با حضور مشاور رئیس جمهور صورت گرفت؛

کدخبر : 17889

«طرح توسعه سوئیچگیر مرکزی نیروگاه ماهتاب کیش»، با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش رصد اقتصادی ، با بهره برداری از این طرح، ظرفیت فیدرهای سوئیچگیر مرکزی نیروگاه ماهتاب کیش 50 درصد افزایش می یابد.

همچنین با افتتاح این طرح ارزشمند در «نیروگاه ماهتاب کیش»، ضمن ایجاد امکان توزیع 120 مگاوات برق تولیدی، میزان پایداری شبکه انتقال قدرت در این مجموعه نیز افزایش خواهد یافت.

اجرای این طرح در راستای تحقق شعار سال «جهش تولید» با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریال در بازه زمانی 4 ماه توسط مهندسان و متخصصان داخلی و همکاران مجرب شرکت ماهتاب کیش تحقق یافته است.

امکانات ابن مجموعه با به روز رسانی و توسط رله های 256 این نیروگاه از آخرین برنامه کنترلی برخوردار است، به طوری که توان ورود 120 مگاوات برق و توان خروج 65 مگاوات توزیع در سطح شهر ایجاد شده است.

همچنین با اجرای این پروژه سطح پایداری شبکه افزایش یافته و سرانه خاموشی بخاطر مانورهای دوره ای شبکه در کیش کاهش می یابد.

** آغاز مرحله دوم طرح آزاد سازی سواحل و پارک طول کیش توسط مشاور رییس جمهور

در ادامه این بازدیدها، مرحله دوم «طرح آزاد سازی سواحل» و «پارک طول کیش» توسط «حمیدرضا مومنی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور آغاز شد.

گفتنی است؛ در 4 ماه گذشته توسعه شبکه «نیروگاه ماهتاب کیش» معادل کل تاریخچه این شرکت بوده است. در واقع محقق شدن این مهم مبین اهتمام ویژه سازمان متطقه آزاد کیش به موضوع تامین برق در کیش است.

در حال حاضر 30 درصد برق و 30 درصد آب جزیره کیش توسط این مجموعه تامین می شود و با توسعه این طرح 10 مگاواتی، این میزان به 35 درصد افزایش خواهد یافت.

همچنین ایجاد دو مولد دیگر در «نیروگاه ماهتاب کیش» در دست اقدام است که با حدود 40 مگاوات برق، سهم قابل توجهی از تولید را افزایش می دهد.

با سیاست های حمایتی سازمان منطقه آزاد کیش تا سال آینده 50 درصد ظرفیت مصرفی کیش با تحقق طرح های توسعه ای پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

موفقیت توسعه عمرانی در کیش با توسعه خدمات زیربنایی آب و برق و انتقال و توزیع توسط این مجموعه انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ «حمیدرضا مومنی» و هیات همراه، امروز پنجشنبه (21 اسفندماه) به منظور بازدید از چند پروژه سرمایه گذاری و عمرانی به این جزیره سفر کردند.

«جعفر آهنگران» سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از معاونان و مدیران سازمان و دبیرخانه شورایعالی، مشاور رئیس جمهور را در این بازدیدها همراهی می کنند.  

 

فرینا

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه