند.

 

روش های تجزیه و تحلیل دامیننس تتر برای کسب سود

 

چندین روش و رویکرد برای تجزیه و تحلیل دامیننس تتر برای تشخیص روند بازار وجود دارد. یکی از این رویکردها، ردیابی میزان دامیننس تتر در طول زمان و مقایسه آن با سطوح تاریخی پیش از آن است. افزایش دامیننس Tether ممکن است نشان دهنده افزایش استفاده از Tether به عنوان جایگزینی برای ارزهای دیگر باشد. در حالی که کاهش تسلط Tether ممکن است نشان دهنده تغییر به سمت استفاده از سایر ارزهای دیجیتال باشد.

روش دیگر برای تجزیه و تحلیل دامیننس تتر، مقایسه آن با دامیننس سایر ارزهای دیجیتال اصلی بازار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم است. این مقایسه می تواند بینشی در مورد محبوبیت نسبی و استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات به معامله گران ارائه دهد.

همچنین مقایسه دامیننس تتر با معیارهای فعالیت کلی بازار، مانند حجم معاملات و یا تعداد تراکنش ها، نیز می تواند برای معامله گران مفید باشد. دامیننس بالای Tether، در زمینه فعالیت کم بازار ممکن است نشان دهنده عدم اعتماد به بازار باشد. در حالی که دامیننس پایین Tether، در زمینه فعالیت بالای بازار ممکن است نشان دهنده افزایش ریسک توسط معامله گران به حساب آید.

44444

.Tether Dominanceاصطلاحات رمزارز؛ .

همچنین می توان عواملی که ممکن است بر دامیننس تتر تأثیر گذار باشند را تجزیه و تحلیل کرد. عواملی مانند تغییرات در محیط های نظارتی یا احساسات بازار می توانند مقدار این دامیننس را تغییر دهند. درک عوامل زمینه ای که ممکن است باعث تغییرات در دامیننس تتر شوند، می تواند بینشی خوبی از بازار را به فعالان کریپتو ارائه دهد و به معامله گران کمک کند تا تصمیمات بهتر و آگاهانه تری درباره معاملات خود در این بازار بگیرند.

به طور کلی، دامیننس تتر می تواند بینش ارزشمندی در مورد استفاده و محبوبیت ارز دیجیتال تتر و یا سایر ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات به معامله گران ارائه دهد.

البته باید به این نکته نیز توجه داشت که دامیننس تتر تنها یکی از عواملی است که در هنگام تجزیه و تحلیل بازار در نظر گرفته می شود. دامیننس تتر به تنهایی نمی تواند نشانه کامل و دقیقی برای ارزیابی بازار رمز ارز باشد. این شاخص زمانی کارآمد است که در کنار سایر معیارها و تکنیک های تحلیل، مورد استفاده قرار بگیرد و تحلیل شود.

 

الگوهای تحلیل تکنیکال ابزاری برای کسب سود در بازارهای مالی

 

الگوهای مختلف تحلیل تکنیکال ابزارهایی هستند که معامله گران می توانند برای شناسایی روندهای بالقوه و همچنین برای تصمیم گیری در معاملات خود از آن ها استفاده کنند. الگوهای تحلیل تکنیکال بر این ایده مبتنی هستند که رفتار جمعی شرکت کنندگان در بازار، همانطور که در عملکرد قیمت یک اوراق بهادار منعکس می شود، می تواند برای پیش بینی حرکت قیمت در آینده استفاده شود.

با شناسایی الگوهای تحلیل تکنیکال در نمودارهای مختلف بازار کریپتو، معامله گران می توانند بینشی دقیقی نسبت به جهت و قدرت یک روند به دست آورند. همچنین الگوهای تحلیل تکنیکال مانند الگوی فنجان و دسته به فعالان بازار کمک می کنند تا مناطق حمایت و مقاومت هر ارز را بهتر شناسایی و تثبیت کنند. شناسایی درست روند و بازه های حمایتی و مقاومتی، به معامله گران کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه تری در مورد زمان ورود و خروج از معاملات بگیرند و به استراتژی های معاملاتی خود را توسعه دهند.

البته باید توجه داشت، الگوهای تحلیل تکنیکال ابزارهایی هستند که معامله گران می توانند از آن ها برای تجزیه و تحلیل بازارهای مالی استفاده کنند و باید همراه با سایر اشکال تحلیل، مانند تحلیل بنیادی و احساسات بازار و غیره در نظر گرفته شوند.

انواع الگوهای تحلیل تکنیکال

5555

.اصطلاحات رمزارز و الگوهای تحلیل تکنیکال.

۱. خطوط روند. خطوطی هستند که بر روی نمودار ترسیم می شوند تا بالاتری و یا پایین ترین قیمت های متوالی را به یکدیگر متصل کنند. از خطوط روند می توان برای شناسایی روندهای صعودی، نزولی یا روندهای جانبی استفاده کرد.

۲. میانگین های متحرک. خطوطی هستند که میانگین قیمت را در یک دوره زمانی مشخص به معامله گران نشان می دهند. می توان از آنها برای شناسایی روندهای بازار و همچنین تشخیص مناطق حمایت و مقاومت استفاده کرد.

۳. الگوهای کندل استیک. الگوهایی هستند که در نتیجه عملکرد قیمت یک اوراق بهادار شکل می گیرند. 

۴. الگوهای نمودار. الگوهایی هستند که توسط عملکرد قیمت ها شکل می گیرند. این الگوها در نمودارهای میله ای یا خطی منعکس می شوند. برخی از الگوهای نمودار رایج عبارتند از: سر و شانه، الگوهای مثلثی و الگوی فنجان و دسته که ما در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

۵. نوسانگرها. شاخص های تکنیکالی هستند که بین یک مقدار حداقل و حداکثر نوسان می کنند. از نوسانگرها برای شناسایی شرایط خرید و فروش بیش از حد و همچنین تغییر روند استفاده می شود. 

این موارد، تنها نمونه های محدودی از الگوهای تحلیل تکنیکال فراوانی است که در تحلیل بازارهای مالی استفاده می شود. 

 

اهمیت الگوهای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی

 

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، برای موفقیت در بازارهای مالی از جمله بازار رمز ارز نیازی به دانستن طیف گسترده ای از اصطلاحات رمزارز و همچنین الگوهای تحلیل تکنیکال نیست. برخی از معامله گران حتی ترجیح می دهند تنها بر روی تعداد کمی از الگوها تمرکز کنند. در حالی که برخی دیگر از مجموعه ای متنوع تر از الگوها استفاده می کنند. همچنین باید در نظر داشت که هر یک از الگوهای تحلیل تکنیکال برای روند های مختلفی از بازار مناسب هستند. در حالی که بسیاری از الگوها می توانند در بازار صعودی به شما کمک کنند، بسیاری از الگوها هم هستند که عملکرد بهتری در بازارهایی با روندهای رنج و یا نزولی دارند.

دانستن انواع الگوهای تحلیل تکنیکال می تواند از چند جهت برای فعالان بازار مفید مفید واقع شود:

66666

.اصطلاحات رمزارز و الگوهای تحلیل تکنیکال.

۱. الگوهای تحلیل تکنیکال مانند الگوی فنجان و دسته می توانند تصویر کامل تری از روندهای بازار را به معامله گران ارائه دهند. با دانستن طیف گسترده ای از الگوها، معامله گران می توانند به شکل دقیق تر و راحت تری روندهای صعودی و نزولی بازار را شناسایی کنند.

۲. الگوهای تحلیل تکنیکال می توانند انعطاف پذیری و سازگاری معامله گران را نیز افزایش دهند. معامله گران با شناخت الگوهای مختلف می توانند استراتژی خود را بر اساس شرایط خاص بازار و امنیت خاصی که معامله می کنند تنظیم کنند.

۳. همچنین الگوهای تحلیل تکنیکال می تواند درک معامله گران از پویایی بازار را بهبود ببخشند. با یادگیری الگوهای مختلف و نحوه شکل گیری آن ها، معامله گران می توانند درک عمیق تری از روانشناسی زیربنایی بازار و اینکه چگونه ممکن است بر حرکات قیمت تأثیر بگذارند، به دست آورند.

 

کسب سود در بازار به کمک الگوهای تحلیل تکنیکال

 

در مورد اعتبار و سودمندی الگوهای تحلیل تکنیکال، بحث های بسیاری در میان فعالان بازار و تحلیلگران اقتصادی وجود دارد. الگوهای تحلیل تکنیکال، به دلیل رفتار جمعی شرکت کنندگان و معامله گران بازار ظاهر می شوند. اکثر تحلیلگران اقتصادی، بر این باورند که این الگوها منعکس کننده روانشناسی زیربنایی بازار هستند و می توان از آنها برای شناسایی تغییر روند و یا ادامه روندهای بالقوه در بازارهای مالی استفاده کرد.

تحلیلگران بازارهای مالی استدلال می کنند که این الگوها می توانند بینش های ارزشمندی را در مورد روندهای بازار ارائه دهند. همچنین به معامله گران کمک کنند تا تصمیمات معاملاتی آگاهانه تری داشته باشند. البته تحلیلگرانی هم هستند، که معتقدند این الگوها بر اساس تفاسیر ذهنی از داده ها ارائه شده اند و امکان پیش بینی واقعی آینده بازار را ندارند.

در کل، باید در نظر داشت که هیچ الگوی تحلیل تکنیکالی کسب سود در بازارهای مالی را برای شما تضمین نمی کند. معامله گری مستلزم ریسک است. همچنین مهم است که قبل از تصمیم گیری، ریسک ها و پاداش های احتمالی هر معامله را به دقت در نظر گرفته و وارد معامله شوید.

77777

.الگوهای تحلیل تکنیکال سودآور.

با توجه به آنچه گفته شد، برخی از الگوهای تحلیل تکنیکال ممکن است بسته به امنیت و شرایط بازار، شاخص های قابل اعتماد تری از تغییر روند یا ادامه روند بالقوه نسبت به سایرین باشند. به عنوان مثال، برخی از معامله گران، بر این باوراند که الگوی سر و شانه یک شاخص قابل اعتماد برای روندهای نزولی است. در حالی که الگوی فنجان و دسته یک شاخص قابل اعتماد برای روندهای صعودی در بازار به حساب می آید.

در نهایت، موفقیت هر معامله به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله توانایی معامله گر در تجزیه و تحلیل دقیق بازار، استراتژی مدیریت ریسک معامله گر و شرایط کلی بازار را می توان از مهم ترین عوامل در کسب سود در بازارهای مالی دانست.

الگوی فنجان و دسته؛ یک الگوی سودآور در بازار رو به رشد

 

الگوی فنجان و دسته یکی از الگوهای تحلیل تکنیکال است که برای شناسایی روندهای صعودی کاربرد بسیاری دارد. این الگو سیگنال های صعودی صادر می کند. از آن جایی که شکل این الگو بر روی نمودار مانند یک فنجان دسته دار است، این الگو با نام فنجان و دسته (Cup and handle) شناخته می شود.

88888

.اصطلاحات رمزارز و الگوی فنجان و دسته.

بخش فنجانی الگو زمانی تشکیل می شود که قیمت ارز پس از یک روند صعودی به عقب برگردد و شکلی «فنجان» مانند بر روی نمودار ایجاد کند. بخش دسته این الگو زمانی ایجاد می شود که قیمت ارز پس از شکل گیری فنجان تثبیت شده و یا مقدار کمی کاهش داشته باشد.

الگوی فنجان و دسته، یک الگوی برگشتی صعودی در نظر گرفته می شود. به این دلیل که این الگو نشان دهنده این است که قیمت احتمالاً پس از شکل گیری دسته، روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت. اغلب معامله گران زمانی که قیمت سطح مقاومت تشکیل شده توسط دستگیره را شکسته و به افزایش خود ادامه می دهد، ارز را خریداری می کنند، با این انتظار که قیمت همچنان به روند رو به رشد خود ادامه خواهد داد. 

 

الگوی فنجان و دسته معکوس

 

یک الگوی تحلیل تکنیکال است که نشان دهنده یک روند معکوس نزولی بالقوه در قیمت ارزهای دیجیتال است. این الگو اساساً برعکس الگوی سنتی فنجان و دسته است که یک الگوی برگشت صعودی در نظر گرفته می شود. الگوی لیوان و دسته معکوس، زمانی شکل می گیرد که قیمت ارز به اوج خود رسیده و سپس کاهش یابد و شکلی مانند «فنجان» بر روی نمودار ایجاد شود.

  • الگوی فنجان و دسته، یک الگوی تحلیل تکنیکال است که برای شناسایی الگوهای معکوس صعودی در قیمت ارزها مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر الگوی فنجان و دسته را در نمودار شناسایی کرده اید و معتقد هستید که یک این الگو یک شاخص قابل اعتماد برای روند صعودی است، می توانید با خرید ارز منتظر سودهای بیشتر باشید.

99999

 .اصطلاحات رمزارز و الگوی فنجان و دسته برعکس.

چند مرحله برای گرفتن موقعیت خرید بر اساس الگوی فنجان و دسته و کسب سود

 

۱. الگوی فنجان و دسته را روی نمودار مشخص کنید. پس از یک روند صعودی، به دنبال یک روند کوتاه مدت نزولی باشید، به دنبال آن یک تثبیت یا کاهش جزئی قیمت، که دسته را ایجاد می کند.

۲. قیمت خرید خود را بر اساس استراتژی خود تعیین کنید. حتما برای معامله خود قیمتی به عنوان حد ضرر در نظر داشته باشید.

برخی از معامله گران ممکن است زمانی که قیمت از سطح مقاومت تشکیل شده توسط دستگیره شکسته شود، با این انتظار که قیمت همچنان به افزایش خود ادامه خواهد داد، وارد معامله می شوند. برخی از معامله گران نیز قبل از ورود به معامله منتظر تایید روند صعودی می مانند. این تایید می تواند به شکل های مختلف، مانند شکست مقاومت پیشین و یا حجم معاملات انجام شده، خود را نشان دهد. 

۳. ریسک به ریوارد خود را برای تعیین میزان ضرر و سود خود مشخص کنید. برای تعیین موقعیت مناسب خرید و فروش باید میزان تحمل ریسک و سرمایه موجود برای معامله و همچنین میزان سود مورد انتظار خود در معامله را در نظر داشته باشید.

۴. حد ضرر و سود خود را متناسب با یکدیگر تنظیم کنید. برای مدیریت ریسک، تنظیم دستورهای توقف ضرر و سود در سطوح مقاومتی و حمایتی بسیار مهم است. 

۵. معامله خود را پس از خرید به دقت زیر نظر داشته باشید. مراقب شرایط بازار باشید و آماده باشید تا دستورات توقف ضرر و سود را تعدیل کنید یا در صورت لزوم معامله خود را ببندید.

توجه به این نکته مهم است که الگوی فنجان و دسته تضمینی برای تغییرات قیمت در آینده نیست و مانند هر موقعیت معامله دیگری، مهم است که در تصمیم گیری های معاملاتی علاوه بر الگوی جام و دسته، عوامل دیگری مانند تحلیل بنیادی و احساسات بازار و … را در نظر داشته باشید.

فراموش نکنید که الگوی فنجان و دسته ممکن است همیشه به اندازه نمونه هایی که در اینترنت پیدا می کنید واضح و مشخص نباشد. همچنین برای افزایش مهارت خود در شناسایی این الگو نیاز به تمرین و پشتکار خواهید داشت.

بهترین و سودآورترین بازه زمانی برای الگوی فنجان و دسته

1000000

.مهمترین الگوها و اصطلاحات رمزارز.

الگوی فنجان و دسته معمولاً در نموداری از قیمت اوراق بهادار در یک دوره زمانی معین مشخص می شود، بنابراین بازه های زمانی الگو بر اساس مدت زمان نمودار تعیین می شود. الگوی فنجان و دسته را می توان در نمودارهایی با بازه های زمانی مختلف مانند نمودارهای روزانه، هفتگی یا ماهانه شناسایی کرد.

هیچ تایم فریمی به عنوان بهترین بازه زمانی برای شناسایی الگوی جام و دسته وجود ندارد. می توان الگوی فنجان و دسته را در نمودارهایی با بازه های زمانی مختلف یافت. برخی از معامله گران ممکن است ترجیح دهند از بازه های زمانی کوتاه تری مانند نمودارهای روزانه یا ساعتی برای شناسایی الگو استفاده کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تایم فریم های بلند مدت تری مانند نمودارهای هفتگی یا ماهانه را برای انجام معاملات ترجیح دهند.

بازه های زمانی مختلف می توانند دیدگاه های متفاوتی را در بازار به شما ارائه دهند. در حالی که بازه های زمانی کوتاه مدت تر ممکن است اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهند، ممکن است فرارتر و در معرض نویزهای بیشتری باشند. بازه‌های زمانی بلند مدت تر چشم اندازی گسترده تر و طولانی مدت تری از ارز را به شما ارائه خواهند کرد. همچنین نوسانات بازه های زمانی بلند مدت نسبت به نوسانات کوتاه مدت تر بازار حساسیت کمتری دارند.

هنگام انتخاب یک چارچوب زمانی برای شناسایی الگوی فنجان و دسته، مهم است که سبک، اهداف و استراتژی معاملاتی خود و همچنین میزان ریسک پذیری خود را در نظر داشته باشید. اگر در این زمینه تازه کار و کم تجربه هستید بهتر است که بازه های زمانی مختلف را آزمایش کنید و ببینید کدام یک برای شما بهترین کارکرد و نتیجه را به همراه دارد. 

 

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری رصداقتصادی مسئولیتی بابت آن ندارد ..... 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی