کدخبر : 13834

تبعات اقتصادی ناشی از بیماری کووید ١٩ در کشور می تواند پیامدهای نامطلوبی بر وضعیت تغذیه گروه های آسیب پذیر به ویژه کودکان زیر ۵ سال داشته باشد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر رضانیا رئیس مر‌کز توسعه سلامت کیش گفت: سازمان جهانی بهداشت باتوجه به نقش ویتامین A در تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن، پیشگیری از ابتلا به بیماری تنفسی و کووید ١٩ و کاهش مرگ و میر ناشی از آن در کودکان زیر ۵ سال، برنامه مکمل یاری ویتامین A به ویژه در مناطق محروم که کمبود این ویتامین یکی از مشکلات تغذیه ای به شمار می رود را توصیه می کنند
رضانیا افزود: در همین راستا تامین کپسول های ٢٠٠ هزار واحدی ویتامین A توسط مراقبین سلامت و مراکز، پایگاه های سلامت به تمام کودکان ٢ تا ۵ سال تجویز می شود.
رضانیا اظهار داشت: این برنامه از ابتدای هفته آغاز شده و هر ۶ ماه یک بار به کودکان تجویز می شود. از این رو خانواده ها برای مکمل یاری ویتامین A کودکان خود با در دست داشتن کارت بهداشتی کودک و بارعایت کلیه پروتکل های بهداشتی به پایگاه های بهداشتی تحت پوشش خود مراجعه کنند.
شایان ذکر است یک دوره کلاس آموزشی در خصوص آشنایی بیشتر مراقبان و ماماهای مرکز توسعه سلامت با نحوه ارائه خدمات ذکر شده به والدین ویژه مراقبان و ماما در سالن شهید همت مرکز خدمات جامع سلامت بوعلی برگزار شد.

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه