رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد:

کدخبر : 17364

رفع تصرف 18.4هزارمترمربع از اراضی خالصه دولتی به ارزش 305.4میلیارد ریال در روستای تورگان قشم صورت گرفت.

به گزارش  رصد اقتصادی و به نقل از خبرگزاری ایرنا، رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم از رفع تصرف 18هزار و 420 مترمربع از اراضی خالصه دولتی در قالب شش قطعه زمین واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستای تورگان قشم خبر داد و گفت: این اقدامات دراجرای سیاست های رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان مبنی بر مبارزه با زمین خواری و احقاق حقوق مردم جزیره قشم، پس از انجام استعلامات مورد نیاز وفق دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم و در معیت پلیس امداد نیروی انتظامی شهرستان قشم انجام شد.

 مصطفی مازندرانی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب افزود: ارزش تقریبی این شش قطعه از اراضی خالصه دولتی رفع تصرف شده که کنار جاده ساحل جنوبی واقع شده است ازسوی کارشناسان امر مجموعا 305 میلیارد و 440 میلیون ریال برآورد شده است.  

وی درباره مشخصات قطعات رفع تصرف شده هم گفت: سه قطعه از این قطعات شامل قطعه اول به مساحت 1550 متر مربع به ارزش تقریبی 18میلیارد و 600 میلیون ریال، قطعه دوم به مساحت 5550متر مربع به ارزش تقریبی 111میلیارد ریال و قطعه سوم به مساحت 5000 متر مربع به ارزش تقریبی 100میلیارد ریال است.

مازندرانی سه قطعه دیگراز این شش قطعه را شامل قطعه چهارم به مساحت 3100 متر مربع به ارزش تقریبی 37میلیارد و 200 میلیون ریال، قطعه پنجم به مساحت 20 مترمربع به ارزش تقریبی 240 میلیون ریال و قطعه ششم به مساحت 3200 متر مربع به ارزش تقریبی 38 میلیارد و 400 میلیون ریال اعلام کرد.

به گفته رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم عملیات رفع تصرف این اراضی که شامل تخریب پی سنگی بوده از سوی ماموران این یگان بدون حادثه یا مشکلی انجام شده است. 

مازندرانی با تاکید بر تداوم این گونه اقدامات برای احقاق حقوق مردم جزیره از حمایت های بی شائبه حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره  و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم  و حمایت های قانونی رضا صفایی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم همچنین از فرماندهی انتظامی و سایر مسئولینی که در این امر با یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات همکاری داشته اند، صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه