با حضور مدیرکل رفاه، اقتصاد و مناطق آزاد سازمان پدافند غیرعامل کشور؛

دوره تخصصی پدافند غیرعامل در منطقه آزاد قشم برگزار شد

کدخبر : 16334

مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دوره تخصصی پدافند غیرعامل مخصوص کارکنان حراست این سازمان با حضور آقای مصطفی طزری مدیرکل رفاه، اقتصاد و مناطق آزاد کشور برگزار شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، ضرغام احمدوند با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در جلوگیری از وارد آمدن خسارات به تجهیزات، تاسیسات، زیرساخت ها، اطلاعات و نیروی انسانی، اظهار داشت: به منظور تبیین کارکردهای پدافند غیرعامل و همچنین ایجاد هماهنگی و تعامل میان بخش های مختلف برای توسعه و ارتقاء ایمنی زیرساخت های منطقه، این دوره تخصصی پدافند غیرعامل برگزار شد.

وی ادامه داد: این دوره تخصصی در دو سرفصل مجزا تحت عناوین الزامات پدافند غیرعامل و همچنین تحولات منطقه و پدافند غیرعامل و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برای 30 نفر از کارکنان اداره کل حراست سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد قشم در پایان تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد قشم اقدامات خوبی در زمینه آموزش و فرهنگ سازی موضوع پدافند غیرعامل انجام داده و تلاش های قابل توجهی برای شناسایی نقاط آسیب پذیر صورت گرفته و تلاش شده گام های جدی را برای راهبری این موضوع برداشته شود.

گفتنی است، پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می گردد که مستلزم به کارگیری جنگ افزار نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه