توسط رییس قوه مجریه کشور؛

کدخبر : 12981

با افتتاح سه هتل توسط رییس جمهوری با سرمایه گذاری 320 میلیارد ریالی در مجموع بیش از 360 تخت به ظرفیت اقامتی منطقه آزاد قشم اضافه می شود.

به گزارش رصد اقتصادی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، : 3 هتل جدید با ظرفیت 362 تخت در جزیره قشم به بهره برداری می رسد.

با آغاز به کار این هتل ها برای 54 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی صورت گرفته و 92 نفر به صورت غیرمستقیم صاحب شغل می شوند.

پروژه احداث هتل آوینای قشم که فعالیت اجرایی خود را از سال 90 آغاز کرده، در سال 99 و پس از اتمام مراحل اجرایی به بهره برداری می رسد. این مجموعه در زمان بهره برداری ظرفیتی معادل  تعداد 104 تخت ثابت را در خود جای داده است که توانایی افزایش آن به 152 تخت نیز در این هتل پیش بینی شده است.

با بهره برداری از هتل آوینای قشم برای 36 نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، همچنین در زمان احداث و آماده سازی این پروژه 40 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند. این هتل با سرمایه گذاری معادل 130 میلیارد ریال و توسط فعالان حوزه گردشگری و اقامتی در بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز می کند.

همچنین مجموعه هتل لاچین قشم یکی از طرح هایی است که در سال 98 فعالیت بازسازی و نوسازی خود را آغاز کرده و در سال 99 پس از اتمام مراحل اجرایی به بهره برداری می رسد. این مجموعه در حال حاضر با افزودن 50 تخت به ظرفیت های اقامتی و گردشگری فعال در جزیره قشم آماده خدمات رسانی به گردشگران و مراجعان خواهد بود.

هتل لاچین قشم با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریالی بخش خصوصی در حوزه گردشگری منطقه آزاد و شهر قشم به گردشگران و مراجعه کنندگان خدمت رسانی می کند. با بهره برداری از هتل لاچین قشم برای 6 نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، همچنین در زمان نوسازی و آماده سازی این پروژه 20 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند.

همینطور مجموعه هتل آپارتمان ساحلی دایموند قشم یکی از طرح هایی است که فعالیت خود را در سال 90 آغاز کرده و پس و از طی مراحل اجرایی و آماده سازی سال 99 به بهره برداری می رسد. این مجموعه با اتمام مراحل اجرایی و همزمان با آغاز بهره برداری در مجموع تعداد 40 سوئیت و 160 تخت را به ظرفیت های اقامتی و گردشگری فعال در جزیره قشم افزوده و آماده خدمات رسانی به گردشگران و مراجعان خواهد بود.

هتل آپارتمان دایموند قشم با سرمایه گذاری 140 میلیارد ریالی بخش خصوصی در حوزه گردشگری منطقه آزاد و شهر قشم به گردشگران و مراجعه کنندگان خدمت رسانی می کند. با بهره برداری از هتل آپارتمان ساحلی دایمون قشم برای 12 نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، همچنین در مراحل اجرایی و  آماده سازی این پروژه 32 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند.

گفتنی است، منطقه آزاد قشم روز پنج‌شنبه 20 شهریورماه 99، پذیرای رییس جمهور در جلسه ویدیو کنفرانسی است که در آن 14 پروژه این منطقه آزاد در دو بخش دولتی و خصوصی بااعتبار ارزی 340 میلیون یورو و ریالی 11 میلیارد و 630 میلیونی در پنج بخش صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، حمل‌ونقل، گردشگری و عمرانی افتتاح می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه