دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مطرح کرد:

پایانه لجستیکی شلمچه ظرفیت بسیار خوب در عرصه صادرات

کدخبر : 18436

دبیر شواری عالی مناطق آزاد ظرفیت لجستیکی موجود در شلمچه در حوزه صادرات کالا به عراق را بسیار خوب و ارزشمند دانست.

به گزارش رصد اقتصادی ، حمیدرضا مومنی در جریان بازدید از پایانه لجستیکی شلمچه اظهار کرد: ظرفیت بسیار خوبی در شلمچه وجود دارد اما در حوزه ی زیرساخت ها بایستی یکسری اقدامات دیگری نیز به انجام برسد.

وی افزود: در حال حاضر در بحث صادرات به سبب شرایط ناشی از شیوع کرونا محدودیت های بین المللی وجود دارد زیرا با جان مردم سر و کار دارد و لذا بایستی به طور حتم پروتکل ها را رعایت کنیم، ما جان مردم را فدای صادرات و تولید نمی کنیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تاکید بر اینکه سلامت مردم محور اصلی کار ما است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز بر این امر تاکید دارند لذا بایستی به گونه ای برنامه ریزی شود تا ضمن رعایت پروتکل ها در جهت تقویت صادرات تلاش کنیم.

مومنی، یادآور شد: آینده بسیار خوبی را برای شلمچه متصور هستیم، بخش خصوصی در این منطقه به ویژه در حوزه صادرات سیمان، میوه و تره بار بسیار خوب و فعال پای کار است که البته بایستی یک سری تاسیسات دیگر نیز در شلمچه ایجاد شود.

وی گفت: به نظر می رسد اگر بتوانیم در فاصله وجود کرونا زیرساخت هایمان را تکمیل و با برنامه ریزی بسیار خوب شهرک صادراتی و ترمینال صادراتی به معنای واقعی برای دپارتمان های مختلف را برنامه ریزی و اجرایی کنیم، می توانیم سهم خوبی از اقتصاد میان ایران و عراق را به خود اختصاص دهیم.

 

روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه