کدخبر : 15792

معاون برنامه ریزی طرح و توسعه شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش از آغاز طرح "رفع خوردگی و پوشش دهی شمع های سازه ای اسکله تفریحی میرمهنا" خبر داد.

به گزارش رصد اقتصادی روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، به نقل از شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های جزیره، نوید ناظمی معاون برنامه ریزی طرح و توسعه این شرکت با اشاره به اینکه ، محافظت سازه ها در طول مدت بهره برداری یکی از مهمترین مسائل در سازه های فلزی است، گفت: به دلیل هزینه های بالای ساخت و حفاظت سازه های دریایی، اجرای طرح های حفاظتی با هدف افزایش طول عمر این سازه ها به عنوان سرمایه های ملی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ناظمی در ادامه افزود: پوشش های محافظتی به تنهایی و یا به همراه حفاظت کاتدیک، کارآمدترین و کم هزینه ترین روش های مقابله با خوردگی در سازه های دریایی است.

وی درصد زیاد نمک در آب دریا را یکی از اصلی ترین علل خوردگی در سازه‌های بتنی و فولادی کار شده در دریا عنوان کرد و اظهار داشت: بازسازی سیستم حفاظت کاتدیک، اجرای پوشش سه جزئی متشکل از الیاف و ترکیبات اشباع بر پایه پترولاتیوم بر روی شمع های اسکله، به دلیل خواص آب گریزی وضد باکتری بودن آن در شرایط خاص آب و هوایی جزیره کیش، تمام خوردگی های سطوح را متوقف می کند.

معاون برنامه ریزی طرح و توسعه شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش با اشاره به اینکه متخصصان و کارشناسان مجرب روند پوشش دهی پایل ها را آغازکرده اند، گفت: تمامی سطوحی که با آب دریا تماس دارد با یک پوشش پلیمری به نام Sea shield پوشیده و در ناحیه Splashzone محافظت خواهد شد.

نوید ناظمی در پایان در خصوص پوشش دهی پایل های اسکله تفریحی میرمهنا گفت: اجرای این طرح، پایل ها به مدت 40سال حفاظت شده و فعل و انفعال و خوردگی شمع های سازه متوقف می شود.

وی افزود: پس از انجام طرح ، عرشه اسکله تفریحی میرمهنا که دچار آسیب های جدی است با روش های مناسب ترمیم و بازسازی می شود

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه