ایجاد صلح و امنیت در جهان هدف اصلی سردار سلیمانی بود

کدخبر : 16352

صلح طلبی، ایجاد امنیت با تکیه بر مفهوم برادری دینی، نژادی، قومی و برادری انسانی در جهان، از اهداف ارزشمند سردار شهید قاسم سلیمانی بود.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل  از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، شامگاه شنبه ۱۳ دی، وبیناری با نام "صلح و برادری اسلامی در مکتب شهید سلیمانی" با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، عباس خامیار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، شیخ زهیر الجعید دبیر کل جبهه عمل اسلامی لبنان و مصطفی الداوی نویسنده و تحلیل گر فلسطینی در سالن خوارزمی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

در آغاز این وبینار حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش بر پایبندی حاج قاسم سلیمانی به مکتب ناب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی همواره حامی فرزندان شهدای مدافع حرم بود و در عین حال فرمانده قدرتمند و تیز هوشی بود که در مقابله با داعش و تروریسم نقشی کلیدی و موثر داشت.

امام جمعه کیش با اشاره به اهمیت برادری مومنین به عنوان یکی از اصول بسیار مهم دین مبین اسلام که در قرآن کریم نیز بر آن تاکید شده، افزود: مسلمانان برادر یکدیگر هستند و این از شعارهای اساسی و ریشه دار اسلام است که به برکت مکتب نورانی پیامبر، پیوند دوستی مسلمانان به بالاترین سطح ارتقاء یافته است.

وی بر نقش کلیدی شهید حاج قاسم سلیمانی در اجرای فرامین مکتب ناب اسلامی با نام "صلح و برادری اسلامی" اشاره داشت و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی عاشق صلح بود و با دانش و قدرتی که داشت در دوران دفاع مقدس هم به دنبال ایجاد صلح در کشورهای مسلمان و جهان بود.

همچنین معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش دراین مراسم با بیان این که سلیمانی در جایگاه یک نظامی بعد از جنگ تحمیلی هم با کلید واژه جنگ و دفاع مقدس تحلیل و تعبیر می شود افزود: همین کلید واژه ها می تواند سلیمانی را به مرد صلح و برادری مبدل کند که همیشه به دنبال ایجاد صلح و امنیت سازی در جهان بود.

سعید پورعلی بابیان اینکه صلح طلبی را می توان به هم زیستی شرافتمندانه و دوستانه تعبیر کرد بیان داشت: دفاع برای از بین بردن تجاوز و تهدید است و صلح طلبی ارزشمندترین و اصولی ترین نیازهای بشری برای تامین زندگی بهتر است.

پورعلی صلح رادر زندگی فطری انسان ها سبب رشد، تعالی، توافق و گرایش به حق دانست و با اشاره به تعبیر شهید مطهری در خصوص صلح طلبی گفت: هدف از ایجاد صلح ، پایان دادن به خشونت نیست بلکه توسعه و پیشرفت صلح است که با حمایت مردم تحقق می یابد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش پیوستگی امنیت کشورها و منطقه را یکی از تفکرات سردار سلیمانی برشمرد و گفت: سلیمانی بر ابن باور بود که جنگ و تجاوز در هر بخشی از منطقه بر سایر بخش ها تاثیر خواهد گذاشت و برای رسیدن به ثبات در کشورهای ایران، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، یمن و افعانستان و دستیابی به منطقه ای آرام و عاری از تجاوز و خشونت باور و اعتقاد داشت.

 

سعید پورعلی تاکیدکرد: شهید سردارحاج قاسم سلیمانی ضمن این که با مفهوم امنیت، صلح و برادری تجارت نکرد ، امنیت و صلح را هم ازدیگران مطالبه نمی کرد بلکه برای تحقق آنها مردانه تلاش می کرد.

وی تامین امنیت در غرب آسیا را یکی دیگر از تفکرات سلیمانی برشمرد و تصریح کرد: او برای ساختن صلح و برادری؛ می کوشید پایه های مردمی دوستی، هم زیستی و امنیت را ایجاد و تقویت کند .

شایان ذکراست ویژگی های بارز و برجسته و همچنین روش دفاعی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مقابله با تروریسم، صهیونیست ها، داعش و آمریکایی ها با هدف برقراری صلح و امنیت در جهان اسلام از دیگرمواردی بود که در این وبینار مطرح شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه