غلامحسین مظفری:

کدخبر : 13310

امروز خوشبختانه هیچ شرکت صوری در کیش حضور ندارد که هدفش فرار مالیاتی باشد و اصلا امکان ثبت شرکت صوری وجود ندارد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد کیش،غلامحسین مظفری مدیرعامل این سازمان با اشاره به وضعیت زندگی در کیش گفت: کیش یکی از زیباترین مناطق کشور است و یکی از چهار منطقه در دنیا است که بیشترین اکسیژن آزاد و خالص را دارد و از لحاظ مزیت‌های زندگی متوسط رو به بالا است.

   وی که صبح روز شنبه 29 شهریور در برنامه سلام صبح به خیر شبکه سه حضور پیدا کرده بود، ادامه داد: هم اکنون فرودگاه کیش دو میلیون ظرفیت دارد و قصد داریم ظرفیت آن را تا شش میلیون نفر برسانیم. اسکله 35 هزار تنی نیز ساخته شده و در بحث هتل نیز هم اکنون 52 هتل فعال هستند و هم اکنون 60 هتل جدید نیز در حال ساخت هستند.

  مظفری درادامه داد: بخشی از سرمایه‌هایی که امکان داشت از کشور به دلیل خرید مسکن خارج شود هم اکنون در کیش سرمایه گذاری شده و طرحی را ایجاد کردیم به عنوان هتل آپارتمان که سند به نام آپارتمان صادر شود اما مدیریت مانند هتل باشد و مالک ملک می‌تواند در زمانی که در کیش نیست مدیریت ملک خود را به مدیر هتل بدهد.

    وی  با اشاره به استقبال از سرمایه‌گذاری در کیش گفت: بیشتر از یک سوم بودجه عمرانی کشور هم اکنون در کیش پروژه عمرانی داریم که توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و بیشتر از 30 هزار میلیارد تومان برآورد شده است و امسال بیش از بودجه عمرانی در بخش عمران هزینه خواهیم کرد.

   وی ادامه داد: یکی از مباحثی که در کیش مطرح است بحث معافیت‌های مالیاتی است امروز خوشبختانه هیچ شرکت صوری در کیش حضور ندارد که هدفش فرار مالیاتی باشد و اصلا امکان ثبت شرکت صوری وجود ندارد و قاچاق کالا نیز در کیش وجود ندارد و هم اکنون 327 واحد صنعتی در بخش‌های مختلف داروسازی، لوازم خانگی، لوازم بهداشتی، مبلمان فعالیت می‌کنند.

    مظفری با اشاره به اینکه بخشی از خدمات پشتیبانی شرکت‌های نفت و گاز در جزیره کیش انجام می‌شود افزود: فقط در دنیا 4 کشور هستند که می‌توانند این خدمات را ارائه کنند و ما امروز مثلا شرکتی را داریم که 28 جوان در آن فعالیت می‌کنند و یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا است و هم اکنون ظرفیت استقرار بیش از 100 شرکت دانش بنیان را داریم و تعدادی از شرکت‌هایی که تا پیش از این وارد کننده لوازم خانگی بودند هم اکنون به تولیدکننده تبدیل شدند.

   وی درباره حضور چینی‌ها در کیش گفت: اینکه گفته می‌شود کیش را قرار است به چینی‌ها بدهند صحیح نیست و یک خبر دورغ و ساختگی است که توسط یک سایت معاند خارج از کشور دو سال پیش به دروغ اعلام شده بود.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه