توسط رییس جمهوری؛

کدخبر : 12982

پروژه احداث ترمینال کانتینری سایت شهید رجایی سازمان منطقه آزاد قشم در محدوده ای به مساحت 4 هکتار آسفالت و تجهیز شده به دست رییس دولت تدبیر و امید به بهره برداری می رسد.

به گزارش رصد اقتصادی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد، پروژه احداث ترمینال کانتینری در سایت شهید رجایی یکی از پروژه های مربوط به معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری و تحت نظر مدیریت پسکرانه شهید رجایی سازمان منطقه آزاد قشم است.

این پروژه از سال 97 آغاز شده و پس از طی کردن مراحل زیرسازی و آماده سازی در سال 99 با اتمام مراحل اجرایی در محدوده ای به مساحت 4 هکتار در سایت شهید رجایی به بهره برداری می رسد.

احداث این ترمینال کانتینری با سرمایه گذاری 150 میلیارد ریالی صورت گرفته توسط یکی از مجموعه های بخش خصوصی به نام شرکت کومه صنعت قشم و با آغاز فعالیت آن شاهد سرعت گرفتن فرآیند صادرات کالا از پسکرانه شهید رجایی منطقه آزاد قشم خواهیم بود.

با بهره برداری از این پروژه 52 نیروی کاری به صورت مستقیم مشغول فعالیت خواهند شد و همچنین در زمان آماده سازی و احداث این طرح 65 نیروی کاری به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند.

گفتنی است، منطقه آزاد قشم روز پنج‌شنبه 20 شهریورماه 99، پذیرای رییس جمهور در جلسه ویدیو کنفرانسی است که در آن 14 پروژه این منطقه آزاد در دو بخش دولتی و خصوصی بااعتبار ارزی 340 میلیون یورو و ریالی 11 میلیارد و 630 میلیونی در پنج بخش صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، حمل‌ونقل، گردشگری و عمرانی افتتاح می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه