سحر دولتشاهی

ماجرای ازدواج سحر دولتشاهی با همایون شجریان لو رفت | بیوگرافی سحر دولتشاهی

کدخبر : 22099

سحر دولتشاهی یکی از بازیگران موفق و پُرکار سینما و تلویزیون ایران است که چند روزش تولد 42 سالگی او بود.

به گزارش رصد اقتصادی: سحر دولتشاهی یکی از بانوان موفق و پُرکار سینما و تلویزیون است. سحر دولتشاهی تاکنون در فیلم های بسیاری به ایفای نقش پرداخته است و در هر کدام از آن ها به خوبی توانسته است ظاهر شود. سحر دولتشاهی علاوه بر حرفه بازیگری در عرصه ورزش هم فعالیت دارند و چرخه سوار حرفه ایی است. سحر دولتشاهی علاوه بر سینما و تلویزیون در تئاتر هم فعالیت دارد. سحر دولتشاهی در تهران و در خانواده ای هنردوست به دنیا آمده است.

بیوگرافی سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی در 16 مهر 1358 در تهران به دنیا آمد. دولتشاهی در رشته های ادبیات نمایشی و مترجمی زبان فرانسه تحصیل کرده است. مادرش نائیب رئیس فدراسیون شنا و پدرش مهندس و در تورهای دوچرخه سواری در ایران و خارج از کشور فعال است.
فعالیت خود را از اوخر دهه 70 با تئاترهای دانشجویی کارش را شروع کرد.شروع حرفه ای در تئاتر هم در سال 79 و 80 بود که از همین عرصه به فیلم فرزند صبح در سال 1383 معرفی شد و اولین حضور سینمایی خود را تجربه کرد، سپس با سریال کتابفروشی هدهد مرضیه برومند در سال 1386 نیز وارد قاب تلویزیون شد.
بازی سحر دولتشاهی در سریال مسافران ساخته همسر سابقش رامبد جوان در سال 1388 با نقش ادم فضایی بسیار مورد پسند قرار گرفت و موجب شد خیلی زود به شهرت برسد. شروع فعالیت هنری وی با تئاتر بود که البته بازی در تئاتر موقعیت های خوبی پیش روی او گذاشت و او را با سینما و تلویزیون آشنا کرد و همچنین حضور در صحنه تئاتر بود که منجر به آشنایی او با رامبد جوان شد.

ماجرای ازدواج سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی در 27 اسفند 87 با رامبد جوان بازیگر و کارگردان تلویزیون و سینما ازدواج کرد. آشنایی آنها از تئاتر شکل گرفت، دولتشاهی می گوید :دوستان مشترک زیادی داشتیم و دورادور همدیگر را می شناختیم تا اینکه بالاخره وقتش رسید کم کم حواسمان بیشتر به هم جلب شد تا بالاخره کار به ازدواج کشید، رامبد بعد از اینکه به من پیشنهاد ازدواج داد، آمد با پدرم صحبت کرد. بعد هم خواستگاری انجام شد.

ماجرای طلاق سحر دولتشاهی

طلاق آنها در سال 1393 در سکوت خبری انجام شد، تا مدت ها این جدایی از طرفین تایید نشد، سحر دولتشاهی همسر دوم رامبد جوان بود که هردومعتقد بودند نباید مردم وارد حریم خصوصی آنها بشوند!
سحر دولتشاهی که به دلیل جدایی از همسر سابقش رامبد جوان سال 93 را در تنهایی و البته پرکاری در عرصه بازیگری دنبال کرده در گفتگو یی درباره این تنهایی بیان می دارد:سال 93 در عین حال که سال شلوغی برایم بود در تنهایی لذت بخشی هم سپری شد نه فقط به عنوان بازیگر که در خیلی جهات هم رشد داشتم.

جوایز و افتخارات سحر دولتشاهی

بازی در فیلم طلا و مس به کارگردانی همایون اسعدیان در سال 1388 برایش کاندیداتوری جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن از چهاردهمین جشن خانه سینما را در پی داشته است. سحر دولتشاهی توانست در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای بازی در فیلم عصر یخبندان به دست بیاورد.
برای سحر دولتشاهی سال 93 نقطه عطفی در کارنامه اش بود؛ او از یک طرف بعد از مدتها ایفای نقش مکمل در فیلمهای مختلف در سومین فیلم حسین فرحبخش یعنی “مستانه” نقش یک را ایفا کرد و از آن طرف با دو فیلم نسبتا خوب “شکاف” و “عصر یخبندان” به جشنواره سی و سوم آمد.
در این بین “عصر یخبندان” علاوه بر مورد توجه مخاطبان قرار گرفتن، تایید هیات داوران را نیز به دنبال داشت و سیمرغ بلورین بهترین بازیگری مکمل زن جشنواره را بخاطر ایفای نقش در “عصر یخبندان” به سحر دولتشاهی دادند.

سحر دولتشاهی و شایعه ازدواج با همایون شجریان!

خبری مبنی بر ازدواج سحر دولتشاهی با همایون شجریان ، در محافل و بین مردم دست به دست چرخید .طبق این سخنان که هنوز منبع معتبری تایید یا تکذیب ننموده است و ممکن است شایعه باشد، همایون شجریان با سحر دولتشاهی ازدواج کرده است.
سحر دولتشاهی پس از جدایی اش از رامبد جوان اینک با خبر ازدواجش با همایون شجریان دوباره بازار شایعات را داغ نموده است سحر دولتشاهی بازیگر شناخته شده که با حاشیه طلاقش از رامبد جوان خبرساز شده بود اکنون حاشیه تازه ای به پا کرده است.هنوز سحر دولتشاهی و همـایون شجریان،واکنشی نسبت به این خبر نداده اند و این شایعات را تکذیب و یا تایید نکرده اند.

سحر دولتشاهی در چه فیلم های سینمایی بازی کرده است؟

- لابی (1395)
- ارادتمند؛ نازنین بهاره تینا (1395)
- بارکد (1394)
- وارونگی (1394)
- دلم می خواد (1393)
- شکاف (1393)
- عصر یخبندان (1393)
- مستانه (1393)
- نیمرخ ها (1393)
- متروپل (1392)
- آسمان زرد کم عمق (1391)
- دونده زمین (1389)
- طلا و مس (1387)
- فرزند صبح (1387)
- وقتی همه خوابیم (1387)
- میم مثل مادر (1385)
- چهارشنبه سوری (1384)

سحر دولتشاهی در چه سریال هایی بازی کرده است؟

- کتابفروشی هدهد (مرضیه برومند) (1386)
- مسافران (رامبد جوان) (1388)
- نابرده رنج (علیرضا بذرافشان) (1388)
- توطئه فامیلی (رامبد جوان) (1389)
- آب پریا (مرضیه برومند) (1389)
- قلب یخی (فصل سوم) (سامان مقدم) (1391)شبکه خانگی
-شهرزاد (فصل دوم) (حسن فتحی) (1395)شبکه نمایش خانگی

منبع: اقتصاد آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: