کیش میزبان ۲۴ اسکواش‌باز برتر ایران است

کدخبر : 19646

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: این جزیره در رویداد مسابقه جایزه بزرگ اسکواش میزبان ۲۴ اسکواش‌باز برتر ایرانی است.

عزیزالله فرضی پور روز شنبه  با بیان اینکه این جزیره پنجم تا هفتم خرداد امسال میزبان مسابقه بزرگ بین المللی اسکواش جام یاسی کیش است اظهار داشت: در آخرین روز جایزه این مسابقه به میزان ۳۵۰  میلیون ریال برای نفر اول اعطا خواهد شد.

وی اضافه کرد: مسابقه جایزه بزرگ اسکواش جزیره کیش با حمایت بخش خصوصی و همکاری انجمن حرفه ای اسکواش بازان جهان، هیات اسکواش جزیره کیش، این موسسه و فدراسیون اسکواش کشور برگزار می شود و  ۲۴ ورزشکار برتر این رشته ورزشی با هم رقابت خواهند کرد.

رییس کمیته مسابقات فدراسیون اسکواش ایران نیز در این ارتباط به ایرنا گفت: این مسابقه پس  از ۳ سال تعطیلی بدلیل مرمت مجموعه اسکواش به مدت سه روز برگزار می شود و تمام شرکت کنندگان آن عضو  انجمن حرفه ای اسکواش بازان جهان و دارای رنکنیگ بین المللی هستند.

علی کتابفروش یادآور شد: طبق تاکیدات فدراسیون جهانی اسکواش امسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا مسابقات جایزه بزرگ هر کشور با حضور ورزشکاران دارای رنکینگ جهانی آن برگزار و برترین ها بر اساس این امتیازات رتبه بندی خواهند شد.

وی افزود: به منظور جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا و حفط و ارتقای سلامت ورزشکاران و افراد جامعه مجوز شرکت در این مسابقه به ورزشکارانی داده خواهد شد که برگه تست منفی کرونا را همراه داشته باشند.

کتابفروش اضافه کرد: برای پیشگیری از بوجود آمدن ناهماهنگی در اجرای مسابقات و ضرورت توجه به ایمنی کادر و ورزشکاران طبق اعلام کمیته مسابقات فدراسیون کلیه نفرات بایستی جهت شرکت در مسابقات برگه تست کرونا را شخصا اقدام و به همراه داشته و ۲۴ ساعت قبل از مسابقات به کمیته مسابقات در جزیره کیش تحویل دهند.

اسکواش یا دیوارتوپ ورزشی راکتی است که به صورت تک‌نفره (۲ بازیکن) و ۲ نفره (چهار بازیکن) در زمینی احاطه‌شده با دیوارهای معمولاشیشه‌ای بازی می‌شود.

هم اکنون ۳۸ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش هم اکنون ۴۴ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸ کیلومتری کرانه باختری ایران واقع شده است.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

 

ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه