باید از عملکرد منطقه آزاد کیش در تامین منابع مالی به عنوان الگو در توسعه سایر مناطق آزاد کشور بهره برد

کدخبر : 18835

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مراسم تودیع مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با دستور رییس محترم جمهور سکان منطقه آزاد کیش در اختیار جناب آقای دکتر آهنگران سپرده شد. ایشان از مدیران با تجربه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هستند و نسبت به همه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور شناخت کافی دارند.

به گزارش رصد اقتصادی ، حمیدرضا مومنی افزود: با توجه به چالش ها، فرصت ها و مزیت ها و امکانات که در این جزیره وجود دارد و شناخت کافی مدیرعامل جدید منطقه، می توانیم بدون فوت وقت  توسعه منطقه بپردازیم.

مومنی ضمن تقدیر از فعالین اقتصادی جزیره کیش، از آنها به عنوان رکن اصلی توسعه اقتصادی در این منطقه یاد کرد و گفت: امروز تامین منابع مالی یکی از مسائل عمده و کلیدی برای همه مناطق است، بخصوص برای بخش خصوصی، که خوشبختانه منطقه آزاد کیش عملکرد خوبی در این زمینه دارد.

وی ادامه داد: امروز باید از عملکرد منطقه آزاد کیش به عنوان الگو در توسعه سایر مناطق آزاد کشور بهره برد.

مشاور رییس جمهور اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه تامین منابع مالی برای سرمایه گذاران در کشور وجود دارد، باید به سمت بازار سرمایه و بازارهای مالی حرکت کنیم. در حوزه توسعه سیستم های مالی اقدامات موثری صورت گرفته و انتظار داریم شاهد شفاف سازی مالی در همه مناطق به خصوص منطقه آزاد کیش باشیم.

مومنی از توسعه زیر ساخت ها به عنوان مسئله اساسی و کلیدی در مناطق آزاد کشور نام برد و افزود: حرکت های خوبی در زمینه توسعه زیرساخت ها در جزیره کیش انجام شده اما هنوز کافی نیست؛ ما امیدواریم با مدیریت جدید منطقه، موضوع آب و برق در جزیره به صورت جدی پیگیری و با برنامه ریزی دقیق این نقیصه برطرف شود. 

او در ادامه به حفظ حرمت ارباب رجوع تاکید کرد و اظهار داشت: باید پاسخگوی خواسته های مشروع مردم باشیم و پرونده هایی که با ارباب رجوع و سرمایه گذاران داریم به صورت جدی بررسی و پیگیری شود.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و و یژه اقتصادی به رویکرد جدید دبیرخانه شورایعالی اشاره کرد و افزود: اعتقاد داریم مناطق آزاد باید به ماهیت اصلی خود برگردند و ماموریت و وظایف خود را بر پایه قانون و مقررات مناطق به عنوان شخصیت حقوقی مستقل انجام دهند و مسئولیت آن را هم بپذیرند. 

مومنی با تاکید بر اینکه مسئولیت پذیری در راس امور مدیران قرار دارد افزود: ما در بحث مدیریت با سه مولفه در راس امور مواجه هستیم و باید تمام تلاشمان را برای اجرای آن به کار بگیریم: اولین مولفه «برنامه مداری» است،  هیچ مدیری نمی تواند بدون برنامه کار کند. با آزمون و خطا نمی توان کارها را پیش برد. اجرا باید بر پایه و اساس تعهد انجام شود. مولفه دوم بحث «پاکدستی» است؛ با مدیران و زیرمجموعه هایی که عملکرد شفافی ندارند همکاری نکنید. «سلامت و اقتدار» برای ما اهمیت دارد، مدیری که نتواند اقتدار داشته باشد نمی تواند عملکرد موفقی از خود نشان دهد.

امیدواریم تدابیری اندیشیده شود که بخش خصوص با قدرت و قوت بیشتری در صحنه حضور پیدا کنند و ما نیز به عنوان دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق آزاد به جایگاه اصلی خودمان برگردیم و وظایفمان را به خوبی اجرا نماییم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه