به همت یکی از خیرین مدرسه ساز جزیره کیش اجرایی می شود:

طرح توسعه هنرستان مبین خلیج فارس با اعتبار 300 میلیارد ریال در کیش منطقه آزاد کیش

کدخبر : 17428

​ موافقتنامه اجرای طرح توسعه هنرستان مبین خلیج فارس کیش و تاسیس هنرستانی جدید با همکاری یکی ازخیرین مدرسه ساز کیش نهایی شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، درجلسه ای که با حضور وحید صباغیان مدیر عامل موسسه خیریه همره افق قریب ، علی صدوق یکی از خیرین مدرسه ساز کیش و مالک هتل دریایی ترنج و جمعی از تجار و روسای صنوف جزیره دردفتر انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش برگزار شد موافقتنامه اجرای طرح توسعه هنرستان مبین خلیج فارس کیش و ساخت یک هنرستان جدید نهایی شد.

این مجتمع آموزشی که در زمینی به مساحت 3500 مترمربع و زیربنای 3900 مترمربع در سه طبقه ساخته می شود درمجاورت هنرستان مبین خلیج فارس واقع شده است . هنرستان مبین خلیج فارس درسال94 به همت موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب در منطقه صفین ساخته شده بود. زمین این مجموعه آموزشی را موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب خریداری کرده و علی صدوق ازخیرین مدرسه سازکیش 300 میلیارد ریال هزینه ساخت آن را تامین می کند.

بر اساس این گزارش موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب از سال 1394 و با هدف رفع کمبود فضای آموزشی در جزیره زیبای کیش با دریافت مجوز یک مجتمع آموزشی در محلی استیجاری پسرانه هنرستان مبین خلیج فارس رادرمنطقه سفین راه اندازی کرد. پس از آن هم با مساعدت سازمان منطقه آزاد کیش فضای آموزشی دیگری را در منطقه صفین شهرک پرواز ایجاد کرد. فضای موجود بر گرفته از معماری بومی و با رویکرد مدارس سبز ساخته شده است.

در حال حاضر فضای این مدرسه در مساحتی بالغ بر 3500 مترمربع و زیربنای 1000 متر مربع در دو طبقه شامل آزمایشگاه کشت و بافت . باغ پرندگان . گلخانه . موزه . آشپزخانه رشته هتل داری . سایت کامپیوتر و زمین چمن مصنوعی است. امسال و با هدف توسعه هنرستان مبین خلیج فارس ، قطعه زمین مجاور از سازمان منطقه آزاد با نرخ حمایتی خریداری شدکه با نهایی شدن توافقنامه بین موسسه فرهنگی همره افق قریب و علی صدوق خیر مدرسه ساز کیش روند ساخت هنرستان جدید به زودی آغاز خواهد شد تا فضای آموزشی مناسبی برای علاقمندان به تحصیل دررشته های هتلداری، تعمیر موتورهای دریایی وکشت و بافت درجزیره کیش فراهم شود.

دراین جلسه از مسؤلان سازمان منطقه آزاد کیش به جهت حمایت در تامین زمین و تسهیلات صدور جواز و همچنین علی صدوق خیر مدرسه ساز کیش تقدیرشد.

لازم به ذکراست موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب با تجربه نزدیک به دو دهه در امر مدرسه سازی و مدرسه داری و با هدف ترویج رشته های فنی حرفه ای و کاردانش تا کنون بیش از 70 مجموعه و فضای آموزشی کوچک و بزرگ را درجای جای کشورمان ساخته و تجهیز کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه