کدخبر : 16149

سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با وزیر راه و شهرسازی بر انجام مطالعات پل دوم مرز میلک و شتاب بخشی به اجرای این پروژه تاکید کرد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از ایرنا،  احمد علی موهبتی در این دیدار که با حضور مرتضی بانک مشاور  رییس جمهور  و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برگزار شد، بر تسریع در اجرا و اتمام پروژه های زیرساختی حمل و نقل،  مناطق آزاد  و مرزهای رسمی تاکید کرد.

موهبتی در این دیدار با توجه به پیگیری های انجام شده و موافقت  افغانستان  با احداث پل دوم مرز میلک، خواستار انجام مطالعات این پروژه و شتاب بخشی به اجرای آن در جهت تعاملات اقتصادی با همسایگان و مردم مرزی دو کشور شد.

وی همچنین با توجه به اولویت احداث ترمینال ریلی مرز میلک و ارتباط پایانه های دو کشور، خواستار تسریع در انجام مطالعات، تهیه نقشه و جزییات اجرایی این پروژه ها شد.

وزیر  راه و شهرسازی  نیز با اشاره به اهمیت مرزها و خطوط ریلی و زیرساخت های حمل و ترانزیت، بر تسریع بر پیگیری پروژه  راه آهن  زابل ـ میلک، پل میلک و پایانه ریلی میلک و اتصال ریلی پایانه های دو طرف توسط حوزه های ذی ربط تاکید کرد.

اسلامی گفت:  وزارت راه و شهرسازی  با رویکرد توسعه ای به نقش مهم مناطق آزاد و مرزهای رسمی و بازارچه های استان افق بلندمدت توجه دارد و تلاش بر اتمام به موقع پروژه ها دارد.

وی با اشاره به توجه شخص رییس جمهور به پروژه های  حمل و نقل  اعم از خطوط ریلی و  جاده  ها، آزادراه ها و  فرودگاه  ها، گفت: دکتر روحانی با گزارش گیری مداوم از روند پیشرفت طرح ها، چگونگی پیشرفت طرح ها را کنترل می کند.

وزیر راه و شهرسازی به  معاون  رهداری و پایانه ها دستور اقدام لازم در جهت تسریع در انجام موارد مورد نظر استاندار صادر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه