کدخبر : 13605

شاید شما از آن دسته افرادی هستید که برای اولین بار قصد خرید یک دستگاه محافظ لوازم خانگی یا استابلایزر را دارید و می خواهید قبل از خرید ، اطلاعاتی را بدست آورید، پس در ادامه با ما همراه باشید.

استابلایزر چیست؟

استابلایزر وسیله ای است که جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری و تثبیت ولتاژ برای محافظت از کلیه لوازم برقی خانگی و لوازم برقی صنعتی استفاده می شود .استابلایزر دارای دو نوع استابلایزر تکفاز و استابلایزر سه فاز می باشد.

استابلایزر با داشتن یک ترانس تقویت و یک برد میکروپروسسوری ولتاژ ورودی را در هر ثانیه چک نموده و در صورت افزایش یا کاهش ولتاژ به صورت اتوماتیک ، ولتاژ را تنظیم نموده و پس از ارائه به دستگاه، از سوختن ناگهانی آن جلوگیری می کند.

آیا استفاده از استابلایزر در خانه لازم است؟

باید به عنوان یک مشاور و یک متخصص بگوییم که در زمینه های استابلایزر در صورتی که نوسان ولتاژ یا پرش ولتاژ در خانه خود مشاهده می کنید، باید از استابلایزر استفاده کرد.

استابلایزر دلتا

 

استابلایزر خانگی

این دستگاه ها یکی از بهترین محافظ ها در سراسر کشور هستند که می توانند جهت حفاظت از کلیه لوازم خانگی و تجهیزات حساس استفاده شوند که برخی از مصرف کنندگان آن را به نام ترانس های اتوماتیک یا ترانس افزاینده برق می شناسند.

در واقع ، استابلایزر های خانگی یک دستگاه الکتریکی هستند که برای ارائه ولتاژ ثابت در هنگام نوسان ولتاژ در پایانه های خروجی دستگاه و صرف نظر از تغییرات ورودی ولتاژ و جریان ، طراحی شده است. استابلایزر خانگی، لوازم خانگی اعم از کولرگازی ، کامپیوتر ، لباسشویی ، تلویزیون را در برابر ولتاژ بالا و سایر ولتاژهای دیگر محافظت می کند.

برای دیدن اطلاعات استابلایزر تک فاز خانگی و قیمت استابلایزر به سایت پیمان الکتریک مراجعه کنید.

چطور استابلایزر مناسب را برای منزل خود پیدا کنیم؟

برای انتخاب یک استابلایزر مناسب برای یک منزل چند راه حل ساده وجود دارد:

  • فقط برای آن دستگاهی که نوسان ولتاژ تاثیر بیشتری روی آن دارد، استابلایزر تهیه کنید.

    • به عنوان مثال برای محافظت از یک تلویزیون، میتوان از استابلایزر 1500 واتی که تحمل 6 آمپر را دارد ، استفاده کرد .

    • در صورت تمایل به محافظت از کلیه لوازم برقی منزل با توجه به اینکه اداره برق کنتورهای 25 یا 32 آمپری ارائه می نماید ، می توانید یک استابلایزر سروو موتوری 5 الی 8 کاوا نسبت به داشتن کولر گازی و یا عدم موجودی آن در منزل را انتخاب نمایید.

    • یا جهت مشاوره درباره خرید استابلایزر سه فاز و استابلایزر تک فاز مناسب با کارشناسان پیمان الکتریک تماس بگیرید.

33993055-021   /   33993009-021

 

مزایای استفاده از استابلایزر خانگی

یک تنظیم کننده ولتاژ خانگی دارای مزایای و ویژگی های زیر است:

عمر مفید تجهیزات را افزایش می دهد.

میزان ناکارایی تجهیزات را کاهش می دهد.

دارای یک منبع تغذیه تثبیت شده می باشد.

نویز، تداخل و اثرات خرابی رعد و برق را کاهش می دهد.

محافظت در مقابل کاهش و افزایش جریان برق در کابل را انجام می دهد.

در گرمای بیش از حد نیز عمل می کند.

استابلایزر سرووموتوری

انواع استابلایزر خانگی شامل موارد زیر می باشد:

  • استابلایزر خانگی 5 کیلو وات با خروجی جریان 20 آمپر، مناسب برای محافظت از انواع کولر آبی ، یخچال فریزر ، لباسشویی و تلویزیون
  • استابلایزر خانگی 8 کیلو وات با خروجی جریان 32 آمپر، مناسب برای محافظت از انواع کولر آبی ، یخچال فریزر ، لباسشویی و تلویزیون و همچنین برای استفاده بیشتر جهت کولر گازی
  • استابلایزر خانگی 10 کیلو وات با خروجی جریان 40 آمپر، با دارا بودن دو هسته تماما مس ، مناسب برای محافظت از انواع یخچال فریزر ، لباسشویی و تلویزیون و فضاهایی که در آن بیش از دو کولر گازی استفاده شده است.

 

استابلایزر خانگی چگونه کار می کند؟

این دستگاه در زمان افت یا افزایش ولتاژ برق شهر از میزان ۲۲۰ ولت (در یک بازه مشخص حداقل ولتاژ و حداکثر ولتاژ) ولتاژ برق را اصلاح نموده وآن را به سطح ۲۲۰ ولت بر می گرداند و از دستگاه های برقی بدون قطع برق محافظت نموده و مانع از سوختن آنها می شود. تنها در صورتی استابلایزر برق خروجی را قطع خواهد نمود که ولتاژ از حد مجاز ولتاژ حداقلی و یا حداکثری دستگاه پایین تر یا بالاتر رود.

برای دریافت هر گونه مشاوره درباره خرید استابلایزر با مشاوران پیمان الکتریک تماس بگیرید.

33999193-021   /  33992998-021

استابلایزر در منزل کجا نصب می شود؟

بهترین جای نصب برای یک استابلایزر بعد از کنتور می باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر کنتورها در داخل منزل نصب نمیشود ودر داخل پارکینگ هستند، برای نصب آسان، استابلایزر ها قابلیت کابل کشی بین 20 الی 30 متر را دارد و با توجه به بی سرو صدا کارکردن هم در داخل آشپزخانه و یا در داخل خانه می توانند نصب شوند.

استابلایزر تکفاز و سه فاز

آیا استابلایزر باعث کاهش یا افزایش هزینه برق می شود؟

اگر بدانید که طریقه محاسبه هزینه برق توسط اداره برق به چه صورت است، آن زمان متوجه اهمیت وجود استابلایزر و افزایش یا کاهش هزینه برق می شوید.

روش محاسبه هزینه برق بر حسب جریان می باشد به این صورت که هر چقدر ولتاژ از 220 ولت بالا رود ، جریان پایین آمده و در صورت کاهش ولتاژ از 220 به 200 ولت ، جریان بالا می رود. بنابراین با توجه به توضیح بالا ، هزینه برق منزل زیاد می شود.

به صورت کلی باید گفت که در صورت داشتن یک استابلایزر می توانید با ثابت نگه داشتن ولتاژ لوازم برقی خانه خود، از پرداخت هزینه برق اضافه جلوگیری کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه