در منطقه آزاد قشم صورت می گیرد؛

کدخبر : 12987

عملیات زیرسازی و آسفالت معابر برون‌شهری جزیره به طول 30 کیلومتر و با اعتباری بالغ‌بر 180 میلیارد ریال با حضور رییس جمهور و به‌صورت ویدیو کنفرانسی افتتاح می شود.

به گزارش رصد اقتصادی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افتتاح ویدیوکنفرانسی پروژه زیرسازی و آسفالت معابر برون‌شهری جزیره به‌عنوان یکی از 14 پروژه‌ای است که روز پنج‌شنبه 20 شهریورماه با حضور ریاست محترم جمهوری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان به‌صورت ویدیو کنفرانسی به افتتاح می رسد.

این طرح توسط مدیریت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم از سال 98 آغازشده و پس از طی کردن مراحل مختلف زیرسازی و آسفالت امروز به بهره‌برداری رسیده و آماده ارائه خدمات به ساکنان و گردشگران جزیره قشم است.

در این طرح علاوه بر فعالیت نیروهای عمرانی سازمان، برای 18 نیرو نیز به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی به همراه داشته و باهدف تسهیل تردد جامعه محلی و گردشگران به اجرا درمی‌آید.

زیرسازی و آسفالت مسیر اسکله صیادی روستای سلخ به طول 1.2 کیلومتر، محور اتصالی روستای گیاهدان به شهر درگهان به طول 2.2 کیلومتر، رینگ ساحلی هلر- درگهان به طول یک هزار کیلومتر و مسیر برگشت سه‌راهی دیرستان تا فرودگاه بین‌المللی قشم به طول 10 کیلومتر بخش عمده این پروژه می‌باشد.

سیاست‌های اجرایی و توسعه‌ای منطقه آزاد قشم برپایه بهره‌مند کردن و انتفاع جامعه محلی و دستیابی به توسعه متوازن و پایدار در تمام بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و جغرافیایی برنامه‌ریزی شده است. به اذعان همگان، اقدامات توسعه‌ای منطقه آزاد قشم از زمان حضور حمیدرضا مومنی در سمت ریاست هیات مدیره و مدیرعامل این منطقه بیش‌ازپیش نمود پیداکرده تا جایی که شرق تا غرب جزیره از آن منتفع شده‌اند.

آسفالت و بهسازی معابر برون‌شهری، راه‌ها و جاده‌های سراسر قشم در راستای تأمین آسایش و رفاه مردم با خدماتی نظیر آسفالت جاده‌ها و خدمات عام‌المنفعه، بیانگر پایبندی این سازمان به مسوولیت های اجتماعی و توجه ویژه به این حوزه و مردم است.

یادآور می‌شود، در طول سال گذشته با اجرای عملیات معابر برون‌شهری و احداث قطعه یک بزرگراه مرکزى، ۵۰ کیلومتر به خطوط آسفالتی برون‌شهری جزیره افزوده‌شده است.

گفتنی است، منطقه آزاد قشم روز پنج‌شنبه 20 شهریورماه 99، پذیرای رییس جمهور در جلسه ویدیو کنفرانسی است که در آن 14 پروژه این منطقه آزاد در دو بخش دولتی و خصوصی بااعتبار ارزی 340 میلیون یورو و ریالی 11 میلیارد و 630 میلیونی در پنج بخش صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، حمل‌ونقل، گردشگری و عمرانی افتتاح می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه