با حمایت های ملی؛

کدخبر : 13741

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از ارائه گزارش ویژه ای به ریاست جمهوری برای بهره مندی این منطقه از حمایت ملی جهت سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی پروژه ترمینال فرودگاه کیش خبر داد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در بازدیدهای دوره ای چهارشنبه های هر هفته از پروژه های عمرانی؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از پروژه ترمینال در حال ساخت و باند جنوبی فرودگاه؛ به تاکید ریاست جمهوری بر سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی پروژه ترمینال فرودگاه کیش اشاره داشت و گفت: با بهره مندی از حمایت ملی و استفاده از ظرفیت ها و فرصت های موجود، این پروژه با کیفیت بالا و بر اساس زمان بندی مشخص شده تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید و سالانه ظرفیت پذیرش ۶ میلیون نفر گردشگر از اقصی نقاط کشور و دنیا خواهد بود.

غلامحسین مظفری با بیان این که "زمان" در پیشرفت پروژه ترمینال فرودگاه کیش برای سازمان منطقه آزاد کیش از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: با تلاش مضاعف و به کار گیری تیم های کاری می توان اقدامات موثری در سرعت بخشیدن به پشیرفت و توسعه این پروژه انجام داد.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش نیز بر لزوم اهمیت زمان بندی پروژه ترمینال فرودگاه کیش اشاره داشت و خاطر نشان کرد: با جدیت تمام و تلاش مضاعف برای اتمام این پروژه از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد. در این زمینه مقدمات اجرایی فراهم شده است و تعهدی که در قبال دولت و مردم داریم این پروژه تا آخر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

مصطفی خانزادی گفت: با به کار گیری راه کارهای موثر از جمله پرداخت به موقع صورت وضعیت ها و اجرای دقیق زمان بندی پروژه ها شاهد تحولات عمرانی و زیر بنایی در این منطقه خواهیم بود.

وی در خصوص برگزاری مناقصه محدود و ایجاد رقابت میان تولید کنندگان مطرح کشور؛ به منظور تامین ورق مورد نیاز پروژه ترمینال فرودگاه کیش اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و اهمیت زمان در پیشرفت عملیات اجرایی پروژه ها، تلاش می کنیم اقدامات خوبی در این حوزه محقق شود.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که در حوزه تاسیسات این پروژه اقدامات خوبی در خصوص تامین کابل های مورد نیاز و تکمیل نیروی انسانی انجام شده است افزود: سقف کاذب توسط دو گروه کاری آغاز شده و با انتخاب پیمانکار؛ چیلرها و هواسازها ظرف دو هفته آینده نصب خواهد شد و در حال حاضر با ۴۰نفر نیروی انسانی فعال در حوزه تاسیسات، فن کویل ها در حال نصب است.

مصطفی خانزادی با بیان این که شیشه های این پروژه توسط ۲۴ نیروی فعال در حال نصب است اظهار داشت: ۴۰تن ورق زیر سقف آماده شده و حجم عظیمی از این کار به میزان ۶هزار متر؛ منتظر ساندویج پنل ها هستیم که طی مذاکره ای مبلغ آن پرداخت شده و در مرحله تولید است که تا هفته آینده ۶ هزار متر ساندویج پنل ها آماده و به کارگاه این پروژه ارسال خواهد شد.

علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش در خصوص توسعه عرض باند جنوبی این فرودگاه گفت: با راه اندازی کارخانه جدید، آسفالت تولیدی از ۵۰۰ تن در روز به ۱ هزار تن افزایش خواهد یافت که موجب سرعت بخشیدن کار در سطح استاندارد خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: روشنایی باند جنوبی فرودگاه کیش نیز هم زمان با عملیات اجرایی آسفالت در حال انجام است و تا ۲۲ بهمن به بهره برداری خواهد رسید.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه