با حضور مشاور رییس جمهور؛

کدخبر : 12922

با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از مدرک رسمی گینس الهام اصغری شناگر ایرانی که در چابهار رکورد زد، رونمایی شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از فرینا ،  اصغری برای ثبت این رکورد با یک دست بسته در مدت زمان چهار ساعت و پنجاه و نه دقیقه، ۱۰ کیلومتر آن هم در آب‌های پرتلاطم سواحل چابهار شنا کرد و برای ایران افتخاری بزرگ آفرید.
در طی ثبت این رکورد سازمان منطقه آزاد چابهار حامی این قهرمان ایرانی بود و با حمایت این سازمان فیلم مستند "شناگر" و فیلم سینمایی "اورکا" با موضوع زندگی این شناگر زن تولید شد.
مدرک رسمی این رکورد بعد از چند ماه تاخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا، به ایران ارسال و در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رونمایی شد.
در این مراسم رونمایی مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور، عبدالرحیم کردی مدیرعامل، چاکرزهی معاون فرهنگی و گردشگری و یوسفی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی تهیه کنندگان مستند شناگر، سحر مصیبی کارگردان فیلم اورکا و سمیرا علایی مدیر تولید این دو فیلم و همچنین الهام اصغری حضور داشتند.
تولید "شناگر" مستند زندگی الهام اصغری همچنان ادامه دارد و در این مستند به زندگی و حرفه این قهرمان زن شنای ایران پرداخته شده است.
 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه