بیش از 40 هزار تن کالا از گمرک منطقه آزاد قشم صادر شد

کدخبر : 19006

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات بیش از 40 هزار تن کالای تولیدی از منطقه آزاد قشم به داخل و خارج از کشور در سال 1399 اطلاع داد.

به گزارشرصد اقتصادی،  علی همایونی با بیان این مطلب اظهار کرد: ارزش این کالاهای صادر شده در سال گذشته بیش از 101 میلیون دلار بود.

وی افزود: از این میزان، 20 هزار و 446 تن کالا به ارزش 31 میلیون دلار از منطقه آزاد قشم به داخل کشور و سرزمین اصلی صادر گردیده است.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم افزود: همچنین 20 هزار و 423 تن کالا به ارزش بیش از ۷۰ میلیون و ۴۷۰ هزار دلار از این منطقه به سایر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سایر کشورها از جمله عراق، هند، پاکستان، چین، امارات و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

به گفته همایونی؛ در سال گذشته بیش از 5 هزار 890 تن کالا به ارزش 46 میلیون دلار مواد اولیه مصرفی مورد نیاز کارخانجات و واحد‌های تولیدی و ماشین آلات مربوط به خطوط تولید به منطقه آزاد قشم وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای فرانسه، سوئیس، بلژیک، ایتالیا، هلند، چین، ترکیه، امارات و آلمان مهمترین مبدا محصولات وارداتی جزیره را تشکیل می دهند.

همایونی در پایان گفت: رونق بخشیدن به صادرات غیرنفتی و واردات هدفمند جهت تامین مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز واحدهای تولیدی در راستای عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی، مهمترین ماموریت های گمرک سازمان منطقه آزاد قشم می باشد.

 

روابط منطقه آزاد قشم 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه