کدخبر : 17322

برای نخستین بار در جزیره کیش، عمل جراحی تیروئیدکتومیتوتال با لنفادنکتومی گردنی انجام شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، عمل جراحی تیروئیدکتومی توتال با لنفادنکتومی گردنی در یک بیمار خانم 40 ساله با موفقیت در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش انجام شد.

با توجه به بزرگی شدید غده تیروئید به علت توده های متعدد در ناحیه گردن که موجب تنگی نفس بیمار در خواب می شد ، دکترمنصور یحیاوی متخصص جراحی عمومی غده تیروئید و غدد لنفاوی بخش مرکزی گردن این بیمار را جراحی کرد.

تیروئیدکتومی به طور سنتی یک عمل جراحی کم تهاجمی است که از طریق یک برش افقی کوچک در جلوی گردن انجام می شود. بسته به میزان عمل، که یا کل تیروئید یا بخشی از آن برداشته می شود، بیماران ممکن است نیاز به مصرف دارو داشته باشند.

از جمله مواردی که نیاز به انجام این عمل می باشد می توان به

سرطان تیروئید، پرکاری تیروئید (غده تیروئید بیش از حد فعال)، گواتر بزرگ یا گره های تیروئید که باعث انسداد علامتی مانند بلع یا مشکلات تنفسی می شوند وگواتر مولتی ندولر اشاره کرد.

لازم به ذکر است بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش با64 تخت بستری، بخش های مختلف، تجهیزات پیشرفته و پزشکان و پرستاران مجرب درسال های اخیر نقش موثری در رونق گردشگری سلامت درمنطقه آزاد کیش داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه