کدخبر : 15612

به دلیل شیوع ویروس کرونا، «پایتخت۶» نیمه‌کاره ماند و «نون. خ۲» هم که قرار بود برای ۲۵ قسمت ساخته شود، فقط در ۱۶ قسمت ساخته شد و پیش از شروع ماه رمضان روی آنتن رفت. تا پیش از شروع مذاکرات برای ساخت «پایتخت۷»، تصمیم بر این بود که نوروز ۱۴۰۰ سریال «نون. خ۳» روی آنتن باشد.

محسن تنابنده بازیگر پرطرفدار سینما و تلوزیون است . محسن تنابنده برای بازی در پایتخت به شهرت خوبی رسید . محسن تنابنده در سینما و تلوزیون کارگردانی و نویسندگی نیز انجام می دهد . در ادامه شایعات عجیب در مورد دستمزد محسن تنابنده را مشاهده می کنید .
 
 
 

خبرداغ و جنجالی : بهاره رهنما و همسر اول و دومش + فیلم لورفته


 

دستمزد نجومی بازیگران پایتخت تکذیب شد

انتشار لیست دستمزد نجومی بازیگران پایتخت صدای مدیر روابط عمومی سازمان اوج که سریال پایتخت را به لحاظ مادی و معنوی حمایت میکرد ، درآورد و این مسئول سازمان سینمایی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش به این موضوع واکنش نشان داد.

 

دستمزد نجومی بازیگران پایتخت

 

واکنش محمد ذوقی به دستمزد نجومی بازیگران پایتخت

محمد ذوقی مدیر روابط عمومی سازمان اوج با انتشار عکسی از لیست دستمزد بازیگران پایتخت نوشت:چند هفته قبل بود در ایام نوروز که برخی رسانه ها و افراد با عجله و بعضا بی انصافی، اوج و تیم ِ پایتخت را مورد هجمه قرار دادند، ولی دیری نپایید تا با رسیدن به قسمت های آخرِ پایتخت قضاوت ها منصفانه تر شد.

حال پس از اتمام دو هفته ایِ این سریال محبوب و اقبال بی نظیرِ مردم ِ نازنین به این سریال، با یک خبر و این بار جعل، دشمنیِ دشمنان مان را شاهدیم.

باید گفت:

1. اوج هیچ وقت چنین سربرگی نداشته و ندارد.

2. امضای مسئول سازمان اوج در این تصویر جعلی است.

3. خطاب نامه وجود خارجی ندارد. (معصومی)

4. حداقلی از دقت نیاز است که بدانیم یک کُمپانی تولید آثار هنری با تهیه کننده سر و کار دارد و مسایل اینچنینی مواردی نیست که مسیول کمپانی در موردش نامه نگاری کند.

5. همه ی اعدادِ قید شده غلط و جعلی است.

و کلامِ آخر:

چرا این قدر کینه ورزی؟! چرا این قدر حسد؟! و چرا اینقدر وقاحت در جعل کردنِ یک نامه؟!

به دشمنان مان توصیه می کنم طوری دشمنی کنید که به جعلِ امضا و نامه و پیگیری حقوقی نکشد.

در ضمن جاعلِ عزیز انقدر بی سواد بوده که در صفر گذاشتن برای اعداد هم سوتی داده(به رقم ارسطو جان دقت کنید)

معصومیه؟!(با لحنِ بابا پنجعلی)

 

خبرداغ : ارایش غلیظ فلور نظری در اینستاگرام + عکس


 

بازیگرانی که برای بازی در یک فیلم بیش از یک میلیارد دستمزد می‌گیرند!

سیدامیر سیدزاده تهیه‌کننده سینما درباره دستمزدی که بازیگران ستاره برای حضور در فیلم‌های سینمایی طلب می‌کنند، گفت: «این روزها ستاره‌های سینما دستمزدی بین ۷۵۰میلیون تا یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان برای بازی در یک فیلم سینمایی درخواست می‌کنند.»

سیدزاده که عید امسال با بازی در سریال «پایتخت» در عرصه بازیگری هم خودی نشان داد، درباره سهم بازیگران از بودجه‌ فیلم‌های سینمایی می‌گوید: «بستگی به میزان هزینه کلی پروژه دارد. برای مثال اگر یک پروژه با ۵میلیارد تومان ساخته شود و دو بازیگر ستاره داشته باشد، حداقل ۴۰درصد هزینه بابت آن دو بازیگر می‌رود و ده درصد هم برای دیگر بازیگران. به این ترتیب حدود ۵۰درصد هزینه یک پروژه سینمایی برای دستمزد بازیگران آن هزینه می‌شود.»

سیدامیر سیدزاده کنار محسن تنابنده در سریال «پایتخت»

اگر دوست دارید در این رابطه بیشتر بخوانید، گزارش سهم ستاره‌های سینما از بودجه یک فیلم چقدر است؟ را مطالعه کنید. 

 

5/5 میلیارد دستمزد یک بازیگر ایرانی!

مهران احمدی در مصاحبه ای دستمزد بازیگران را با بازیکنان فوتبال مقایسه و با آن شوخی کرد.

 مهران احمدی هفته گذشته در مصاحبه ای دستمزد بازیکنان فوتبال را با بازیگران سینما مقایسه کرد و گفت: «در فوتبال، هم سر و صدا بیشتر است و هم پول. سینما مورچه است و کله پاچه ای ندارد. بله من بیشتر از ملی پوشان فوتبال پول دریافت می کنم چون برای هر فیلم 5 میلیارد و نیم دستمزد می گیرم تا بازی کنم. البته که این یک شوخی است. رقم قرارداد ما با بازیکنان فوتبال قابل قیاس نیست. البته که هرکدام جایگاه و ویژگی های خاص خودش را دارد.»

مهران احمدی که این روزها آماده بازی در سریال «پایتخت6» می شود و در همکاری جدیدش با محسن تنابنده فیلم «قسم» را روی پرده سینما دارد جزء بازیگران خاص سینما است که توانمندی اش در تیپ سازی با "بهبود" سریال «پایتخت» بیش از بیش نمایان شد.

احمدی که به زودی دومین فیلم سینمایی اش را به دست می گیرد، می تواند در دنیای کارگردانی هم حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

احمدی با شوخی کوچکی که با بازیکنان فوتبال کرد به وضعیت دستمزدها در سینما اشاره داشت. اما فراموش نکنیم که دستمزد خانواده سینما به خصوص بازیگران تراز اول با دستمزد آحاد ملت قابل مقایسه نیست.

 
عوامل سریال «پایتخت» این روز ها درحال مذاکره با مدیران تلویزیون هستند تا در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات، فصل هفتم این سریال را کلید بزنند. شواهد نشان می دهد مشکلاتی که بر سر راه تولید این پروژه وجود داشت تا حدودی رفع شده و این احتمال وجود دارد که «پایتخت۷» برای نوروز ۱۴۰۰ آماده شود.

البته عوامل سریال «پایتخت» برای ساخت فصل هفتم درگیر چالش های فراوانی هستند، اما در صورتی که این سریال برای نوروز آماده شود، استراتژی تلویزیون برای این مناسبت تغییر خواهد کرد.

 
 

احتمال نوروزی شدن پایتخت ۷

سال گذشته طبق برنامه ریزی قرار بود «پایتخت ۶» نوروز ۹۹ از شبکه یک پخش شود و «نون. خ۲» برای مناسبت رمضان در کنداکتور قرار بگیرد. به دلیل شیوع ویروس کرونا، «پایتخت۶» نیمه کاره ماند و «نون. خ۲» هم که قرار بود برای ۲۵ قسمت ساخته شود، فقط در ۱۶ قسمت ساخته شد و پیش از شروع ماه رمضان روی آنتن رفت. تا پیش از شروع مذاکرات برای ساخت «پایتخت۷»، تصمیم بر این بود که نوروز ۱۴۰۰ سریال «نون. خ۳» روی آنتن باشد.

حالا، اما در صورت به جریان افتادن این پروژه، احتمال تغییر وضعیت وجود دارد. تجربه تولید «پایتخت۴» برای مناسبت رمضان، چندان خوشایند نبود و همان زمان این هشدار را به مدیران داد که «پایتخت» سریالی مناسب نوروز است و بالا بردن تعداد قسمت های آن برای پخش در ماه رمضان چندان جواب نمی دهد. البته خود سیروس مقدم هم در مصاحبه ای اعلام کرده بود که پایتخت بیشتر مناسب نوروز است.

حالا با این پیش فرض، در صورت به جریان افتادن پروژه احتمالا «پایتخت۷» در کنداکتور نوروز قرار می گیرد و این احتمال هم وجود دارد که «نون. خ۳» سریال رمضانی این شبکه باشد سرعت عمل سیروس مقدم تصویربرداری «نون. خ۳» از بیستم مهر شروع شده و از این جهت کاملا نسبت به «پایتخت۷» جلو است. اما با شناختی که از سیروس مقدم داریم اگر شرایط مهیا باشد می تواند از پس ساخت سریال در مدت زمان کوتاه بربیاید. او پیش تر هم نشان داده که استاد ساخت سریال در مدت زمان کوتاه است و این مسئله مشکلی در کیفیت آثارش به وجود نمی آورد.

 

آزاد بودن عوامل پایتخت

درحال حاضر شرایط عوامل سریال برای شروع پیش تولید مهیاست.

سیروس مقدم تصمیم داشت سریال «بغض» را برای شبکه نمایش خانگی تولید کند و برای ساخت آن قرارداد هم بسته بود، اما حالا گویا می خواهد آن را به زمان دیگری موکول کند و روی پایتخت متمرکز شود.

از طرف دیگر درحال حاضر بازی محسن تنابنده در فیلم های «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی و «روزی روزگاری آبادان» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ به پایان رسیده.

او قرار بود در سریال «زخم کاری» محمدحسین مهدویان حضور داشته باشد که مدیران تلویزیون با عوامل این سریال وارد مذاکره شده اند تا تنابنده بتواند به پایتخت برسد.

با این حساب تنابنده هم برای تمرکز روی پایتخت آماده است. غیر از مقدم و تنابنده، سایر عوامل هم درحال حاضر کاملا برای ساخت این سریال فرصت دارند و احتمالا می توانند آن را برای نوروز آماده کنند.

 

نامشخص بودن نویسنده همراه تنابنده

هنوز معلوم نیست محسن تنابنده برای نگارش فیلمنامه فصل هفتم با کدام نویسنده وارد مذاکره خواهد شد. او فصل اول را به همراه زنده یاد خشایار الوند نوشت.

فصل دوم از کمک حسن وارسته و کوروش نریمانی برای نگارش سریال استفاده کرد.

در فصل سوم حسن وارسته و خشایار الوند را کنار خودش داشت.

فصل چهارم و پنجم را همراه خشایار الوند نوشت و در فصل ششم هم با آرش عباسی همکاری کرد.

حالا خشایار الوند از بین ما رفته. حسن وارسته هم درگیر نگارش فصل چهارم «بچه مهندس» است و همکاری اش با آرش عباسی هم به دلیل حواشی ایجاد شده و انتقاد از عملکردش به احتمال زیاد منتفی است.

فقط می ماند کوروش نریمانی که هنوز نمی دانیم تنابنده روی کمک او برای نگارش فصل هفتم حساب می کند یا باز هم سراغ یکی از نویسنده های تئاتری می رود.

 

چالش نقش سارا و نیکا

یکی از چالش های فصل هفتم حواشی ای است که برای بازیگران نقش سارا و نیکا اتفاق افتاد. با توجه به فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی داشتند درگیر حواشی شدند و این احتمال وجود دارد که تلویزیون مانع حضورشان شود.

در این صورت احتمالا عوامل سریال مجبور به حذف این نقش ها یا تغییر بازیگران شوند. البته این احتمال بعید هم وجود دارد که تلویزیون این بار به خاطر پایتخت اغماض کند و مشکلی برای حضورشان در سریال وجود نداشته باشد.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه