در جلسه معارفه سرپرست جدید مدیریت بازرسی سازمان منطقه آزاد کیش عنوان شد:

خود ارزیابی عامل موفقیت و پیشرو بودن یک سازمان است

کدخبر : 19329

ناصر آخوندی خود ارزیابی را از عوامل مهم رفع نقایص و اشکالات و عملکرد موفق سازمان ها برشمرد.

 به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت این سازمان ظهر امروز دوشنب ۲۰ اردیبهشت در مراسم معارفه امیر ترکاشوند سرپرست جدید مدیریت بازرسی و پاسخگویی به شکایات این سازمان ، و تقدیر ازخدمات و تلاش های محمد پورسینا مدیر سابق بازرسی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه نخستین وظیفه واحد بازرسی امانتداری وحفظ محرمانگی مسائل است گفت: این واحد وظیفه نظارت و ارزیابی عملکرد شرکت های تابعه سازمان را بر عهده دارد، مدیران وکارشناسان مدیریت بازرسی باید همیشه گزارش ها را به صورت کامل بررسی و با تذکر مسائل را حل کنند و در صورت عدم پذیرشاشتباه از سوی خاطی و اصرار بر آن برخورد های لازم را انجام دهند.

آخوندی افزود: نظارت بر فعالیت شرکت هایی که در مجمع بودجه مصوب دارند با هدف استفاده بهینه ازاین بودجه ها و احصاء دلایلانحرافات مثبت و منفی در ارقام، همچنین ارزیابی برگزاری مناسب مناقصات، ارائه گزارش به مدیریت ارشد و هیئت مدیره جهت کسباطلاع از چگونگی روند انجام امور در سازمان و شرکت های تابعه ازجمله مسئولیت های مهم اداره بازرسی است.

ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت این سازمان در بخش دیگری از سخنان خود خودارزیابی را عامل مهم موفقیت و پیش رو بودنسازمان ها برشمرد و عنوان کرد:. خود ارزیابی موجب می شود تا نقایص و اشکالات به خوبی رفع شود و سازمان ها منطبق با شرایطاقتصادی و سیاسی روز امور را اداره کنند.

وی در پایان واحد بازرسی را بازوی نظارتی هیئت مدیره سازمان معرفی کرد و با تاکید بر اینکه  قضاوت ها  و مسائل شخصی در این حوزه جایی ندارد تصریح کرد: نیروی انسانی با تجربه برای سازمان بسیار ارزشمند است و ما باید روش هایی به کار ببریم تا همکاران مجرب در حوزه کاری خود باخطایی کوچک از کار برکنار نشوند و تا جایی که امکان دارد در زمینه فعالیت های پیشگیرانه و اصلاح امور تلاش کنیم.

آخوندی همچنین سیستمی شدن نحوه رسیدگی به ارائه گزارش ها و کنترل ها را از مسائل مهم این حوزه عنوان کرد و گفت: سیستمیشدن گزارش های این بخش و سهولت دسترسی به آن موجب می شود تا هر کارشناسی بر اساس تمام فاکتورهای موجود ارزیابی کند وتنها به بخشی از گزارشات بسنده نکند.

محمد صادق سرافراز مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل نیز در این جلسه ضمن قدر دانی از محمد پورسینا مدیر سابقبازرسی گفت: در روزهای پایانی ماه مبارک به عنوان نعمتی بزرگ معانی بلند دعاهای این ماه پر فیض را مد نظر قرار داده و ازپروردگارسبحان می خواهیم لطف وکرم خود را ازمادریغ نفرماید و با رحم و مغفرت خود یاریمان کند تا درتمام امور از جمله فعالیت درعرصهحساس و مهم نظارت و بازرسی موفق باشیم .

مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل با اشاره به اینکه برای  پرورش نیروی انسانی ماهر و کسب تجربه هزینه های بسیاری شده  است تاکید کرد: منابع انسانی گنجینه ارزشمندهرنهاد و سازمانی است وباید با دیدگاهی مثبت تر به عملکرد و جایگاه نیروها نگریست ودر سنجش عملکرد آنها دقت کافی داشت.

محمد صادق سرافراز همچنین بر ضرورت تقویت تعامل بین دو اداره بازرسی و حراست سازمان به عنوان بازوهای مهم برای پیشگیری ازبروز مشکلات و یاری رساندن به مجموعه کارکنان سازمان و شرکت های تابعه تاکید کرد و گفت: از مدیریت جدید بازرسی سازمانانتظار می رود با این رویکرد درجهت بهبود و ارتقاء فعالیت های این مجموعه تلاش  کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه