اهدای ۷۰۰ بسته فرهنگی همراه با کتاب به کودکان ساکن در مناطق کم برخوردار

کدخبر : 23536

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راستای تقویت و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان اقشار مختلف جامعه در قالب پویش «کتاب در حرکت»، 700 بسته فرهنگی همراه با کتاب به کودکان و نوجوانان ساکن در مناطق کم برخوردار اهدا کرد.

به گزارش رصد اقتصادی، پویش «کتاب در حرکت» با شعار«بخوان و به دیگری بسپار» در راستای تقویت و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان اقشار مختلف جامعه، در تازه ترین اقدام خود تعداد 700 بسته فرهنگی همراه با کتاب را از طریق اتوبوس کتابگرد هُدهُد به کودکان و نوجوانان ساکن در مناطق کم برخوردار اهدا کرد.

به گفته رییس گروه مبادله و اهدای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، درکنار کتاب، هدایای فرهنگی شامل بسته های لوازم التحریر، عروسک های نمدی و غیره در میان کودکان توزیع شده است. همچنین در این پویش از خانواده های ایرانی درخواست شده تا کتاب های خوانده شده خود را به کتابخانه ملی ایران تحویل دهند و از این طریق علاوه بر تکمیل گنجینه ملی ایرانیان درکتابخانه ملی،‌ از این کتاب‌ها در امر ترویج همگانی کتاب‌خوانی و اهدا به کتابخانه‌های سراسر کشور به ویژه مناطق کم برخوردار استفاده شود.

لازم به توضیح است پویش «کتاب در حرکت» با پیام «بخوان و به دیگری بسپار» برای دومین سال متوالی توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

خبرنگار: دانیال بهرامی

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه