کدخبر : 16428

صبح امروز و به صورت ویدئوکنفرانس، نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با موضوع ارزیابی محورهای اصلاح قانون مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش رصد اقتصادی  و به نقل از روابط عمومی ، در این نشست که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، نماینده مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، نمایندگان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و نمایندگان گمرک ایران و نمایندگان کلیه دستگاههای اجرایی و نظارتی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد در خصوص اقدامات و عملکرد مناطق آزاد، چالش های پیش رو و همچنین پیشنهادات جدید برای اصلاح و افزایش بهره وری قانون مناطق آزاد بحث و تبادل نظر شد.

همچنین در این نشست، محمد علیپور بعنوان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در دفاع از عملکرد مناطق آزاد، به ویژه منطقه آزاد ماکو بر ضرورت واقع بینی در اصلاح قوانین و مقررات و کمک به اجرای دقیق قوانین و مقررات مناطق تاکید کرد. وی هرگونه مقایسه مناطق آزاد کشورمان را با مناطق آزاد دیگر کشورها را به دلیل شرایط متفاوت آنها غیر منطقی دانسته و خواستار اعمال مشوق‌های مناسبتر نسبت به رقبای منطقه ای شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه