توسط رییس جمهوری؛

کدخبر : 13066

با افتتاح سه هتل توسط رییس جمهوری با سرمایه گذاری 320 میلیارد ریالی در مجموع بیش از 360 تخت به ظرفیت اقامتی منطقه آزاد قشم اضافه شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، 3 هتل جدید با ظرفیت 362 تخت در جزیره قشم به بهره برداری رسید.

با آغاز به کار این هتل ها برای 54 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی صورت گرفته و 92 نفر به صورت غیرمستقیم صاحب شغل می شوند.

پروژه احداث هتل آوینای قشم که فعالیت اجرایی خود را از سال 90 آغاز کرده، در سال 99 و پس از اتمام مراحل اجرایی به بهره برداری می رسد. این مجموعه در زمان بهره برداری ظرفیتی معادل  تعداد 104 تخت ثابت را در خود جای داده است که توانایی افزایش آن به 152 تخت نیز در این هتل پیش بینی شده است.

با بهره برداری از هتل آوینای قشم برای 36 نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، همچنین در زمان احداث و آماده سازی این پروژه 40 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند. این هتل با سرمایه گذاری معادل 130 میلیارد ریال و توسط فعالان حوزه گردشگری و اقامتی در بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز می کند.

همچنین مجموعه هتل لاچین قشم یکی از طرح هایی است که در سال 98 فعالیت بازسازی و نوسازی خود را آغاز کرده و در سال 99 پس از اتمام مراحل اجرایی به بهره برداری می رسد. این مجموعه در حال حاضر با افزودن 50 تخت به ظرفیت های اقامتی و گردشگری فعال در جزیره قشم آماده خدمات رسانی به گردشگران و مراجعان خواهد بود.

هتل لاچین قشم با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریالی بخش خصوصی در حوزه گردشگری منطقه آزاد و شهر قشم به گردشگران و مراجعه کنندگان خدمت رسانی می کند. با بهره برداری از هتل لاچین قشم برای 6 نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، همچنین در زمان نوسازی و آماده سازی این پروژه 20 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند.

همینطور مجموعه هتل آپارتمان ساحلی دایموند قشم یکی از طرح هایی است که فعالیت خود را در سال 90 آغاز کرده و پس و از طی مراحل اجرایی و آماده سازی سال 99 به بهره برداری می رسد. این مجموعه با اتمام مراحل اجرایی و همزمان با آغاز بهره برداری در مجموع تعداد 40 سوئیت و 160 تخت را به ظرفیت های اقامتی و گردشگری فعال در جزیره قشم افزوده و آماده خدمات رسانی به گردشگران و مراجعان خواهد بود.

هتل آپارتمان دایموند قشم با سرمایه گذاری 140 میلیارد ریالی بخش خصوصی در حوزه گردشگری منطقه آزاد و شهر قشم به گردشگران و مراجعه کنندگان خدمت رسانی می کند. با بهره برداری از هتل آپارتمان ساحلی دایمون قشم برای 12 نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود، همچنین در مراحل اجراییو  آماده سازی این پروژه 32 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال داشته اند.

گفتنی است، امروز پنج‌شنبه 20 شهریورماه 99، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور حسن روحانی، رییس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم، امام جمعه شهرستان قشم، شیخ عبدالرحیم خطیبی، امام جمعه اهل سنت شهر قشم، حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا نصری، فرماندار شهرستان قشم و جمعی از مسوولین کشوری، استانی و سازمانی، 14 پروژه منطقه آزاد قشم در دو بخش دولتی و خصوصی، با اعتبار ارزی 340 میلیون یورو و ریالی 11 هزار و 630 میلیاردی و اشتغالزایی برای بیش از سه هزار و 500 نیری کار، در پنج بخش صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، حمل‌ونقل، گردشگری و عمرانی افتتاح شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه